İlkbahar Moda Trendleri Nelerdir?

 

Sıcak ve canlı yaz aylarının habercisi olan İlkbahar, canlı sezon giyim yenilikleri ile de ruhumuza dokunuyor. Kasvetli kış günlerinin geride kaldığı bu aylarda, hayatımızdaki canlılık kıyafetlerimize de yansıyor. İlkbahar modasının sezon trendleri ve kıyafetlerde kullanılması gereken moda yenilikleri şu şekildedir:

 

Renkler

 

İlkbahar modasında öne çıkan renkler, adeta sıcak günlerin habercisi niteliğinde ve uyum içerisinde. Canlı renkleri yoğun bir şekilde gördüğümüz bu sezonda sarı, mavi, yeşil, yavruağzı ve beyaz yeni sezonda en fazla tercih edilmesi gereken renkler arasında bulunuyor. Özellikle ikili renk kombinlerinde beyazı ana renk olarak kullanmak, sezon şıklığını elde etmenizde önemli bir rol oynayacaktır. Çiçek desenleri ve puantiyeler de yeni sezonda kullanılması gereken giyim unsurları arasındadır. Geçtiğimiz sezon oldukça popüler olan asimetrik çizgiler ise yeni sezonda etkileri süren ve kombinlerde tercih edilebilecek akımlar arasında hala yer almakta.

 

Trend Parçalar

 

İlkbahar modasında ön plana çıkan trend parçaları kombinlerde kullanarak görüntünüzü zenginleştirebilir ve büyük bir etki yaratabilirsiniz. Gömlek elbiseler, tulumlar, çiçek desenli bluz ve üst giyimler, desenli kloş etekler, kollarında ve eteklerinde volan detayını barındıran giyim parçaları bu sezonun en önemli moda trendleri arasında yer alıyor. Kıyafet kombinlerde bu parçalara yer vermek İlkbahar modasına uyumlu ve trend bir görünüm elde etmenizi sağlayacak, sokak modasında tüm dikkatleri üzerinize çekerek tarzınızı dilediğiniz gibi ortaya çıkartacaktır.

 

Diğer Tamamlayıcı Parçalar

 

Sezonun trend şıklığını elde edebilmek için seçilen giyim parçalarının yanı sıra, kombinlerde kullanılan diğer unsurlara da dikkat etmek gerekiyor. Ayakkabı seçimlerinde özellikle pantolon ve eteklerle uyumlu renkler tercih etmek görüntü bütünlüğünü sağlayacaktır. Çantalarda ise farklı renkler ve büyük modellerle ön plana çıkan bir görünümle sezonun en trend moda görünümünü elde edebilirsiniz. Yeni sezonda takılara baktığımız zaman ise büyük ve abartılı parçaların İlkbahar ve Yaz mevsiminde etkilerini hissedeceğiz.

 

Geçtiğimiz sezonun minimalist parçaları yeni sezonda yer almıyor ve yerini gösterişli parçalara bırakıyor. Büyük taşlı kolyeler, kalın ve örgü bileklikler, sallantılı küpeler yeni sezonda kombinlerde tercih edilmesi gereken parçalardır.

 

Moda Kavramına Genel Bakış

 

Yaşam denilen insanlara sunulan bu çok özel masalın içinde, sonunun ne zaman biteceğini bilemesek de yaşamı olabildiğine keyifli, güzel geçirmek için yine kendimizce yarattığımız kimi olgular var. Bu olguların başında her ne kadar kadınlar için daha önemli olsa da günümüzde çocuklar ve erkekler için de önemli hale gelmeye başlayan moda kavramı var.

 

İnsanın toplumsal bir varlık olduğu göz önüne alınırsa asgari şartlarda da olsa modaya uygun giyinmesinin önemi ortaya çıkıyor. Son yıllarda vintage gibi eski giysilerin giyilmesi gündeme gelse de bunların da giyilebilmesi sürekli olarak mümkün değil. Dahası o noktada bile günün modasını yakalamak gerekiyor.

 

 2018 İlkbahar Yaz Modasında Öne Çıkanlar

 

Bu temel bilgilerden sonra bu ilkbahar, yaz ne giyeceğiz sorusunun yanıtı yakın dönemlerde yapılan moda haftalarından yavaş yavaş anlaşılmaya başlandı.

 

Bu yaz ve ilkbahar yaşımız kaç olursa olsun puanlı kıyafetlere bürüneceğiz gibi görünüyor zira puanlı giysiler oldukça popüler. İrili, ufaklı tüm formlarda bu noktacıklar yer alıyor. Özellikle ilkbaharda ise karşımıza pelerinler çıkıyor ki ılık yağmurları düşündüğümüzde pelerin giymenin başlı başına bir güzellik olacağını söylemeye bile gerek yok.

 

Son yılların gözdesi olan deriler bu dönem daha feminen bir çizgide karşımıza çıkarken sezonun belki de en iddialı tarzı sandalet içine giyilecek çoraplardan geçiyor. Bu sezon oldukça moda olmuş durumda. Pembe sezonun rengi olurken aynı anda birden çok çanta takmanın da defilelerde öne çıktığını belirtelim.

 

Modaya Uygun Giyinmenin Püf Noktaları

 

Görüldüğü üzere bu ilkbahar yaz değişik alternatifler karşımıza çıkıyor ama sırf moda diye insanın tüm bu kıyafetleri uyumuna dikkat etmeden giymemesi gerekiyor. Özellikle puanlı giysileri seçenlerin kendi bedenlerine uygun olan büyüklükte noktalar olan kıyafetleri seçmesinde fayda var.

 

Eğer sandalet içinde çorap giyemem diyorsanız kendinizi zorlamanıza da gerek yok. Onun yerine modada karşınıza çıkan diğer tarzları deneyebilirsiniz. Pelerin seçiminde de boyu kısa olanların mini boyları tercih etmesinde fayda olduğu, aksi halde daha kısa boylu görünecekleri kesin.

 

Keza seçilen giysiler kişinin gideceği yere, yaşına da uygun olmalı ve kişinin kendi tarzından izler taşımalı.

 

Modaya Uymak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Moda Uymak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Her hanım için moda kelimesi farklı çağrışımları olan bir kelime. Genel olarak moda ve tasarım dünyası bakımından müşteri kitlesini oluşturan ve alışveriş yapmayı oldu olası seven hanımlar için iki tip kategori mevcut. Bunlardan ilki ilkbahar / yaz ve sonbahar / kış koleksiyonlarını takip eden ve modaya uymakla övünen hanımlardır. Onlar güncel olarak her moda kanalını takip eder, son çıkan ürünlerin güncel takiplerini gerçekleştirir.

 

Bir mağazaya girdiği zamanda en fazla satılan ürün kataloglarını inceleyerek kendi alışverişini çoğunluğun beğenisine göre şekillenir. Moda sözcüğünden çoğunluğun beğenilerini süzerek alışverişlerini tamamlayan hanımlar genellikle çoğunluktadır. Diğer kısmı ise kendi modasını kendi oluşturan kadın müşteriler oluşturmaktadır. Onlar için daha ziyade modayı takip etmek değil tamamen anlık ve dönemsel olarak karakterini ve ruh durumlarını dışarı yansıtan giysiler giymek ve aksesuarlar takınmak her zaman için çok daha önemli bir rol oynamaktadır.

 

Sonuç olarak moda ve diğer akımlara uymak uzun vadede şık olmak ve rüküş olmak hatasına düşmemektir. Modaya uyarken de kendi modasını oluştururken de hanımların dikkat etmesi gerekenlerin başında taklit olmaktan kaçınmak gelmelidir. Sırf moda diye ya da öyle sanılıyor diye bir ünlünün kıyafetlerini ve giyim tarzını birebir kopyalamak aslında moda dışı kalmaktır. Bunun dışında çeşitli moda dergilerini ve fırsat haberlerini kaçırmamak hem moda içerikli hem de bütçeye uygun alışverişleri gerçekleştirmenin sırrı olarak ele alınmalıdır.

 

Bunun dışında kendi modasını oluşturan hanımlar için her zaman cüretkar ve farklı seçimler söz konusu olmaktadır. Hanımlar kim ne derse desin kendi üstlerine yakışanları herkesten daha iyi bildiği için kendi modalarının izinden gitmeli ve farklı kumaş türlerini ve farklı kombin modellerini denemekten imtina etmemelidir.

 

Bu Senenin Moda Akımları ve Tarzları

 

Son on yılda modanın yörüngesi de merkezi de değişmiş durumda. Önceleri daha çok klasik bir eksende yer alan moda ürünleri günümüzde konforun ve rahatlığa olan ilginin artması ile birlikte sportif olana doğru yöneldi. Giysilerde, aksesuarlarda ve belli başlı giyim türlerinde sportif ayrıntılar ve bol kesimler daha çok moda olmuş durumda.

 

Moda Nedir?

 

Moda kimine göre hayatın ta kendisi iken kimine göre her geçen gün değişmekte olan ve aynı zamanda da geçmişe dönüş yapan bir süreçtir. Her dönem her mevsim moda akımları değişebilmektedir. Bu değişim sadece kıyafetlerde olmamaktadır. Saçtan aksesuara takıdan ev dekorasyonuna sanattan edebiyata kadar her şeye dokunabilmektedir. Her yıl farklı renkler moda akımlarında hayat bulmaktadır. Moda ile hem kadın hem erkek ilgilenmektedir. Fakat moda ile ilgilenmekte olan kadın sayısı, erkek sayısından oldukça fazladır. Bu ilgi ve talepler doğrultusunda modanın gidişatını da belirleyen kadınlar olmaktadır. Gösterilmekte olan ilgi moda akımlarını vazgeçilmez hale getirmiştir.

 

Moda ve Alışverişte Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

 

Moda konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle her moda olarak çıkarılmış olan ürün her kişiye yakışmamaktadır. Modaya uyulmalıdır, fakat yakışanı tercih etmek daha doğru bir hareket olmaktadır. Kişinin üzerine yakışmayan, abartılı kaçan bir kıyafet kişinin daha çok dikkat çekmesine sebep olur. Fakat bu dikkat çekme durumu şıklıktan dolayı değil, ortaya çıkan karmaşadan dolayıdır. Kıyafetler kişinin beden ölçüsüne göre seçilmelidir. Bol ya da dar seçilen kıyafetler kişiyi olduğundan farklı ve vasat gösterebilmektedir.

 

Zaman zaman enine doğru ya da dikine doğru çizgilere sahip kıyafetler moda olmaktadır. Uzun boylu ve zayıf olan bir kişi dikine doğru çizgileri olan bir kıyafeti tercih etmemelidir. Bu o kişiyi daha da zayıf ve uzun gösterir. Moda olan giysilerin satılmakta olduğu mağazalarda indirimler olacaktır. İndirimlerden faydalanmak akıllıca bir seçim olabilir.

 

2018 İlkbahar Yaz Modasında Ne Tür Kıyafetler Moda?

 

Bu yıl yaz ve ilkbahar modası klasik çizgilerin dışına çıkmış bulunmaktadır. Dikkat çekicilik ve sınır tanımayan bir hava tasarımlara hakim olmaktadır. Bu yıl giysilerde yoğun renkler hakim olacaktır. Bisiklet şortları her ortama uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kumaş olarak plastik hakimiyetine devam edecektir. Hemen hemen her giyside pırıltılı taşlar kullanılmış olacaktır. Trençkotlar her zamanki gibi havasını kaybetmeden farklı desenleri ile vitrinlerde yerini alacaktır. Parıltılı taşların yanı sıra, tüyler, tüller ve püsküllerde giysilere şık detaylar olarak eklenecektir. Giysilere ve aksesuarlara hakim olacak olan pastel renklerin başında sarı ve fıstık yeşili gelecektir.

 

Moda İçerisinde En Yeni Feraceler Nelerdir?

 

Modayı takip etmek suretiyle aynı zamanda birbirinden farklı ferace modellerini de bu şekilde bulmak artık internet yüzünden çok daha kolay bir hale gelmiş durumdadır. Özellikle de alışveriş siteleri kapsamında yeni sezon içerisinde piyasaya sunulmuş birbirinden güzel ferace çeşitleri, oldukça zengin renk ve model uyumu kapsamında bu sene keyifli bir şekilde satın alma ve giyme imkanı sunmaktadır. Tamamen kaliteli bir malzeme yapısı ile birlikte üretimleri sağlamış ve özellikle de markalar kapsamında piyasaya sürülmüş ferace çeşitleri, bu yıl en fazla her ne kadar bir dış giyim olarak bu kapsama alınsa da yine de tıpkı bir elbise dizaynı altında moda olarak daha fazla ilgi görmektedir.

 

Değişik seçenekler altında yeni sezon ferace modelleri

 

Özellikle de bu sene dış giyim olarak görünürken aynı zamanda harika bir elbise şekli altında hanımlara giymek istedikleri yerlerde güzel bir fırsat sağlayan ferace modelleri, keyifli bir şekilde bütün mevsim boyunca rahat giyilebilir. En dikkat çekici giyim örnekleri arasında kolları desenli bir tasarım altında hazırlanmış feraceler harika bir izlenim ortaya çıkarmaktadır. Bu dizaynı sayesinde adeta bir ceket izlenimi uyandıran bu modellerin yanı sıra aynı zamanda yine fermuar tasarımı altında pileli eteğe sahip ferace çeşitleri de ön plana çıkmaktadır. Kişisel tercihler kapsamında farklı renkler altında satın alabilecek olan ferace modelleri moda altında çok uygun fiyatlar kapsamında da elde edilebilir.

 

Birbirinden güzel yeni sezon ferace modelleri

 

Özellikle şıklığı ön plana çıkarmak isteyen hanımlar için düğme tasarımları ve bel kuşağı deri olarak üretimden geçmiş ferace modelleri, moda tasarımı kapsamında hem plana çıkan seçenekler arasındadır. Tabii mavinin farklı tonları ile yine her sene olduğu gibi bu yıl da dikkatleri çekmeyi başaran kot tarzı ferace modelleri, bütün mevsim boyunca soğuk havalarda rahat bir şekilde giyme şansı verirken aynı zamanda soğuktan da koruma özelliği sağlamaktır. Etek uçları fırfırlı bir tasarım altında hazırlanmış ferace çeşitleri de ayrıca görsel açıdan daha estetik bir izlenim arzu eden hanımlar için ön plana çıkan giyim fırsatları arasında bulunmaktadır.

 

Modayı Takip Etmek İç.in Günümüzde Ne Yapmak Gerekir?

 

Elbette her kadın modayı takip etmek suretiyle gündemi yakalayarak en trend modeller kapsamında birbirinden değişik giysileri satın alarak farklı yerlerde giymeyi arzu eder. Tabii bunu gerçekleştirmek için ise moda gündemini en iyi şekilde en doğru yerlerden bakmak ve takip etmek büyük bir önem taşır. Bunun nasıl yapılacağını bilmeyen hanımlar içinse günümüzde artık bu durumun değiştiğini söylemek gerekir. Yani artık internet gibi çok büyük bir platform bulunduğundan dolayı modayı takip etmek çok daha kolay bir hale gelmiş durumdadır. O yüzden aslına bakılırsa artık televizyondan ya da dergilerden çok internete giriş yapmak suretiyle farklı alışveriş sitelerinde moda takip edilebilir. En güncel ve en trend giyim örnekleri ne zaman ve hangi dönemde çıkıyor internet üzerinden bunları görmek mümkündür.

 

Modayı Takip Etmenin Farklı Yolları

 

Tabii modayı takip ederken sadece internet üzerinden farklı alışveriş siteleri veya değişik bu gibi siteler değil, aynı zamanda moda uzmanlarının da görüşlerini alan farklı makaleleri takip etmek suretiyle de yine moda içerisindeki farklı ürünleri görmek mümkündür. Bu sayede moda uzmanlarının her sene hangi seçenek altında giyim örneklerini renkli model kapsamındaki oyunları ile piyasaya çıkardığını görmek suretiyle daha keyifli bir alışveriş yapma şansı elde edilir. Tabii bu kapsamda sadece moda uzmanları değil aynı zaman da birçok farklı üretici firmalar da yine takip edilmek suretiyle birbirinden farklı giyim örnekleri kapsamındaki moda ürünler öğrenilebilir.

 

Tüm Mevsim İçin Moda Büyük Bir Önem Taşır

 

Elbette her mevsimi kapsayan birbirinden değişik moda giyim örnekleri büyük bir önem taşır. Ancak bu bağlamda yaz ayları geldiği zaman farklı giyim örnekleri çok daha büyük önem arz etmektedir. O yüzden değişik seçenekler kapsamında tüm farklı mevsimlerde piyasaya sunulan bütün moda ürünleri takip etmek için internet üzerinden alışveriş sitelerini gezmek, moda uzmanlarını dinlemek ve üretici firmaların da ürünlerine bakmak suretiyle artık günümüzde kolay bir şekilde internet aracılığıyla bunları sağlamak mümkündür. Bu sayede en moda ürünleri çok daha uygun fiyatlar kapsamında da satın almak gibi bir fırsat yakalanabilir.

 

Kış İçin Kaban Modelleri Nelerdir?

 

Kış artık kendini yavaş yavaş hissettirmeye ve hatta birçok farklı yerde kar da yağmaya başlamışken hanımlar için giyim konusunda ilk tercihlerden biri de şüphesiz kaban modelleridir. Özellikle yeni sezon kapsamında piyasaya çıkarılmış olan birbirinden güzel son moda kaban çeşitleri hanımların kendi kişisel tercih deri altında seçim yapma şansını sunmaktadır. Farklı renk ve modellerin uyum halinde bir arada bulunduğu ve aynı zamanda tamamen kaliteli bir kumaş yapısı içerisinde üretimlerinin gerçekleştirildiği kaban çeşitleri içerisinden keyifli bir alışveriş gerçekleştirilebilir. Özellikle bu yıl fermuarlı bir tasarım altında üretimleri gerçekleştirilmiş kaşe model kaban çeşitleri oldukça güzel bir görsel sunarken diğer yandan soğuk aylarda aynı şekilde sıcak tutma imkanı vermektedir.

 

Farklı modeller altında yeni sezon kaban çeşitleri

 

Yeni sezon kapsamında piyasada bulunan en moda kaban çeşitleri kapsamında ortak olarak kapüşon kısımları kürklü bir detay altında hazırlanmış olsa da yine de fermuar tasarımının yanı sıra düğme detayları ile hazırlanmış seçenekler de yine tercih edilebilir. Uzunluk açısından ise kişisel tercihler bazında seçim yapılabilecek olan değişik kaban çeşit kapsamında diz kapakları gelen modeller ile birlikte ayak bileklerine kadar inebilecek modeller içerisinde bir tercih yapılabilir.

 

Tabii özellikle çok soğuk şehirler için mutlaka kumaş yapısı sıcak tutacak olan marka dahilindeki kaban modellerini tercih etmek de büyük bir önem taşımaktadır. Bu sayede kış aylarının sorunsuz bir şekilde geçirirken aynı zamanda giysilerin üzerinde bulunan farklı desen ve aksesuarlar eşliğinde estetik bir izlenim de yakalanabilir.

 

Farklı modeller ile şıklığı yakalamak

 

Bütün değişik yaş kriterlerine bağlı olarak günümüz moda içerisindeki birçok farklı seçenek kapsamında düğmeli ya da fermuarlı kaşe kaban modellerinin yanı sıra aynı zamanda sadece bel kuşaklı olarak tasarım haline getirilmiş şişkin modeller de oldukça güzel bir görsel vermektedir. Son derece uygun fiyatlar altında harika bir görsel sunan ve bütünlük sağlamış renk ve modeller içerisinden tüm hanımlar kendi kişisel zevklerine bağlı kalarak aynı zamanda moda uzmanlarının de fikirleri dahilinde bu sene dışarıda şıklıklarıyla kış aylarını keyifle geçirme şansı elde edebilecekler.

 

Modada Devrim Pantolon Etek Modeli Mi?

 

Geçmişte oldukça fazla bir tercihi yapılarak kullanımı gerçekleştirilen birbirinden farklı pantolon etek modelleri günümüzde yeniden atağa kalkmış görünüyor. Özellikle moda uzmanlarının dile getirdiği üzere ve yeni sezon kapsamında piyasaya sunulmuş olan birbirinden şık ve farklı renkler altında kombin haline getirilmiş pantolon etek modelleri günümüzde tekrar hanımların beğenisine sunulmuş durumdadır. Özellikle bu konuda kot modelleri ile daha güzel bir izlenim yarattığından dolayı tercih sebebi olan kot pantolon etek çeşitleri, sundukları büyük rahatlık sayesinde de birçok farklı yerde rahatça giyilebilir ve farklı giysiler ile kombin yapma şansını elde edilebilir. Özellikle sokak stilinin bir numaralı giyim örnekleri arasında yer alan pantolon etek modelleri eskiden olduğu gibi günümüzde de yeniden moda haline gelmiş durumdadır.

 

Tüm hanımlar kendi kişisel zevklerine bağlı kalarak güzel bir modeli tercih edebilir ve herhangi bir çaba gerçekleştirmeden eşsiz bir kombin yakalama şansını bulabilir.

 

Birbirinden farklı model ve renkleri ile birlikte pantolon etek seçenekleri

 

Bol bir tasarım altında hazırlanan ve hem bel kuşaklı olan hem de kuşaksız bir üretimi gerçekleştirilen bu birbirinden güzel pantolon etek modelleri kapsamında birçok eşek renk arasında bir tercih yapabilir ve üzerinize giyeceğiniz hoş bir gömlek veya bluz çeşidi ile birlikte dilediğiniz her yere katılma şansını edebilirsiniz. Geçmişin izleri ile birlikte günümüzün moda ikonlarını bir araya getirerek hazırlanmış olan pantolon etek modelleri sayesinde de büyük bir rahat hareket etme imkanı vermekte ve farklı yaş kriterleri kapsamında tüm hanımların rahatça giymesine olanak tanıyabilmektedir.

 

Birçok farklı yerde rahatça giyilebilen pantolon etek modelleri

 

Akla gelebilecek birçok değişik noktada rahatça giyilebilen ve yeniden moda haline gelmiş olan birbirinden güzel pantolon etek çeşitleri, en çok da özel davet veya organizasyonlar ile birlikte özel günlerde veya iş toplantılarında ön plana çıkmaktadır. Tüm hanımların tarzını rahat bir şekilde yansıtacak ve hem bol görünümü hem de vücuda tam olarak oturması ile farklı giysiler üzerinde güzel bir kombin yaratılabilir ve rahatça giyilebilir. Ayrıca birçok değişik renk altında da seçim yapma şansı vermektedir.

 

Mekana Göre Ne Tür Kombinler Yapılmalıdır?

 

Piyasa üzerinde birçok farklı giyim çeşidi adına değişik modellerin olmasının en büyük nedeni bu giysilerin farklı yerlerde ve mekanlarda giyilmesi ile birlikte bunlar arasında ayrıca güzel bir kombinin gerçekleştirilmesidir. O yüzden bazı yerler için daha sade ve daha olgun bir kombin yapılması gerekirken bazı yerlerde işte daha gösterişli ve havalı bir izlenim altında göz alıcı bir estetik eşliğinde katılmak gerekir. Bütün bunları gerçekleştirirken de mutlaka doğru kombinin yapılıp yapılmadığı konusunda titiz bir araştırma gerçekleştirilmelidir.

 

Bunlar içerisinde örneğin bir iş görüşmesine giderken mutlaka her şeyini fazlasından kaçınılması gerekmektedir. Yani fazla makyaj yapmadan ve abartılı bir giyim örneği gerçekleştirmeden aynı zamanda fazla topuk ayakkabı tercih etmeden iş görüşmesine gidilmelidir. Özellikle bu konuda tercih edeceğiniz giyimler açısından gri ya da siyah ile birlikte kahverenginin tonları da mutlaka kaçınılmalı ve daha moda olan açık, ferahlatıcı renkleri altında modeller seçilmelidir.

 

Mekana göre farklı giyim örnekleri

 

Özellikle arkadaşlar ile toplanma gerçekleştirileceği zaman bu durum elbette özel bir davet ve organizasyon içerisinde olmayacağı için mutlaka daha rahat ve fazla göz alıcı olmayan moda giyimler ve aksesuarların seçimi büyük bir önem taşır. Üstelik bu tür buluşmalarda mutlaka giyimlerden çok aksesuar modellerini öncelik vermek gerekir. Yani bu konuda bir alışveriş yaparken mutlaka çanta ile birlikte ayakkabı ve eşarp gibi seçenekleri öncelik verildiği zaman dikkatlerin buraya genelde kalacağı için arkadaşlar arasında beğeni toplamış şansı elde edilebilir. Tabii bu konuda abartıdan kaçarken aynı zamanda farklı giyim örnekler ile kombin yapmak da ayrıca önem taşır.

 

İlk buluşma için giyilmesi gereken farklı giyim i örnekleri

 

Özellikle ilk buluşma zamanlarda tüm hanımlar büyük bir heyecan içerisine girer ve duygularını tutmaya çalışırlar. Elbette bu durum tüm hanımların kendi karakter yapılarına kalmış ise de giysi konusunda farklı durumlar söz konusu olabilir. Nişanlı ya da sözlünüz ile yapacağınız bir ilk buluşma kapsamında mutlaka hem şık bir görünüm sunarken hem de çok fazla dikkat çekmeyen moda giyim örneklerini yakalayarak güzel bir denge sunmak büyük bir önem taşır.

 

Hanımların Mutlaka Gardrobunda Olması Gereken Giyimler Nelerdir?

 

Elbette herkes keyifli bir alışveriş yaparken kişisel tercihler altında arzu ettikleri modelleri alarak dolaplarına eklerler. Ancak modada kural olmadığı gibi birtakım öneriler de geçerli sayılabilmektedir. O yüzden hanımların dolaplarında mutlaka bulunması gereken bazı giyim örnekleri ön plana çıkmaktadır. Bunlar içerisinde ilk olarak gömlek modellerini söylemek gerekir. Özellikle iş kadınları adına büyük bir öneme sahip olan ve alt kısma giyilecek dar bir etek altında en doğru giyim seçeneği olarak dikkat çeken gömlek modelleri, farklı renk ve çeşitler altında mutlaka gardıroplardaki yerlerine almalıdır. En çok da beyaz gömlek çeşitleri hem kot pantolonlar ile birlikte hem de kalem etekler eşliğinde mükemmel bir uyum sağladığından dolayı dolaplarda moda adına da mutlaka bulunmalıdır.

 

Kot pantolon ve kumaş pantolon çeşitleri

 

Her koşulda farklı yerlerde rahatça giyilebilen birbirinden farklı kot pantolon modelleri hem günlük olarak dışarı çıkarken aynı zamanda da moda açısından özel bir davet veya organizasyonları giderken de güzel bir gömlek ile spor bir ceket üzerinde mükemmel bir izlenim yaratabilmektedir. O yüzden birbirinden farklı renkleri altında kot pantolonlar mutlaka dolaplarda yerlerini alması gerekirken diğer bir zorunlu kısa kumaş pantolonlar içindir. Üçüncü seçenek olarak ön plana çıkan kumaş pantolonlar hem iş yerlerinde hem de misafirliğe gidildiği zaman görsel anda şıklık sunarken büyük bir rahatlığı da yanında getirmektedir. Özellikle tüm hanımlar bilir ki giyilecek bir şey bulunamadığı zaman mutlaka kumaş pantolonlar bir kurtarıcı olarak ön plana çıkar.

 

Trençkot ve elbise modelleri

 

Elbette tüm hanımların moda tasarımı altında dolapları içerisinde mutlaka bulunması gereken diğer giyimlerden biri de dış giyim örnekleridir. Geçmişten günümüze kadar bir klasik haline gelmiş ve modasını asla kaybetmemiş olan trençkot seçenekleri hanımlar için bu konuda her daim ön plana çıkar. Şıklığı ve zarifliği sayesinde farklı giysiler ile mükemmel bir kombin yapma imkanı veren ve soğuk havalarda rahatça giyilebilen trençkot modellerinin yanı sıra yine bir yıl içerisinde her yerde giyme imkanı veren elbise modelleri de 5. giyim olarak mutlaka dolaplardaki yerini almalıdır.

 

1 2 3 5