Gömlek Tunik Modellerinde 2017

Günümüz modasının en trend kıyafetlerinden biri olan gömlek tunikler değişik tarz ve desen çeşitleriyle karşımıza çıkmaktadır. Bayanlar için tam bir kurtarıcı kıyafet olan gömlek tunikler 2017 senesinde renk yelpazesi oldukça geniş tutulmuştur. Bunun amacı bayanın gömlek tuniği gece ya da akşam gezmelerinde tercih etmesindendir. Gündüz gezmelerinde giyilecek bir gömlek tunik daha soft ya da açık ve göz alıcı renklerde tercih edilebiliyorken, akşam gezmelerinde tam tersi daha koyu ve akşam rengine uygun ağır renkler de tercih edilebilmektedir.

 

2017 de hangi model gömlek tunikler modadır?

 

2017 senesinin en moda gömlek tunikleri şu sıralar kot ya da keten pantolon üzerine tercih edilen önü kısa arkası uzun tunik modelleridir. Bu model gömlek tunik bayanın hem kurtarıcısı hem de rahatlık hissi verdiği için çok severek giydiği kıyafetleri arasında yerini almaktadır. Ayrıca ön ve arka kısmı aynı boy hizasında ve belden aşağı hafif kabarıklaştırılmış model tuniklerde bayanın gece gezmelerinde şort üzerine severek giydiği tercihler arasındadır. Bu tarz tunikler düğmesiz olarak da tasarlanmaktadır. Çünkü düğmeler gömlek tuniğe daha gündelik ve sade bir hava verirken, düğmesiz olarak tasarlanan tunikler daha çok elbise havasını vermektedir. Bu yüzden düğmesiz gömlek tunikler yazın sıcağında plajda bikini ya da mayo üzerine de rahatlıkla tercih edilebilir. Bu da demek oluyor ki gömlek tunik modelleri yazın en rahat kıyafetler arasında yerini alacaktır.

 

Bayanın özellikle yaz ayları için tercihleri arasında sık sık yer verdiği gömlek tuniklerde işleme ve desenler de oldukça önemlidir. Daha sade desende olan gömlek tunik bayanın gündelik yaşamına daha uygunken, taş işlemeli ve sırt yahut göğüs dekolteli gömlek tunik de bayanın akşam gezmelerinde ya da arkadaş ortamında tercih edebileceği kıyafetler için oldukça uygundur. Bu tarz dekolteli ve işlemeli gömlek tunikler bayanın kot pantolon ya da şort kombinlemesi ile de ortaya çok şık bir görünüm katmaktadır. Gömlek tunikler tesettürlü bayanlar içinde oldukça sevilerek tercih edilmektedir. Daha çok tercih edilen modeller arasında diz altı boyda keten ya da kot pantolon üzerine tercih edilebilen, kot ya da keten yahut ince kumaştan elde edilmiş gömlek tunik modelleri yer almaktadır.

Gömlek Tunik Modellerin Bayanların İçin Önemi Nedir ?

Moda sektöründe yaşanan her yenilik, bayanlar tarafından ilgi ile karşılanıyor. Özellikle belli bir süredir, ilgi gören gömlek tunikler farklı seçenekleri ile bu sezon da karşımıza çıkıyor. Tunikler bu kadar çok sevilirken, farklı kesimler ve yaka detayları da ön plana çıkmaya başlandı. Aynı zamanda bayanlara sunulan bir diğer avantaj ise, uygun fiyat seçenekleridir.

 

Neden Gömlek Tunikler?

 

Bayanlar kendi tarzlarını yaratırken, bazı hususlara dikkat ederler. Bunlar şıklık, rahatlık ve özgünlüktür. Şıklığı oluşturabilmek için belli başlı parçaların bir uyum içerisinde olması gerekir. Kıyafetin kesimi ve modeli ise, gün içerisinde bayanların kendilerini rahat hissetmelerine neden olacaktır. Bayanlar kombin oluştururken kendi yaratıcılığını da katıyorlar, bu da kombini özgün kılıyor. Yeni sezon gömlek tunikler bu noktada bayanlara fazlası ile avantaj sunuyor. Gerek kesimleri, gerek kullanılan detayları ile tunikler farklı seçeneklere sahipler. Renkli ve desenli gömlek tunikler son derece kullanışlıdır. Tek bir parça ile bile çok değişik tarzlar yaratılabilir. Genelde bayanlar kullanışlı giyim parçalarını daha çok tercih ederler. Özellikle gömlek tarzındaki tunikler günlük hayatta sıkça kullanılmaktadır. Birçok parça ile uyum sağlayan bu tarz tuniklerle kolay ve hızlı bir şekilde şık olunabilir.

 

Gömlek Tunik Modelleri İle Farkı Yansıtın

 

Günlük hayatında da şıklıktan ödün vermek istemeyen bayanların tercihi gömlek tunikler oluyor. Yaka kısmında kullanılan taşlar ve farklı işlemeler, ürünün daha çok şık ve ön planda olmasını sağlıyor. Özellikle açık mavi, desenli gömlek tunik modellerini beyaz bir pantolon ile kombin edilebilir. Yine açık tonlarda bir kot pantolon da uyum sağlayacaktır. Düz renklerdeki, gömlek tunik modellerinde çoğu zaman kemer de kullanılmaktadır. Kesim olarak, ön tarafı kısa, arka tarafı ise biraz daha uzun gömlek tunik modelleri ilgi görmektedir. Bilek boyu bir pantolon ile birçok gömlek tunik modeli şık duracaktır. Genelde ayakkabı seçimi, bayanların tarzına göre tercih ediliyor. Gömlek tuniklerin en önemli avantajı da, farklı tarzlara olan uyumudur. Hem babet ayakkabılarla hem de topuklu veya spor ayakkabılarla da, tunikler kullanılabilir. Yaz ayları için çiçek desenli, kareli ve canlı renklere sahip olan gömlek tunikler uygun olacaktır.

Günlük Hayatta Gömlek Tunik Modelleri Nasıl Kullanılır ?

Gömlek tunik modelleri her sezon önde gelen parçalardandır. Durum böyle olunca, tasarımlarda birçok farklılık ve çeşitlilik de eklenmiştir. Modern ve farklı kesimlerinin yanı sıra, detaylarda ve renklerde de geniş seçenekler sunulmaktadır. Tunik kombin seçenekleri ile her bayan, hızlı bir şekilde şıklığı yaratabilir. Özellikle de son yıllarda gömlek tunikler oldukça rağbet görmektedir.

 

FARK BİR TARZ YARATMAK İSTEYENLER

 

Güzel giyinmek her bayanın asıl isteği olsa da, özellikle rahatlık faktörü de ön planda bulunmaktadır. Şimdilerde sunulan gömlek tunik seçeneklerinde çok değişik detayları görmek mümkün. Boydan düğmeli, kemer detayı bulunan tunikler günlük hayatta şık ve rahat olabilmek için mükemmel bir tercih olacaktır. Bu model bir gömlek tuniği tayt veya dar paça bir pantolon ile kombin etmek mümkün. Tesettürlü bayanlar sıkça tunik ürünlerine yer veriyorlar. Dizlere kadar olan uzunluktaki gömlek tunik modellerinde, salaş bir kesim de kullanılmaktadır. Yaka kısmında broş, şık bir detay da sade ama şık bir görüntü veriyor. Farklı bir tarz, farklı bir hava yaratmak isteyenler çok değişik kombin modelleri oluşturabilir. Günlük hayatta çalışan bayanlar için de gömlek tunik modelleri vazgeçilmezdir. Gün içerisinde rahat olabilmek için gömlek tunikler tercih edilebilir. Aynı zamanda tunik modellerinde renk sınırlaması da bulunmamaktadır.

 

GÜNLÜK HAYATTA TUNİK ŞIKLIĞI

 

Spor ve klasik olmak üzere, çok çeşitli şekilde tunikler kombin edilebilir Özellikle gömlek modelindeki tunikler daha çok klasik bir hava yaratsa da, spor bir kombin oluşturmak da mümkün. Burada bayanların zevkleri ve yaratıcılığı ön plana çıkıyor. Sadece tek tarafta bulunan işleme, farklı desenler ve renkler seçenekleri arttırıyor. Kareli, çizgili veya düz renkte olan gömlek tunikler oldukça dikkat çekicidir. Her bayan günlük hayatta bu ürünlerle bir birinden şık kombin modellerini oluşturabilir. Cep detayı, düğmeler ve farklı kesimler, tuniklere renk katıyor. Aynı zamanda bol kesimli tuniklerin yanı sıra, arka kısmı uzun, ön tarafı ise biraz daha kısa olan modeller de bulunmaktadır. Kol detayları bazı gömlek tunik modellerinde görmek mümkün. Tesettürlü bayanlar uzun kollu ve ince kumaştan tasarlanan gömlek tunikleri rahatça bahar ve yaz mevsimde kullanabilirler.

Gömlek Tuniklerle Farklı Tarzlar Nasıl Yaratılır ?

Her bayan kendi zevkine ve stiline uygun bir tarz yaratmak ister. Özellikle moda sektörü, bu konuda çok fazla seçenek sunmaktadır. Bazı parçalarla çok farklı kombin modelleri de oluşturma imkânı var. Bayanlar artık günlük hayatlarında da şık, rahat ve farklı görünmek ister. Özellikle bu sezon ürünler arasında gömlek tunikler çok ilgi görmektedir. Gerek detaylar, gerek ise renk seçenekleri tek parça ile farklı tarzların oluşturulmasına olanak sağlıyor.

 

GÖMLEK TUNİK MODELLERİNDE KOMBİN SEÇENEKLERİ

 

Gömlek tunik modelleri her mevsimde tercih edilebilir. Kumaş farklılığı ve renk farklılığı ile hem kış hem de yaz sezonunda tunikler, bayanların gardırobunda yer alan parçalardandır. Bahar ve yaz aylarında kısa kollu, salaş, canlı renk ve desenli gömlek tunik seçenekleri tercih ediliyor. Desenli gömlek tunik modelleri ile düz renkte tayt, pantolon kullanılabilir. Bazı bayanlar ise gömlek tunik modellerini uzun eteklerle kombin etmeyi tercih ediyor. Bu biraz da bayanların tarzına ve zevklerine bağlı bir detaydır. Moda sektörünün gelişmesi ile birlikte, bayanlar yepyeni tarzlar da oluşturmaya başladılar. Bu tarzlarını günlük hayatta da yansıtmaktadırlar. Aslında gömlek tunikler tesettür modasında da yer alıyor. Çok çeşitli detaylarla tamamlanan gömlek tunikler sayesinde, günlük hayatta şık olmak da kolaylaşıyor. Kot bir pantolon ile desenli ve kemer detayı olan bir tunik oldukça şık ve rahat duracaktır. Bayanlar hem klasik hem de spor tarzını, gömlek tunik modelleri ile yansıtabilir. Bu ürün oldukça kullanışlıdır.

 

GÖMLEK TUNİK KULLANARAK BİR ADIM ÖNDE OLMAK

 

Bayanlar farklı bir tarz yaratmayı severler. Bazen sade, bazen gösteriş bazen ise rahatlık önemli olur. Lakin öyle parçalar var ki, bayanlar her aradığı husus, tek parçada bulur. Bu özel ürün ise, gömlek tunikler oluyor. Gömlek tunik modellerinde boydan düğme detayı ve yaka detayı bulunabilir. Şık bir kemer ve farklı kesimler de mevcuttur. Her bayan, zevkini ön planda tutarak, çeşitli tarzlar yaratabilir. Gömlek tunik modelleri hem eteklerle hem de farklı pantolonlarla birlikte kullanılabilir. Aynı zamanda kombinin bütününe bakılarak, spor ayakkabı veya topuklu bir ayakkabı da tercih edilebilir. Gömlek tunikler geniş ürün yelpazesi sayesinde her tarza hitap edebilir.

Gömlek Tuniklerde Model Seçimi Nasıldır?

 

Tunik tarzındaki gömlekler tesettürlü ve tesettürlü olmayan her bayanın tercih ettiği ürünlerdir. Çünkü göbek ve basen bölgesini kapatması açısından rahatlığıyla tercih edilmektedir. Hem dar hem de bol pantolonlarla kombin edilmektedir. Taytın üstüne gömlek tunikler dört mevsim giyilebilir. Büyük beden giysi bulmakta zorlanan bayanlar için bu tarz gömleklerde çok seçenek bulunmaktadır.

 

Gömlek Tunik Hangi Kumaştan Yapılmaktadır?

 

           Gömlek tunikler için kot kumaştan olanlar günlük hayatta tercih edilmektedir. Kot gömlekler önden düğmeli ya da çıtçıtlı olabilir. Önden cepli, kemerli modeller bu yılın trendleri arasındadır. İş kadınlarının klasik tarzda giyimlerine uygun olarak krep kumaştan yapılmış tunikler çok şık görünmektedir. Sivri yakalı olarak kol kısmında inci düğmelerle detaylar kullanılan modeller vardır. Poplin kumaştan yapılmış olan tunikler mevsimlik olarak giyilmektedir. Yaka kesimleri şömizye şeklinde olanlar vardır. Gömlek tuniklerde kapüşonda kullanılmaktadır. Bu tarz gömlekler keten kumaştan yapılmaktadır. Keten tunik gömlekler bahar ve yaz sezonunda terletmeyen özellikleriyle çok rahattır. Koton kumaştan olan gömlekler doğal ve rahat görünümlüdür. Yüzde yüz polyester olan gömlekler bayan gardıroplarında mutlaka olmalıdır. Ofiste polyester tunik gömlekler kumaş pantolonlarla kombin edilir. Bisiklet yaka veya hakim yaka olan modelleri vardır. Tercihe göre uzunluğu konusunda seçim yapılabilir. Yandan yırtmaçlı olan tunik gömlekler etek ve pantolonlarla kombin edilmektedir. Göğüs kısmı ve etek kısmı taşlarla veya nakışlarla süslemeli olan modeller bulunmaktadır.

 

Tunik Gömleklerde Hangi Renk Seçenekleri Vardır?

 

           Gömlek tunikler renk olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. İlkbahar yaz sezonunda canlı renklerde çok çeşit bulunmaktadır. Bu yıl mavinin, sarının, ve yeşilin en canlı tonları bulunmaktadır. Burada önemli olan kombin yapılacak diğer giysilerin rengidir. Beyaz pantolon ile turkuaz, zeytin yeşili, hardal, mor, fuşya, pudra, lacivert renkleri şık kombin oluşturmaktadır. Şifon tuniklerde, ekru, krem, beyaz, pudra, somon renkleri kullanılmıştır. Yeşil tonları bu sene mint yeşili, yağ yeşili ekru yeşili çok sık kullanılmıştır. Hem gençlerin hem de ileri yaştaki bayanların dolabında mutlaka yer alan bu tunik gömleklerde düz renklerin yanında çizgili olanları vardır. Birkaç renkten oluşmuş desenli modeller düz renk pantolonlarla uyumludur.

 

 

Gömlek Tuniklerde Bu Sezon Hangi Tasarımlar Moda?

Gömlek tunikler nerelerde kullanılır ve tercih alanları nelerdir?

 

Kadınların yaz ve kış aylarında tereddüt dahi etmeden tercih ettikleri tasarımlar olmaktadır. Her kesimden açık veya kapalı bayan fark etmeksizin rahatlıkla kullanım sağlayabileceği modeller olmaktadır. Tuniğin geniş havasını ve gömleğin günlük kullanım rahatlığını bir araya getirerek, hırka tarzında ya da elbise tunik tarzında kullanım gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Spor modelleri ile çok tarz ve her üç bayandan mutlaka ikisinin elbise dolaplarında yer alacak kadar büyük bir şıklık kapasitesine sahip olmaktadır. Yanlış tercihlerin kombinleri dahi gömlek tunik modelleri ile kolaylıkla şıklığa dönüştürülebilmektedir. Genellikle klasik tarzlarını kadınlar iş hayatlarında ve resmi etkinliklerde tercih edebilmektedirler. Oluşum ve tasarım yapısı itibari ile vücutta bazı yerleri toparlayarak daha zayıf ve fit gösterme özelliğine sahip olmaktadır.

 

Uzun yıllardır şıklık ve rahatlığın bir arada olmasını sağlayan kusursuz tasarım parçalarından olan gömlek tunikler nasıl kombinler ile tercih edilir?

 

Gömlek tarzına sahip tuniklerin genel olarak çok bol paça pantolon modelleri ile kullanımı pek hoş durmayabilir. Daha asil ve zarif bir görünüm elde etmek için, dar para açık veya koyu renk fark etmeksizin her pantolon ile tercih edilebilir. Paça kombinleri tunik modellerinin iyi ya da kötü görüntüsü açısından oldukça büyük önem arz etmektedir. Sağlam yapılı kombinler, yani kusursuz hazırlanmış ve özel gecelere etkinliklere odaklı kombinler, genel olarak en fazla 3 renkten oluşması gerekmektedir. Gömlek tunik havasında en önemli detay ise tuniğin rengine uygun bir renkte ayakkabı tercih edilmesi gerekmektedir. Stiletto ayakkabı tercihleri, hem özel hem de sokak modasına uyum sağlayan bir kombin olsa da, Platform yüksek topuk ayakkabılar daha çok sadece özel zamanlar çerçevesinde tercih edilmesi gereken bir parça olmaktadır.

 

Bayanların yoğun ilgisini çeken ve sık olarak kullanılan gömlek tunikler bu yıl hangi renkler ile kullanılmakta?

 

Daha çok yaz aylarına hitap eden pudra renginin asaleti, özel zamanlar için çok iyi bir tercih olabilmektedir. Kapalı ve açık bayanların uzun ya da kısa kollu tunik tercihlerinde bu sezon özel olarak cıvıl cıvıl renkler çiçek bahçeleri gibi açan desenler hakim olmaktadır.

Gömlek Tunik Modellerinde 2017

Günümüz modasının en trend kıyafetlerinden biri olan gömlek tunikler değişik tarz ve desen çeşitleriyle karşımıza çıkmaktadır. Bayanlar için tam bir kurtarıcı kıyafet olan gömlek tunikler 2017 senesinde renk yelpazesi oldukça geniş tutulmuştur. Bunun amacı bayanın gömlek tuniği gece ya da akşam gezmelerinde tercih etmesindendir. Gündüz gezmelerinde giyilecek bir gömlek tunik daha soft ya da açık ve göz alıcı renklerde tercih edilebiliyorken, akşam gezmelerinde tam tersi daha koyu ve akşam rengine uygun ağır renkler de tercih edilebilmektedir.

 

2017 de hangi model gömlek tunikler modadır?

 

2017 senesinin en moda gömlek tunikleri şu sıralar kot ya da keten pantolon üzerine tercih edilen önü kısa arkası uzun tunik modelleridir. Bu model gömlek tunik bayanın hem kurtarıcısı hem de rahatlık hissi verdiği için çok severek giydiği kıyafetleri arasında yerini almaktadır. Ayrıca ön ve arka kısmı aynı boy hizasında ve belden aşağı hafif kabarıklaştırılmış model tuniklerde bayanın gece gezmelerinde şort üzerine severek giydiği tercihler arasındadır. Bu tarz tunikler düğmesiz olarak da tasarlanmaktadır. Çünkü düğmeler gömlek tuniğe daha gündelik ve sade bir hava verirken, düğmesiz olarak tasarlanan tunikler daha çok elbise havasını vermektedir. Bu yüzden düğmesiz gömlek tunikler yazın sıcağında plajda bikini ya da mayo üzerine de rahatlıkla tercih edilebilir. Bu da demek oluyor ki gömlek tunik modelleri yazın en rahat kıyafetler arasında yerini alacaktır.

 

Bayanın özellikle yaz ayları için tercihleri arasında sık sık yer verdiği gömlek tuniklerde işleme ve desenler de oldukça önemlidir. Daha sade desende olan gömlek tunik bayanın gündelik yaşamına daha uygunken, taş işlemeli ve sırt yahut göğüs dekolteli gömlek tunik de bayanın akşam gezmelerinde ya da arkadaş ortamında tercih edebileceği kıyafetler için oldukça uygundur. Bu tarz dekolteli ve işlemeli gömlek tunikler bayanın kot pantolon ya da şort kombinlemesi ile de ortaya çok şık bir görünüm katmaktadır. Gömlek tunikler tesettürlü bayanlar içinde oldukça sevilerek tercih edilmektedir. Daha çok tercih edilen modeller arasında diz altı boyda keten ya da kot pantolon üzerine tercih edilebilen, kot ya da keten yahut ince kumaştan elde edilmiş gömlek tunik modelleri yer almaktadır.

Gömlek Tunik Modellerin Bayanların İçin Önemi Nedir ?

Moda sektöründe yaşanan her yenilik, bayanlar tarafından ilgi ile karşılanıyor. Özellikle belli bir süredir, ilgi gören gömlek tunikler farklı seçenekleri ile bu sezon da karşımıza çıkıyor. Tunikler bu kadar çok sevilirken, farklı kesimler ve yaka detayları da ön plana çıkmaya başlandı. Aynı zamanda bayanlara sunulan bir diğer avantaj ise, uygun fiyat seçenekleridir.

 

Neden Gömlek Tunikler?

 

Bayanlar kendi tarzlarını yaratırken, bazı hususlara dikkat ederler. Bunlar şıklık, rahatlık ve özgünlüktür. Şıklığı oluşturabilmek için belli başlı parçaların bir uyum içerisinde olması gerekir. Kıyafetin kesimi ve modeli ise, gün içerisinde bayanların kendilerini rahat hissetmelerine neden olacaktır. Bayanlar kombin oluştururken kendi yaratıcılığını da katıyorlar, bu da kombini özgün kılıyor. Yeni sezon gömlek tunikler bu noktada bayanlara fazlası ile avantaj sunuyor. Gerek kesimleri, gerek kullanılan detayları ile tunikler farklı seçeneklere sahipler. Renkli ve desenli gömlek tunikler son derece kullanışlıdır. Tek bir parça ile bile çok değişik tarzlar yaratılabilir. Genelde bayanlar kullanışlı giyim parçalarını daha çok tercih ederler. Özellikle gömlek tarzındaki tunikler günlük hayatta sıkça kullanılmaktadır. Birçok parça ile uyum sağlayan bu tarz tuniklerle kolay ve hızlı bir şekilde şık olunabilir.

 

Gömlek Tunik Modelleri İle Farkı Yansıtın

 

Günlük hayatında da şıklıktan ödün vermek istemeyen bayanların tercihi gömlek tunikler oluyor. Yaka kısmında kullanılan taşlar ve farklı işlemeler, ürünün daha çok şık ve ön planda olmasını sağlıyor. Özellikle açık mavi, desenli gömlek tunik modellerini beyaz bir pantolon ile kombin edilebilir. Yine açık tonlarda bir kot pantolon da uyum sağlayacaktır. Düz renklerdeki, gömlek tunik modellerinde çoğu zaman kemer de kullanılmaktadır. Kesim olarak, ön tarafı kısa, arka tarafı ise biraz daha uzun gömlek tunik modelleri ilgi görmektedir. Bilek boyu bir pantolon ile birçok gömlek tunik modeli şık duracaktır. Genelde ayakkabı seçimi, bayanların tarzına göre tercih ediliyor. Gömlek tuniklerin en önemli avantajı da, farklı tarzlara olan uyumudur. Hem babet ayakkabılarla hem de topuklu veya spor ayakkabılarla da, tunikler kullanılabilir. Yaz ayları için çiçek desenli, kareli ve canlı renklere sahip olan gömlek tunikler uygun olacaktır.

Gömlek Tunik Modelleri Ve Kombinleri Nelerdir?

Tunik gömlekler kadınların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Hem tesettürlü kadınların hem de tesettürlü olmayan kadınlar gömlek tunikleri kullanmaktadırlar. Pantolondan vazgeçemeyen tesettürlü kadınlar daha fazla tercih ettiği bir üründür gömlek tunikler. Vücut hatlarının ortaya çıkmaması için özellikle tercih edilir tunikler. Yaz aylarının gelmesi ve cıvıl cıvıl bir tarza sahip olmak isteyenler içim de özellikle önerilmektedir. Hem rahatlığı hem de şıklığıyla göz dolduran tunik gömlekler, bu yazında trendi olmaya aday görünüyor. Tunik severler için birbirinden canlı ve birbirinden rahat modeller yaza özel modelleriyle görücüye çıkmaya başladı.

 

Gömlek tunikleri nasıl kombin ederiz?

 

Birçok marka tunik gömlek üretmektedir. Markalar birbirinden iddialı özel modellerle görücüye çıkmaya başladı. Özel modellerinden biri olan füme tarzı gömlek tuniklerle yine aynı model bir pantolonla kombin etmeniz mümkün. Salaş kumaşla üretilen gömlek tunikler aynı tarz pantolon tercih edilirse daha şık durmanız sağlanabilir. Kış ayları için ise triko tunik ve triko pantolon uyumu en iyi kombinler arasındaydı. Tabi kış bitince havalar ısınınca daha canlı ve rahat modeller ortaya çıkmaya başladı. Kot pantolon giyinmeyi sevenler neredeyse her gömlek tunikler altına giyinmeleri mümkün. Kot pantolonlar hem şıklık hem de tarz katacaktır giyiminize. Özellikle paçaları hafif kısa ya da kıvrılmış kot pantolonlarla yapılacak tunik kombinleri havanıza hava katacağı bilinen bir gerçek. Bu kombine görünebilecek şekilde uyumlu renkte seçilecek çoraplar ise sizi tarz sahibi biri yapacaktır.

 

Zıt renklere dikkat!

 

Kot pantolon giyinmeyi sevmeyenler için ise gömlek tuniklerin altına zıt renklerde kumaş pantolon tavsiye edilmektedir. Kumaş tercih edenlere en önemli uyarı ise tuniklerin boyunun normalden biraz daha uzun olan tarzları denemelerinde fayda var. Özellikle genç bayanların tercih ettiği birbirinden renkli tunik çeşitlerine en uyumlu olan pantolon kombinleri ise siyah ya da beyaz renklerdir. Renk seçimi tunik rengine göre belirlenmelidir. Aksi halde gökkuşağına dönebilir çevrenize şık görünmek yerine oldukça rüküş bir hal alabilirsiniz. Yapılan kombinlerin tarzının yanı sıra renk seçimine de dikkat edilmelidir. Zarafet sahibi bir kadın olmak için seçimler oldukça önem arz etmektedir.

Bu Sezonun Gömlek Tuniklerinde Yeni Trendler Neler?

Bu yılın İlkbahar yaz kreasyonunda, ünlü markalar birbirinden şık gömlek tunikler hazırladı. Bu yılın modası keskin çizgilere sahip değil. Dolayısıyla her zevke hitap edebilecek, geniş bir yelpaze sunuluyor. Bu geniş seçimler, fiyat aralığı için de geçerli…

 Spor Ve Şık Tasarımlar

 

Bu sezonun gömlek tunikleri spor giyimle, iş yaşamını buluşturan bir şıklığı hedef alıyor. Yani satın alacağınız bir gömlek tuniği, hem iş yerinde hem de günlük yaşamda giyerek, çok amaçlı bir kullanım yakalamak söz konusu. Buna uygun olarak hazırlanan tasarımlarda tuniklerin beline uygulanan kuşaklar, derli toplu bir görünüm sunarken, günlük yaşamda dilerseniz bu kemeri kullanmadan salaş bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Bu yılın gömlek tunikleri, bazı giyim markaları tarafından şifon kumaşlardan hazırlanarak, içine uygun bir astar yerleştirilmiş. Şifon kumaşlar, davetlerde ve özel günlerin giyim tarzında önemli bir yer sahibidir. Ancak bu kumaşlardan elde edilen spor kesimler, rahat kol ağızları ve uygun yakalarla bu tarz gömlekleri, günlük yaşamda da giymeniz mümkün.

 Yazlık Gömlek Tuniklerde Rahatlık

 

Yaz aylarının da önemli bir tercihi olan gömlek tunikler sıcak yaz günlerinde ferah bir esinti yaratıyorlar. Bu tuniklerde seçilen renkler, genellikle yaz rengi olarak tanımlayacağımız sıcak, açık ve canlı renkler. Renklerden bahsedilmişken hemen hatırlatalım ki, bu yılın en gözde renkleri arasında fuşya ve pembe tonları oldukça dikkat çekiyor. Bunun dışında krem rengi ve hatta her zamanın vazgeçilmezi olan beyaz tonları da kullanılıyor.

 

Genellikle bol kesim gömlek tunikler bu yazın trendi olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bol kesimlerden hoşlanmayan bayanlar için, farklı markaların bedene oturan tasarımları da mevcut. Bu tasarımlarda etek boyları önemli bir kriter. Çünkü bir hayli uzun tutulan etek boyları ile bu tunikler bir taytla birlikte kombinlendiği gibi, sanki bir elbise havasında tek başına da giyilebiliyor. Etek uçlarında ise asimetrik kesimler ve süsleme amacı ile kullanılan işlemeler, oldukça başarılı bir görünüm sunuyor.

 

Yazlık gömlek tuniklerin abiye tasarımlarında, dantel işleme detayları ile karşılaşıyoruz. Bu tarz tunikler, el örgüsü çanta ve hafif topuklu ayakkabılarla kombinleniyor.

1 2