Tesettür Giyimde Altın Tüyolar


            Herkesin bildiği gibi tesettür giyim modası özellikle son beş on yıl içerisinde epey gelişmiştir. Bu gelişim sürecinde son dönemlerin modası olarak karşımıza, tesettür trençkot kombinleri, ferace kombinleri, tesettür jile kombinleri, tesettür ikili takım kombinleri gibi farklı kombinasyonlar gelmektedir.

            On yıl öncesine bakacak olunursa, son derece kısıtlı olan tesettür moda dünyası günümüz global dünyasında önemli bir yer almaktadır ve bu bağlamda gelişimini de devam ettirmektedir. Öte yandan, tesettür giyim kumaşları konusunda da gelişim sağlandığı gözlemlenmektedir. Dönem dönem değişen moda dünyasında, bazen son derece renkli ve desenli kombinler ön plana çıkarken bazen de bunun tam tersi nude tonlarda ve sade kombinler ön plana çıkmaktadır.

            Bu bağlamda; tesettür abiye modelleri dünyasına bakacak olursak bu alanda da bahsedilen durum söz konusudur fakat genel anlamda balık model, simli veya taşlı elbise modelleri tercih edilirken aynı tonlarda eşarpla kombin edilen modeller her zaman klasikler arasında gösterilmektedir.

 Günlük Hayatta Tesettür Dünyası

            Günlük kombinlerden bahsedilecek olursa; kot pantolon, sweatshirt ve şal kombinlerinin, yine aynı şekilde kot pantolon, gömlek ya da tunik ve şal kombinlerinin, eşofman takımı ve şal kombinlerinin, tesettür ikili takım kombinlerinin son derece ön planda olduğunu gözlemlemiş oluruz.

            Örgü etek ve kazak şeklinde kombine edilen ikili takımların üzerine takılacak çok desenli olmayan bir eşarbın zerafeti son derece hoş bir görüntü sağlayacaktır öte yandan spor bir görüntü sağlamak adına eşofman takımlar ile takılacak düz renk bir şalın ve beyaz yahut siyah renkteki bir spor ayakkabının spor şıklığı göz dolduracaktır.

 Gece Davetleri İçin Tesettür Önerileri

            Davetin türüne göre değişebilecek olan tesettür giyimine genel hatlarıyla belli öneriler sunulacak olursa öncelikle çok abartmak istemeyenler için tesettür ikili takım önerilerinde bulunmak yerinde olacaktır. Öte yandan, düğün ya da düğün sonrası etkinlikleri gece davetlerinde bordo, lacivert, siyah, kırmızı, altın rengi ve gümüş rengi gibi abiye modellerin alımlı duracağı söylenebilir. Daha resmi bir görüntü elde etmek isteyenler için pantolon veya uzun dar etek üzerine giyilecek ceketler uygun olacaktır.

Tesettür giyimin en pratik ve şık seçeneklerinden biri olan ikili takımların en iyi modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-ikili-takim adresinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir