2018 Tesettür Giyim Modası Neler?

 

Tesettür giyim, İslamiyet’te örtünmek amacıyla türeyen ve kadınların sokağa çıkarken örtünmelerini sağlayan kıyafet biçimi. Bu tarz giyimde ilk akla gelen başörtüleri gibi gözükse, aslında komple bir giyinme biçiminin adı. Başörtüsünün haricinde vücudun görünen tüm yerlerini kapatmayı gerektiren tesettür giyim, kapalı kadınlar içinde alışveriş konusu haline gelmiş. Tam kurallarına uygun olarak kapanan kadınların alışveriş konuları da oldukça zor. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var.

 

Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kapalı kadınların tercih ettikleri tesettür giyimde en önemli olan nokta, vücut hatlarının belli olmaması. Yani; daracık pantolonlar ya da vücudunuza dapdar oturan giysiler giymekten kaçının. Ya da üstünüzü kapatıp altınıza bacaklarınızı tam olarak kapatmayan, bileklerinizi gösteren etek ya da pantolonlar tercih etmeyin. Bunun haricinde açık sandaletler ya da ayakkabılar giymekte, tesettür giyimi benimsemiş bir kadın için hiçte doğru olmayacak. Sizce de öyle değil mi?

 

2018 Tesettür Modası

 

2018 erkenden gelen sıcaklar ve yaz ayları ile şimdiden ışıl ışıl ve rengarenk geçeceğe benziyor. 2018 yılının ilk aylarında karşımıza çıkan kış aylarının soğuklarının aksine sim siyahlar yerine kırmızılar ve hakiler, yaz aylarında da daha da renklenerek devam edeceğe benziyor.

 

Kapalı kadınların tercihi olan tesettür alışveriş ilk olarak her yaştan kapalı kadının olmazsa olmazı olan feraceler ile karşımıza çıkıyor. Eskiden olduğu gibi kop koyu renklerin aksine, bu sezon moda yazlık uçuş uçuş kumaşlardan tasarlanan ve genellikle siyah-gold ya da pudra-gold renklerini barındıran ferace modelleri olacağa benziyor.

 

Daha sonra karşımıza çıkan ise, kapalı kadınların vazgeçilmezi yaz-kış kullandıkları tunikler ise ikinci sırayı alıyor. Bu sezonun modası olan tunikler ise, arka kısmı yere kadar uzanan ön kısımları ise daha kısa olan modeller oluyor. Tuniklerin bu sezon ki favori rengi ise kuşkusuz fuşya ve tonları olacak gibi duruyor.

 

Kapalı kadınlar bu seneki tesettür alışveriş kombinlerinde ya upuzun yerlere kadar uzanan, vücuda oturmayan ve hatları belli etmeyen renkli elbiseler ile bu elbiseler ile konstrast renkler olan başörtüleri tercih edebilir. Bunun dışında uzun ve tek parça elbiselerden hoşlanmayan kapalı kadınlar ise, tesettür alışveriş modasında rengarenk tuniklerin altına açık renk vücut hatlarını belli etmeyen pantolonlar tercih edebilir.

 

Tesettür Alışverişte Dikkat Edilecek Ayrıntılar Neler?

 

Hanımların Tesettür Alışverişlerde Dikkat Etmesi Gereken Ayrıntılar

 

Çoğu zaman hanımlar tesettür alışveriş noktalarında acele karar verip daha sonra pişman olacakları alışverişlerin altına imzalarını atıyorlar. Bu hususta ince eleyip sık dokumak her şeyden çok önemli. Özellikle son dönemde ürün bolluğunun ve seçeneklerinin çokça yaşandığı reyonlarda gerekirse saatlerce vakit geçirmek daha sonraki dönemin rahatlığı açısından son derece önemlidir.

 

Aynı zamanda internetin yaygın kullanımı ile birlikte bu ürünlere internet satış noktalarından bakmak ve ürünler arası karşılaştırma yapmak hiç olmadığı kadar kolay. Fazla ürün seçenekleri kafa karıştırıcı gibi görünse de hanımları tesettür alışveriş alanında tek tip ürünleri alma zorunluluğundan da kurtarmış durumda. Aynı zamanda son kampanyalardan ve sezon sonu indirimlerden haberdar olmak da çok istenen ama pahalı bulunan ürünleri daha sonrasında satın almak için uygun ortamların ve koşulların doğmasına olanak tanıyor. Bu nedenle hanımlar alışverişe çıkmadan önce araştırmacı ruhlarını da ortaya koyarak hem ürünlerin kumaşları hem de fiyatları konusunda incelemeler yapmalı, kararlarını iyice emin olduktan sonra vermeli.

 

Bununla birlikte garanti ve iade koşulları mutlaka okunmalı. Çoğu noktada 1 günlük bir değiştirme ve iade süresi vardır. Bu süre aşılmadığı takdirde istenen etkiyi yaratamayan ya da doğrudan beğenilmeyen ürünlerin değiştirilmesi ve de iadesi mümkün olmaktadır. Bu kurallara dikkat eden hanımlar yaz kış demeden fazlaca beğendikleri ürünlerle dolu gardolapları ile mutlu olabilirler.

 

Tesettür Jile Modelleri

 

Hanımların tesettür alışveriş merkezlerinde bluzlarının üstüne yelek görünümünde baktıkları jile modelleri de mevcut. Güpürlü jileler giyilen bluzları çok daha renkli ve zengin göstermeyi başarıyor. Gömlek jile kombini de bu sıralar oldukça moda. Hanımları sadece bluz almaktan kurtaran modern yaşam artık çok şık gömlek modelleri de üretiliyor.

 

Jile ürünlerinin gömlek üzerinde de çok şık görüntülere ev sahipliği yaptığı tespit edilince bu tür kombin modelleri de kapış kapana gidiyor. Jile elbise modelleri ise dört ve de beş düğmeden oluşan klas görüntüleriyle dikkatleri çekiyor. Bu tür jileler her ortamda rahatlıkla giyilebildiği için hanımları birçok ortamda dikkat çekici unsurlar ile birlikte gösteriyor.

 

Tesettür Alışverişte Yeni Nesil Ürünler Neler?

 

Tesettür Alışverişte Yeni Modalar

 

Son on beş yılda hanımlar için tesettür alışveriş vazgeçilmez, gözde ürünlerin merkezi haline geldi. Bu alanda birbiri ardınca açılan firmalar yenilikçi kreasyonları ve herkese uygun koleksiyonları ile tesettür alışveriş merkezlerinin domine taşları noktasına taşındı. Birçok yeni moda ürün yeni ve farklı giyim türlerini müşterileri ile buluştu.

 

Hanımlar için özel olan tesettür alışveriş noktaları her çeşit kıyafette ve elbisede kendini göstermeye devam ediyor. Bu ürünlerin başında tamamen pamuktan üretilmiş özel elbiseler yer alıyor. Pamukların özenli tasarımı ile birlikte terletmeyen bu elbiseler hafif ve soğuğa karşı etkili tasarımları ile de dikkatleri çekiyor. Boydan düğmeli desenli elbiseler ile genç kızların gardıroplarını zenginleştiren firmalar desen konusunda da yüzlerce seçenek sunarak hanımların kafalarını olumlu anlamda karıştırmayı başarıyor.

 

Önceleri belli başlı seçenekler arasında mekik dokuyan hanımlar için artık her ürün türünde en az onlarca seçim yapma şansı bulunuyor. Örneğin tunik alışverişine çıkan hanımları gizli düğmeli tunik ürünlerinin yanı sıra tamamen kolları açıkta bırakan tunik modelleri de bekliyor. Volanlı düz tunikler ise renkli ve özgür çağrışımları ile özellikle üniversite çağındaki kızların alışveriş listelerini dolduran cinsten özel ürünler. Askılı kadife elbiseler her yaştan müşteri kitlesine seslenirken klasik olan ile modern olanı bir potada eriterek ortaya çağa yakışan özgünlükte kreasyonlar çıkarıyor.

 

Alternatif Yeni Moda Tesettür Ürünler

 

Doğal kumaşlı boydan düğmeli elbiseler her yerde giyilebilir olma özellikleri ile birçok mağazanın vitrinlerinde yeni sahiplerini bekliyor. Sportif ile klasik çizgileri bir arada sunan bu elbiseler isteyenler için düğünlerde isteyenler için sosyal bir gezide giyilerek çok yönlü bir kullanım konforu sağlıyor. Beli bağcıklı elbiseler de bu senenin ilkbahar / yaz kreasyonlarında tanıtımı yapılan bir diğer alternatif moda ürünü.

 

Baskılı elbiseler kişiye özel baskılarıyla isteyenler için yazı isteyenler için resim baskısı ile elbiseleri olduklarından çok daha şık ve zarif gösteriyor. Lazer kesimli tunikler de düzgün ve kusursuz simetriler ile göz dolduran diğer ürünler arasında. Fırfır detaylı tunikler de hep aynı alışverişler içerisinde yer almaktan sıkılan hanımlar için başka bir alternatif sunuyor.

 

Tesettür Alışverişte Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Tesettür Alışverişte Dikkat Edilecekler

 

Her hanım için tesettür alışveriş keyfi ayrı bir zevk olarak ayın belli dönemlerinde kapıyı çalan bir fırsat. Ancak belli başlı tesettür alışveriş fırsatlarını değerlendirirken hem uzun süreli giyimlerin hem de tasarruflu olmanın belli başlı kriterleri ve kuralları mevcut. Bu kriterlere ve kurallara uyan hanımlar çok daha sağlıklı ve mutlu alışverişlerin keyfini olanca süreleri ile birlikte sürmekte. Öncelikli olarak çevreye karşı duyarlı ve çevreye zarar vermeyen kumaşlara sahip elbiseler tercih edilmeli.

 

Artık birçok firma bu alandaki hassasiyetlerini öne sürerek tamamen çevreci ürünleri halkın karşısına çıkarıyor. Hanımlar da kumaş araştırmaları ve incelemeleri yaparken bu alanda olabildiğince titiz davranmalıdır. Bunun dışında fiyat karşılaştırmaları yapmak en makul alışveriş tekniklerinden biri olmaya devam ediyor. Fiyat karşılaştırmaları farklı markalar arasında yapılabileceği gibi aynı markanın farklı mağazaları arasında da yapılabilir. Aynı markanın birden farklı seçeneğe sahip katalog ürünleri arasında bile fiyat uçurumları olabilmektedir. Bu sayede hanımlar aynı paraya bir değil iki bazen üç elbise alma avantajını yakalamaktadır.

 

Satın alınabilecek tesettür alışveriş noktalarında elbiseler, tunikler, abiyeler ve diğer tesettür ürünleri kişinin kendi tarzını dışa vurmasına yardımcı olacak ve kendi tarzıyla birebir örtüşecek oranda ürünler olmalıdır. Fazla öncü ve deneysel olan ürünleri bir anlık zevk ile satın almak daha sonrasında pişmanlıklara ve ürün iadelerine kadar gitmektedir. Renk kombinasyonları ve uyumları da son derece önemlidir.

 

Fazla parlak ve cırtlak diye tabir edilen renklerin seçilmesi de son derece kararsız müşteri kitlesinin bir tercihi olarak uzak durulması gereken eylemlerin başında gelmektedir. Alınan ürünlerin iade ve değiştirme koşulları da önceden öğrenilmeli ve bilinçli bir müşteri gibi davranılmalıdır. Mağaza ile yaşanacak herhangi bir sorunda bu bilgilerin önceden sahibi olunması sorun çözücü olmaktadır.

 

Tesettür Spor Deniz Ürünleri

 

Hanımlar için her şeyi düşünen tesettür giyim firmaları spor ve deniz ürünleri kategorisinde de ürünler imal etmekte ve satışa çıkarılmaktadır. Tamamen tercihe ve zevke göre tam kapalı mayo ve yarı kapalı mayo çeşitleri ürün reyonlarında yer almakta. Buna ek olarak tesettürlü eşofmanlar da spor ürünlerde mevcuttur.

 

Tesettür Alışverişi İçin En Popüler Yerler Nerelerdir?

 

Eskiden tesettür alışveriş yapma seçeneği çok fazla değildi. Çağımızda ise tesettür alışverişi yapmak için pek çok farklı seçenek vardır. Eskiden insanlar sayılı tesettür mağazalarından sayılı ürün çeşitleri içerisinden seçim yapmak zorunda kalır iken; bugün pek çok mağazada birçok farklı ürün içerisinde seçim yapmakta zorlanmaktadır. Birçok farklı seçenek içerinde en popüler olan alışveriş seçenekleri ise şu şekildedir:

 

1- İnternet Alışverişi

 

Eskiden insanlar internetten alışveriş yapmaya tereddüt ile yaklaşır iken; bugün her anlamda internet kullanımı yaygınlaşmıştır. Bu tesettür alışveriş alanında yansımıştır. Günümüzde en popüler alışveriş yöntemleri arasında internet ilk sıralardadır. İntenet, pek çok farklı mağazanın ürününü aynı anda görerek fiyat ve model karşılaştırması yapma imkanı sunmaktadır.

 

Hiç yorulmadan, oturduğunuz yerden rahatça alışverişinizi bir kaç tuşa basarak tamamlayabilirsiniz. Hem hızlı hem de oldukça kolaydır. “Görmeden ve dokunmadan almam.” diyen kişiler dışında herkese internetten yapılan alışveriş son derece cazip gelmektedir. Bunun sebeplerinden birisi de; kıyafet büyük veya küçük geldiğinde ya da ürünü beğenmediğinizde değişim ve iade gibi imkanları size sunmasıdır.

 

2- Tesettür Mağazaları ve Çeşitleri

 

“Görüp, dokunup, denemem gerek.” diyenlerin vazgeçilmez yöntemi bilindik eski ve değişmez usul tek tek mağaza dolaşmaktır. Bu yöntem her ne kadar yorucu olsa da alacağınız kıyafeti deneyip üzerinizde nasıl durduğunu görürsünüz. Bazen kıyafetler giydiğinizde vitrinde durduğu gibi durmamaktadır.

 

2- Butik Mağaza Seçenekleri

 

Tesettür alışveriş yapma yöntemleri arasında yeni yeni popüler olmaya başlayan diğer bir yöntem ise az sayıda ürün çıkaran butiklerdir. Butikler, kendi tasarımları olan farklı modellerdeki kıyafetlerden sınırlı sayıda üreterek satışa sunmaktadır. Her ne kadar fiyat olarak diğer iki yöntemden biraz daha yüksek olsa da size sınırlı sayıda üretilen ürünlerden birine sahip olma imkanı sunmaktadır.

 

Butiklerin kişiye sağladığı bir diğer farklılıkta ürünlerde istediğiniz bir kaç ufak değişiklik yapma imkanıdır. Bunun yanı sıra istediğiniz ürünün kumaş rengini siz belirleyebilir ve sizin ölçülerinize göre kıyafetin ayarlanmasını isteyebilirsiniz. Tüm bu sağlanan imkanlar ise her geçen gün butiklere olan ilginin artmasını sağlamaktadır.

 

Tesettür Alışverişi Uyguna Nasıl Yapılır?

 

Gardolabınızı yenilemeye karar verdiniz ve bunun için tesettür alışveriş yapmak istiyorsunuz ancak uygun fiyata ve çok çeşitli tesettür kıyafetleri nerede bulacağınızı bilmiyorsanız bu makale ta da size göre… Sezon da oldukça yüksek fiyatta olan almak istediğiniz birçok aynı ya da benzer tesettür kıyafetlerini daha uyguna bulmanın yöntemlerinden bir kaçını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 

1- İnternetten Alışveriş Yapın

 

İnternet üzerinden alışveriş yapmaya, ilk çıktığı zamanlar pek çok insan buna tereddütle yaklaşmıştı. Denemeden alacağım acaba bedeni olur mu? Kıyafet resimde göründüğü kadar güzel mi? Gibi sorular insanların aklını karıştırmaktaydı. Ancak zamanla insanlar bu gibi sorunların olmadığını görerek ya da bu tarz sorunlarla karşılaşıldığı zaman değişim ya da iade hakkının olması gibi çözümler ile internet alışverişine sıcak bakmaya başlamışlardır. Tüm bunların yanı sıra bir de internetten üzerinden birçok site ve marka arasında kıyaslama seçeneği olması, alıcıya zaman kazandırması ve aynı ürünleri mağazaya göre daha uygun fiyata alınması internet üzerinden tesettür alışveriş yapmayı cazip hale getirmektedir.

 

2- Mağaza İndirimlerini Takip Edin

 

Kışlık alışverişini kış sezonu sonuna doğru; yazlık alışverişini yaz sezonu sonuna doğru yaparak avantajlı olabilirsiniz. Sezonda iken çok uçuk fiyatlarda olan aynı kıyafetleri sezon sonlarında yarı fiyatına hatta bazen yarı fiyatının altına bulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra yılbaşı, babalar günü, anneler günü, sevgililer günü ve bu tarz özel günlerde de pek çok mağaza bir kaç günlüğüne indirim yapmaktadır. Acil kıyafet ihtiyacınız olmadığı zamanlar da sezon sonlarını ve bu tarz indirimli günleri takip ederek tesettür alışveriş işini oldukça uyguna getirebilirsiniz.

 

3- Outlet Ürünlerini Takip Edin

 

Outlet yani geçen sezondan kalmış pek çok ürünü sezondaki fiyatının çok daha aşağısına almanız mümkündür. Hatta öyle ki bazen geçen sezon üretilen aynı ürün yeni sezon da üretildiği için 2 katı bazen daha fazlası olabilmektedir. Outlet mağazalarında çok şık ve modern ürünleri oldukça uygun fiyata bulabilirsiniz. Tesettür alışverişinizi uygun fiyata yapmak için outlet mağazalarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Siz de yukarıdaki önerileri dikkate alarak tesettür alışverişinizi daha uyguna getirebilirsiniz.

 

Tesettür Alışverişi Nerelerden Yapılabilir?

 

Günümüzde eskisine oranla tesettür alışveriş yapmak oldukça kolaylaştı. Eskiden tesettürlü bayanlar sınırlı mağaza ve seçenek arasından seçim yapmak zorunda bırakılır iken; günümüz de ise tam tersi birçok mağaza ve çeşit arasından hangisini seçeceği konusunda kararsız kalıyor. Peki, tesettür alışverişi yapılacak yerler neresidir? Aslında bu sorunun birçok cevabı var. Bu seçenekler arasından eksilerini ve artılarını düşünerek size en cazip gelen alışveriş yöntemini tercih edebilirsiniz. İşte en popüler tesettür alışveriş yerleri şunlardır:

 

1- İnternet

 

İnternet üzerinden alışveriş yapmak son günlerde oldukça popüler bir durumdur. Bunun sağladığı en büyük avantaj ise hiç kuşku yok ki zamandan tasarruftur. Pek çok siteye aynı anda erişme imkanı sayesinde birçok mağaza gezmiş olursunuz. Ve bunları karşılaştırarak en uygunu ve sizin için en güzelini kısa süre içerisinde seçebilirsiniz. Bazen mağaza mağaza dolaşarak bulamayacağınız pek çok ürünü de internet üzerinden kolayca bulmanız mümkün olabilmektedir. Hem zamandan tasarruf etmek isteyenler için hem de alışveriş yaparken sıkılanlar için bu yöntem oldukça idealdir.

 

2- Butik

 

Son günlerde tesettür alışveriş seçenekleri arasında popüler olmaya başlayan bir diğer yöntem de sınırlı sayıda üretim yapan butiklerdir. Butikler bir üründen 10 – 15 adet üreterek; sizi alacağınız ürünün sınırlı sahiplerinden biri yapmaktadır. Siz de farklı olmayı sevenlerden iseniz; butiklerden tesettür alışverişinizi yapabilirsiniz. Ayrıca butiklerin sağladığı diğer bir avantajda alacağınız üründe sizin istediğiniz değişim ve düzeltmelerin yapılabilme imkanı sunmasıdır. Fiyatları mağazaya göre biraz pahallı olsa da özel dikim sınırlı sayıda üretim için değeceğini düşünebilirsiniz.

 

3- Tesettür Mağazaları

 

Son olarak klasiklikten hoşlanan ve “Bildiğim yöntemden vazgeçmem.” diyen kişilerden iseniz; mağazaları dolaşıp sizin için en ideal ürünü seçmek tam da size göre… Her ne kadar yorucu ve zaman gerektiren bir yöntem olsa da bu yönteminde avantajları vardır. Bunun en büyük avantajı alacağınız kıyafeti üzerinizde görmenizdir. (Maalesef internet üzerinden yapılan alışverişlerde bu imkan yok.) İkinci büyük avantaj ise mağazaların yapmış olduğu çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatınızın olmasıdır. Siz de önermiş olduğumuz bu seçenekler arasından size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 

Abiyelerde Hangi Renkler Ön Plana Çıkıyor?

 

Özel organizasyon ya da davetler için mutlaka olmazsa olmazlar içerisinde yer alan abiye modelleri adına mutlaka renklerin de artık günümüzde çok büyük bir öneme sahip olduğunu söylemek gerekir. Görsel anlamda güzel bir şıklık yakalamak isteyen tüm hanımlar için elbette abiye çeşitleri konusunda modellerin önemi çok büyüktür. Ancak bunu gerçekleştirirken artık renkler de ön plana alınmak suretiyle tamamen hoş bir uyum sağlamış çeşitleri satın almak ve giymek büyük bir önem arz eder. Zaten bunun farkında olan birbirinden değişik moda uzmanları ve üretici firmalar da dikkatli bir şekilde harika bir renk ve model uyuma altında tasarımlar hazırlamakta ve tesettür alışveriş bünyesinde piyasaya sunmaktadır.

 

Yeni Sezon Farklı Renkler Kapsamında Piyasaya Çıkarılmış Abiyeler

 

Yeni sezon içerisinde özellikle gökkuşağı renkleri olarak da söylenebilecek saks mavisi ile birlikte kırmızıya da yeşilin farklı tonları kapsamında abiyeler ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda vizon, siyah ve pudra renkleri de geçen yıl olduğu gibi bu sene oldukça fazla rağbet gören renkler arasındadır. Tabii beyaz ve mürdüm renkleri de yine birçok değişik seçenek kapsamındaki abiye modelleri üzerinde mükemmel bir izlenim uyandırmaya devam ediyor. Daha çok canlı ve parlak renklerin ön plana çıkarıldığı yeni sezon abiye giyim örnekleri içerisinde keyifli bir tesettür alışveriş imkanı gerçekleştirilebilir. Oldukça uygun fiyatlar kapsamında ve zengin bir seçenek altında satın alınarak dolapları süsleyecek abiye çeşitleri, tüm hanımları bekliyor.

 

En Güzel Renkler İle Uyumlu Abiye Modelleri

 

Her giyimde elbette model kadar renklerin önemi oldukça büyüktür. Fakat konu her daim abiye modelleri olduğu zaman renkler çok daha büyük bir önem taşımaktadır. Zira özellikle davet veya organizasyon kapsamında en çok tercih edilen giyimleri olduğundan dolayı tesettür alışveriş kapsamında harika bir renk ile model uyumu içerisinde abiyeleri satın alınması, hanımlar açısından çok büyük bir önem taşır. Bunu sağlayacak olan birbirinden değişik abiye modelleri de birçok farklı desen ve aksesuar kapsamında alışveriş fırsatını hanımların huzuruna sunmaktadır. Moda uzmanlarının ve üretici firmaların piyasaya sürdükleri en harika renkler kapsamında canlı ve parlak görünümleriyle birbirine uyumlu abiyeler bu sene keyifle satın alınabilir.

2018 Yeni Sezon Tesettür Alışveriş Modası Nedir?

 

2018 yılına girmemizle birlikte moda ve giyim sektörü tüm kıyafetler üzerinde yenilenerek, yeni sezon ürünleri piyasaya çıkartmıştır. Tesettür alışveriş modası da 2018 yılı yeni sezonundan etkilenerek, kış ve yaz kreasyonunu yeni sezona göre uyarlamıştır. Yeni sezonun mağazalarda yerini almasında en büyük etken ise alışveriş modasıdır. Çünkü, her yıl moda rüzgarı farklı şekilde estiği için ürünler ve kıyafetler de bu rüzgarın etkisine göre şekillenmektedir.

 

Tesettür alışveriş modasında özellikle kış kreasyonunda ferace modelleri oldukça dikkat çekmektedir. Tesettürlü bayanlarında severek giydiği feraceler farklı otantik desenler ile birlikte bayanların beğenisini kazanmıştır.

 

Otantik Desenli Ferace Modelleri Nasıl Seçilir?

 

Alışılmış desenlerin dışına çıkmak isteyen bayanlar, 2018 yılının gözde çizgilerinden olan otantik desenleri sıkça kıyafetlerinde tercih etmektedir. Otantik desen seçiminde bayanlar bazen desenler ile tarzlarını birleştirmeyi ve mükemmel bir uyum yakalamayı atlayabiliyor. Bu nedenle, otantik desen seçimi konusunda mutlaka desenlerin yöresel tarzlarına dikkat etmek gerekir. Tesettür alışveriş modasına ayak uydurmak için tercih edilen otantik desenler, kendi içlerinde farklı kavramları bir araya getirmektedir.

 

Özellikle, Osmanlı desenleri otantik desen olarak kullanıldığı için bu tarzda bir kombin oluşturmak için kıyafetin tamamında Osmanlı işlemeleri kullanmak oldukça güzel bir uyum oluşturacaktır. Bunun dışında, yöresel desenler de otantik desen olarak tercih edilebilir. Yöresel desenler daha renkli ve sık çizgilerden oluştuğu için kombin yapacağınız diğer aksesuarları da bu tarzda seçmeniz kombinin başarılı olması açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Otantik Desenler İle Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Bazı otantik desenler bariz bir şekilde belli özellikleri kapsamaktadır. Özellikle, Osmanlı desenlerinden bir kombin yaratılacaksa mutlaka aksesuarlarda yine bu tarzı yansıtmalıdır. Örneğin, takı seçiminde metal ya da altın işlemeli takılar daha çok Osmanlı tarzını yansıttığı için kıyafetinizle iyi bir uyum yakalayabilirsiniz.

 

Bunun yanı sıra yöresel otantik desenlerden bir kombin elde edilecekse renkli deri üzerine, renkli boncuklardan işlenmiş kolye ya da bileklikler otantik çizgilere iyi bir uyum sağlayacaktır. Bu açıdan kesinlikle, klasik desenler ile otantik desenleri bir araya getirmemelisiniz. Çünkü, otantik desenler farklı ve çeşitli renklerden oluştuğu için renk kombinini kolaylıkla kabul edebilecektir.

 

Tesettür Elbise Alışverişi Nasıl Olmalıdır?

 

Tesettür elbise sektörü Anadolu kadınının binlerce yıllık modasıdır. Günümüzde büyük bir ilgi görmeye başlayan bu elbiseler, başörtüsü, şal, eşarp, tesettürlü etek, tesettürlü bluz, kap, kaban, tesettürlü abiye, tesettürlü tunik, pardesü ve ferace gibi modellerden oluşmaktadır. Tesettürlü eşofman ve pantolon gibi seçenekler de bulunmaktadır.

 

Tesettürlü Elbiseler Takımdır

 

Elbise seçiminde, sadece başörtüsü veya sadece etek, tek başına tesettür modasını meydana getirmez. Bu nedenle başörtüsü alan bir bayan, aynı zamanda başörtüsü ile takım olan ferace, abiye veya boydan elbise çeşitlerini de değerlendirmelidir. Başörtüsü ile yırtık kot, mini etek veya başka dekolte bir elbise abes olur. Bu nedenle, tesettür modasında etek, ferace, kap, kaban ve benzeri birçok çeşit, başörtüsü, şal ve eşarpla takımdır. Tesettür alışveriş seçeneklerinde bu konuya dikkat edilmelidir.

 

Mağaza mı İnternet mi?

 

Mağaza mağaza gezmenin birçok avantajı vardır. Ürünleri elinize alıp beğenirsiniz. Ancak mağazada sınırlı çeşitler vardır. İnternette ise dakikalar içerisinde yüzlerce tesettür elbise modelini kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Tesettür alışveriş kategorisinde değerlendirilen bütün modelleri internet sayfalarından rahatlıkla sipariş edebilirsiniz. Renk uyumu, model uyumu ve yeni model seçenekleri, bu kategoride özellikle değerlendirilmelidir. İç mekana ve dış mekana göre hazırlanan tesettür elbise seçenekleri istediğiniz etkili çözümleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. İnternetten dakikalar içerisinde yüzlerce modeli kolaylıkla inceleme fırsatınız olacaktır. Kampanya, indirimler ve birçok avantajlı fiyat kategorileri takip edilirse, çok iyi ürünleri, çok iyi fiyata alabilirsiniz.

 

Güvenilir sitelerden alışveriş yapmak da internet alışverişinde önemli bir konudur. Renk uyumu önemli bir konudur. İki renk seçimi doğru yapılırsa, oldukça etkili bir model oluşturulabilir. Kargo ve ödeme seçenekleri incelenmelidir. Özellikle kargo bedava kampanyaları incelenmelidir. Bu şekilde internetten tesettür alışveriş işlemi yapıldığı zaman, iyi sonuçlar elde edilebilir. Satın alma işlemlerinde beden ölçüleri doğru bir şekilde seçilmelidir. Aksi halde iade etmek zorunda kalabilirsiniz. Tercih yaparken kafanızda bir profil oluşturmazsanız, model ve renk beğenme işleminiz daha uzun sürebilir. Kış aylarının sonunda kış modeller, yaz aylarının sonunda yazlık modeller büyük indirime girer. Hesaplı bir alışveriş yapmak istiyorsanız, indirimleri en iyi şekilde takip etmeniz gerekir.

 

1 2 3 6