Tesettür Giyimde Alışveriş Trendleri Nelerdir?

 

Tesettür giyim sektörü bayanlar arasında beğeni ve trend parçalara olan talebe göre her geçen gün yenilenerek gelişme göstermektedir. Tesettür modellerinde alışveriş trendlerini her sezon yakalayarak, bu trend parçaları kullanmak çoğu zaman oldukça masraflı bir hal alabilir. çünkü, tesettür giyim bir bayan için kıyafet kombin aşamalarının en yoğun olarak yaşandığı giyimlerden biridir. Eğer, tesettür giyimde bir ferace tercih edilmişse o ferace modeline ve rengine göre baş örtüsü kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra etek ya da pantolonda kıyafete göre kombin yapılmalıdır. Tüm parçalarda trend modellerin seçimi çoğu zaman bütçe açısından çok uygun olmayabilir. Böyle bir durumda daha alternatif yollara başvurmak ve tesettür giyimi ile ilgili piyasa araştırması yapmak bütçe açısından daha uygun olacaktır. Piyasa araştırması için öncelikli olarak internette tesettür giyim markalarının satış fiyatları dikkate alınabilir. Bu fiyatlar mağazalar ile kıyaslanarak yeni sezon alışverişlerinizde daha uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz.

 

Dijital Ortamda Tesettür Giyim Alışverişi

 

Dijital ortamlar üzerinden yapılan tesettür giyim alışverişlerinde bazı avantajlar sağlanırken dezavantajlar da yaşanabilir. Bu dezavantajlar genel olarak ürün dokusu ve kumaşı ile ilgili yaşanabilecek sorunlar başta olmak üzere beden ölçülerindeki yanlışlık ve ürünlerin teslim sürelerinin uzun olmasıdır. Fakat, internet üzerinden yapılacak olan alışverişlerde yeni sezon ürünleri oldukça uygun fiyatlarda bulabilirsiniz. Ayrıca, mağaza mağaza dolaşarak zaman kaybı da yaşamamış olursunuz. Eğer, internet mağazacılığı yapan markaların indirimlerini takip edebilirseniz bütçeniz açısından oldukça rahatlatıcı bir kar sağlayabilirsiniz.

 

Mağazalarda Tesettür Giyim Alışverişi

 

Mağazalardan yapılacak tesettür giyim alışverişi ürünü görme, dokusunu ve kumaşını hissedebilme, beden ölçülerine göre deneyebilme durumları söz konusu olduğu için dijital ortamda yapılan alışveriş türüne göre daha avantajlı sayılabilir. Fakat, mağazalardan yapılan alışverişlerde de tesettür giyim ile ilgili aradığınız ürün için tek tek gezmeniz gerekmektedir. Bu durum da bazen oldukça büyük zaman kaybına yol açmaktadır. Genel bir piyasa araştırması yapıldığında aynı ürünler markaların internet mağazalarında daha ucuzken, normal mağazalarında daha pahalı bulunmaktadır. Bunun nedeni ise internet mağazacılığında giderlerin daha az olması ve bu durumun da fiyatlara yansımasıdır. Fakat bazı durumlarda mağazalarda özel günler için indirimler uygulayabilmektedir. Bu indirimleri takip ederek tesettür giyim ile ilgili ihtiyacınız olan her türlü ürüne indirimli şekilde sahip olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir