Yeni Moda Bayan Takım Elbiseler Nelerdir

İster bir iş yerine giderken ister dışarı çıkarken istenirse de arkadaşlara ev ziyaretine giderken bayan takım elbise modelleri her yere rahatça giyilebilir. Şık görünümleri ve hanımları daha ağırbaşlı ve hoş göstermesi ile birbirinden değişik modeller bu sene oldukça zengin bir seçenek imkanı ile piyasaya çıkmış durumdadır. Pantolonlu takım elbiseler ya da etekli takım elbise çeşitlerinden her hangi birini alabilir ve dilediğiniz gibi kombinleyerek giyebilirsiniz. Özellikle ikili takım çeşitleri hilal ve mor renkleri ile kadınlar için hoş bir görünüm yakalamalarına olanak verir. Dar kesim ve uzun bir etek ile şık bir gömlek üzerine giyilecek güzel bir ceketle harika bir kombin takım elbise yapılabilir. Bunun için ise farlı bedenlerde ve boyda hanımlar adına geniş bir seçenek içerisinden seçim yapabilir ve gitmek istediğiniz yer adına harika bir giyim tasarlayabilirsiniz.

 

En şık bayan takım elbise çeşitleri

 

Özellikle alt kısma giyilecek güzel ve salaş duran siyah renkli bir etek ile üste giyilecek hoş ve bordo renk bir dar kesim ceket sayesinde tam bir şıklık içerisine girebilirsiniz. Yanına siyah bir çanta ve yine siyah renkli bir eşarp ile mükemmel bir kombin yaratılabilir. Tüm kadınlar için bayan takım elbise modelleri birçok farklı yerde giyilebilir. O yüzden dolaplarında değişik seçenekler bütün kadınların dolaplarına bulunmaktadır. Tek renk ve bütün takım elbiseler içerisinde renk olarak taba rengi ile yapılmış modeller ayrı bir güzel görünmektedir. Bel kısmından etek üzeri tasarlanan tül ile oldukça farklı be hoş bir görünüm yakalanmış durumdadır.

 

Değişik bayan takım elbise modelleri

 

Hemen diz altı tasarım ile yapılan birbirinden değişik bayan takım elbise çeşitleri ve yine tüm farklı zevklere sahip kadınlar adına oldukça güzel görünüyor. Gri ile siyah rengin bir arada kullanıldığı ve yaka kısmında aşağıya doğru bırakılmış bir kurdele desenli ekleme ile en güzel modeller arasında bu giyim örnekleri de sayılabilir. Kolu ya da kolsuz veya etek tarzı ve pantolon stili ile hiç fark etmez, tüm kadınlar adına giymek istediği yer için bir takım elbise bulunmaktadır.

Resmi Takım Elbiseler

Takım elbiseler çalışan kadınlar kadar klasikten vazgeçemeyen ve ciddiyetten hoşlanan kadınların da her daim gözdesi olmuştur. Ayrıca önemli randevuların ve iş görüşmelerinin de olmazsa olmazlarındandır. Bu nedenle yerine göre giyinmesini bilen şık kadınların gardırobunda her zaman yerini almıştır. Gerçekten de ağırlığı kadar güzelliğiyle de dikkat çeken bir takım elbiseler, üzerinde bulunduğu kadını hem resmi hem de çekici gösterebilir.

 

Özellikle son beş yılda tasarlanan bayan takım elbise modellerinde erkeksi çizgilerden uzaklaşılmış ve feminen kesimler kullanılmaya başlanmıştır. Beli ve kalçaları örten ceket modelleri, dekoltesi olmayan gömlekler, parlak kumaşlar, sıcak renkler, ışıltılı düğmeler…

 

Birbirinden farklı tasarımlarıyla meraklılarına rahat seçim imkanı sunan bayan takım elbise modelleri etek ceket olabileceği gibi etek pantolon da olabilir. Etekte genellikle dizüstü modellerin ve yırtmaçların kullanıldığı takım elbiselerin pantolonlu tasarımlarında hem dar paça hem de modası hiçbir zaman geçmeyecek olan İspanyol paça modeller kullanılmaktadır. Ceketlerde birden fazla düğmeye oranla tek düğmeli ve düğmesiz modeller daha çok tercih edilmektedir.

 

2017 yılında bayan takım elbise modellerinde sade kumaşlar kadar ekose ve çizgili kumaşlara da yer verilmiştir. Kışlık modellerde kalın kumaşlar kullanılırken yazlık elbiselerde hem ince hem parlak kumaşlar tercih edilmektedir. Ciddiyetle birlikte şıklığın da ön plana çıktığı bu elbiselerde son yıllarda rahatlık da önem verilen konulardan olmuş ve rahat hareket imkanı sağlayan lycralı kumaşlar ayrıca tercih edilmeye başlanmıştır.

 

Her sezon olduğu gibi bu yılın yaz sezonunda da takım elbiselerde kullanılan renkler arasında siyah, lacivert ve gri beklenen yerini almış ama bu renklerin yanında mercan ve saks mavisi gibi çarpıcı renklere de yer verilmiştir. Bal sarısının da bu sezon takım elbiselere ışıltı kattığını görmekteyiz.

 

Hem topuklu ayakkabılarla hem de düz ayakkabılarla rahatlıkla kombinlenebilecek takım elbiselerde modeline göre çanta, kolye, bileklik ve her türlü aksesuar kullanılabilir. İnci takıların daha fazla tercih edildiği bu elbiselerde fularlar da kullanımı gittikçe yaygınlaşan aksesuarlardandır. Özellikle koyu renkli elbiselere hareket katmak amacıyla kullanılan desenli fularlar elbiselerin ayrılmaz parçası haline gelmektedir.

Fiziklerine Göre Bayanların Tercih Etmesi Gereken Takım Elbise Modelleri Nelerdir?

Takım elbiseler erkekleri şıklaştırdığı kadar bayanları da oldukça şık gösterir. Aslın da takım elbise dendiğin de herkesin aklına ilk olarak beyler için olduğu gelse de takım elbise giymek kadınların da hakkıdır ve kadınlara da çok yakışmaktadır. Her bayan rahatlıkla kendi fiziğine uygun olan takım elbise modellerinden bir ya da bir kaç tane dolabın da bulundurmalıdır.

 

Peki bayan takım elbise modellerini bayanlar ne zaman ve nerede giymeyi tercih etmelidir?

 

Bayanlar bayan takım elbise modellerini çalışırken, özel davetler de, yemekler de, düğünler de ve bunlar gibi birçok farklı davetler de tercih edebilir. Takım elbiseler çok şık gözükür bu doğru ancak çok rahat oldukları pek de söylenemez. Bu nedenle daha şık olunması gereken davetlerde takım elbise modellerini giymeyi tercih etmek yerin de bir karar olacaktır.

Biraz da fiziklerine göre bayanların tercih etmesi gereken takım elbise modellerine değinelim. Yani her takım elbiseyi her bayan giyecek diye bir durum kesinlikle söz konusu değil. Her bayan kendi fiziğine yakışan takım elbise modellerini giymeyi tercih ederse şıklığına biraz daha şıklık katacaktır.

 

Zayıf ve uzun boylu bayanlar yani bir başka deyiş ile de fiziği çok düzgün olan bayanlar her türlü bayan takım elbise modelini tercih edebilir. Mini, midi ya da uzun eteklerden oluşan, kısa ya da uzun ceketli, kısa bilekten ya da uzun pantolonlu takım elbise modellerinden tümünü bu fizikteki bayanlar rahatlıkla giyebilir. Kısa boylu bayanlardan bahsedecek olursak şunu söylemeliyiz ki her nasıl takım elbise giyerse giysin topuklu ayakkabıyı tercih etmelidir. Aynı zaman da kısa boylu bayanlar bilekten kısa pantolonlu takım elbise modelini kesinlikle tercih etmemeli çünkü bu tarz modeller kısa bayanları olduğundan daha fazla kısa gösterir. Daha çok uzun pantolonlar tercih ederken etekli bir takım elbise modelini tercih edecekler ise kesinlikle mini etek giymekten çekinmemeliler. Mini etek kısa boylu kadınlar da kötü durmaz. Ceket konusun da da şunu söylemeliyiz ki kısa boylu bayanlar özellikle de vücut boyları da kısa ise uzun ceket modellerinden kaçınmalıdırlar. Daha çok kısa ceketli takım elbise modellerini tercih etmek bu fizikteki bayanları olduklarından daha uzun ve şık gösterecektir.

Gidilecek Yerlere Göre Bayan Takım Elbise Modellerine Neler Var

Her sene olduğu gibi bu yıl da hanımların en çok merak ettiği giyim örneklerinden biri bayan takım elbise çeşitleridir. Birçok değişik mekanda ya da dışarı çıkarken rahatça giyilecek olan bu elbiseler, üstelik resmi yerlere giderken de büyük bir öneme sahiptir. Özellikle resmi bir kıyafet giyme zorunluluğu olan bir devlet memuru ya da özel sektör adına hanımlar için onları hem hoş bir görünüme bürüyecek hem de resmi gösterecek güzel elbise modelleri bulunmaktadır. Kişisel zevklere göre pantolon şeklinde mi yoksa etek modelinde mi olacağı konusunda hanımların tercihine kalmış durumdadır. Birbirinden değişik model seçenekleri arasından hanımlar istediği bir modeli seçebilir ve dilediği yerde giyebilir.

 

Bayan takım elbise modelleri

 

Bu yılın seçenekleri arasında birbirinden değişik uzun ceket modelleri ile içerisinden istediğiniz bir örneği alabilirsiniz. Dizlere kadar inen birbirinden değişik modeller arasında iç kısma güzel bir pantolon ve üste giyilecek hoş bir gömlek ile oldukça güzel bir kombin yapılabilir. Bu modeller için ceket kısmı adına fuşya rengi çok daha fazla ilgi görmektedir. Aynı zamanda pembe ve siyah renkleri de yine birbirinden değişik pantolon ve ceket ile oldukça güzel bayan takım elbise modelleri yapılabilir. Burada önemli olan bir kadının renk ve model zevkine bağlı olarak giyim almasıdır. İş yerleri adına ise oldukça zengin bir seçeneği de yine hanımların beklediğini söylemek mümkündür. Bunlar içerisinde özellikle lacivert takımların bir kadın için bu yılın modaları arasında olduğunu söylemek mümkündür. Yaz için en güzel renklerden biri olan lacivertin yanı sıra aynı zamanda siyah ve gri renk ile beyaz renkleri de unutmamak lazım.

 

Birbirinden farklı takım elbiseler

 

Gün içerisinde gündüzleri iş yerinde akşamları ise dışarı çıkmak için hazırlanan bayan takım elbise modelleri arasından öncelikle iş yerleri adına yeni model takım içerisinde bir gömleği yanı sıra hoş bir bluz da yine giyilebilir. Hem resmi hem de sportif duran bu takım modelleri ile hanımlar farklı bir havaya bürünecekler. Farklı yerler adına bu yıl üstelik en uygun fiyatlar bünyesinde dolaplarınızı doldurabilirsiniz.

Kadınların Şıklığının En İyi Temsili Bayan Takım Elbise Modellerinde Trendler Nelerdir?

En göz alıcı bayan takım elbise modelleri nelerdir?

 

Sıklıkla ihtiyaç duyulduğu noktalar genel olarak özellikle iş yaşantısında tercih edilmektedir. Takım elbise modelleri, kadınlarda asil ve zarif görünüm elde etmelerini sağlamak için pek çok kombin seçeneği ile tercih edilebilmektedir. Zamana karşı yarışan tasarımların, her geçen gün yeni bir model ile tüketicilere sunulması, birçok farklı seçeneğin kombin zenginliklerini de beraberinde getirmektedir. Takım elbise tasarımları özellikle basic klasik ceketlerin daha slim ve dar kesimlere hakim olması ile öne çıkmaktadır. Trend ve kadın vücuduna daha çok oturan kesimleri son zamanlarda en sık tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

 

Bayan takım elbise modellerinde en öne çıkan trend tasarımlar nelerdir?

 

Hakim yaka ceket modelleri ile düz renklerde tercih edilen içten giyilen sade basic tişörtler, en sık tercih edilen kombinlerden olmaktadır. Kombin oluşturmak için özellikle ceket ve pantolon kumaşı ile rengini birebir takım olarak uyumlu kullanmak gerekmektedir. Daha çok klas kesimlere hakim olan modellerin en uyumlu halleri, standart görünüme hitap eden kesimler olmaktadır. İçten giyilmek için tercih edilen dantelli ve şifon kumaş bluz modelleri, takım elbiselerin gece şıklığında kullanılması için birebir tercih olmaktadır. Özellikle stiletto ayakkabıların tercih edilmesi ve takım elbiselerde bu sezonda dolgu topuk ayakkabı modelleri ile platform topuk ayakkabıların geri planda kalmasını sağlamaktadır. Bu nedenle daha şık bir görünüm elde edilmektedir. Tam dar slim bir basic ceket ile dar vücuda oturan kumaş pantolon, kadın hatlarına en çok yakışan görünümü elde etmeyi sağlamaktadır.

 

Bayan takım elbise modellerinde en trend renkler nelerdir?

 

Kadınların özel zamanlarda tercih ettikleri takım elbise renkleri yoğun olarak pudra, füme, somon ve saks mavisi olmaktadır. Son zamanlarda gece şıklığında en çok tercih edilen modellerden biri de güpür baskılı ceketler ile, aynı kumaşa hakim pantolonlar olmaktadır. İçten kullanılan dantel veya boncuk, taş detaylı elbiseler sıklıkla tercih edilmektedir. Elbise ceket kombinleri daha sade tonlarda iki renk olarak tercih edilirken, ceket, pantolon, bluz kombinleri 3 renk zenginliği ile kombin yapılabilmektedir.

Ceketli Elbise Modelleri Nasıl Kombinlenir ?

Sektörel gelişim içerisinde yepyeni ve farklı tarzda kıyafetler yerini almaktadır. Hayat ve dünya görüşü farklı olan birçok kadının giyim tarzı tesettür giyim sektöründe birleşmektedir. Her zevke hitap eden elbise modelleri sayesinde her kadın istediği ve aradığı modeli kolaylıkla bulabilmektedir. Üstelik tüm kreasyonları online alışveriş sitelerinde uygun fiyatlara bulabilmek mümkündür.

 

Kapalı elbise modelleri gün geçtikte her mevsim kolaylıkla bulunabilmektedir. Her vitrinde ve her markanın koleksiyonunda bulunabilen elbise modelleri sayesinde kadınlar daha şık ve daha stil sahibi olabilmektedir. Bu kadar çok kıyafet zenginliği içerisinde ceketli elbise modelleri de çok ilgi çekici olmaktadır. Zengin bir gardırop sahip olmak isteyen bayanlar için çok iyi bir alternatif olan ceketli tesettür elbiseler kullanım açısından ve kombin yapma açısından oldukça pratiktir. Ön planda daha çok olan bir tesettür elbise modelidir. Hem günlük sokak modasında hem de özel davetlerde kullanılabilen bir elbise modelidir.

 

– SİYAH TESETTÜR CEKETLİ ELBİSELER

 

Tüm önemli ve ünlü tasarımcıların ceketli elbise modelleri üzerinde hassasiyet ile çalıştıkları bilinmektedir. Ceket modellerine işlemeler, pırıltılar, pullar ve payetler dahil ederek elbiseyi günlük kullanımdan uzaklaştırıp abiye tarzına döndürme eğiliminde de olmaktadırlar. Sizin gitmek istediğiniz ortama göre elbise tercihinde bulunmanız ve ona göre kombin yapmanız gerekmektedir. Eğer özel bir geceye katılacaksınız siyah ışıltılı ve ceketli tesettür elbisenizi giyerek tek renk şal tercih edebilirsiniz. Ayrıca uzun topuklu siyah stiletto ayakkabı uygun bir tercih olmaktadır.

 

– HARDAL RENKLİ TESETTÜR CEKETLİ ELBİSELER

 

Hardal rengini sevenler için pek çok marka ceketli elbise modellerinde bu rengi rahatlıkla kullanmaktadır. Hardal rengine en çok yakışan renk ise siyahtır. Bu nedenle eşarbınızı ya da şalınızı siyah tercih etmeniz gerekmektedir. Hardal renkli ceket elbisenin altına boyunuzu daha da uzun göstermesi adına topuklu siyah bir ayakkabı kullanabilirsiniz.

 

– PEMBE CEKETLİ ELBİSE KOMBİNLERİ

 

Pembe 2017 sezonunun en trend rengi olduğuna göre pembe ceketli tesettür elbisenizi giyerek modayı yakından takip edebilirsiniz. Her kadına çok yakışan pembe uzun elbiselerin ceket bölümünde kullanıldığında çok daha zarif görünmeniz için çok iyi bir seçenek olmaktadır.

Bayan Takım Elbise

BAYAN TAKIM ELBİSE

 

Takım elbise denildiği zaman ilk olarak akla erkekler gelse de takım elbise sadece erkeklerin değil kadınların da kullandığı bir kıyafettir. Uzun yıllardır kullanılmakta olan takım elbise birçok değişime uğramış, hem renk hem de şekil olarak değişime uğrayıp çok fazla dikkat çekmeye başlamıştır. Bayan takım elbise çoğunlukla iş kadınlarının tercih ettiği bir kıyafettir. Bankalarda, özel şirketlerde yada buna benzer birçok yerde çalışan bayanlarda daha çok görülmektedir. Hem ciddiyeti gösteren hem de fazlasıyla ilgi gören kıyafetlerdir. Farklı renk ve şekli mevcuttur. Çoğu kadının dolabında en az 1 tane bulunmaktadır ve bulunması gerekmektedir. Çünkü şekil olarak ya da duruş olarak birçok bayana yakışmaktadır. Bu dönemlerde ise ciddiyeti sembolize etmek yerine çoğu davet yada bu tarz yerlerde dikkat çekici çizgi ve detaylarıyla sıkça rastlanan kombinlerdir. Normalde ceket içine gömlek şeklinde kombinlenen bu kıyafet şimdilerde ise gömleksizde kullanılmaktadır.

 

Derin göğüs dekolteli ve zarif uzun kolyeler eşliğinde adeta modaya bir bomba etkisi yaratmıştır. Maskülen bir tavır yerine seksi ve dikkat çekici bir hal almıştır. Bayan takım elbise altına giyilen stiletto ayakkabılar ise oldukça şık bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamıştır. Farklı ve dikkat çekici çizgiler eşliğinde kullanılan dar paça pantolonlar da oldukça ilgi görmektedir. Bayan takım elbise ile birlikte kaban kullanma ihtiyacı duyuyorsanız over size model kullanmanızı tavsiye ederim. Bayan takım elbise artık iş hayatı dışına çıkmış günlük hayatta da kullanılmaya başlamıştır. Fiyatları ise dudak uçuklatacak derece değildir. Her bayanın alabileceği ve dolabında yer edilebilecek bir tarzdır. Bayan takım elbiseleri sadece açık bayanlar için değil aynı zamanda tesettür giyinen bayanların da tercih ettiği ürünlerdir. Ceket altına pantolon şeklinde de kullanılabilir etek eşliğinde de kullanılabilir. Kumaş olarak sadece düz kumaştan yapılmamaktadır aynı zamanda dantellerde kullanılmaktadır bayan takım elbiselerinde. Ayakkabı konusunda ise tercih size kalmıştır. Gireceğiniz ortama ve giyiminize en uygun ayakkabıyı kullanabilirsiniz. Bayan takım elbise erkeklere oranla daha farklı ve çok çeşide sahiptir. O yüzden her bayanın tarzını yansıtacak şekilde takım elbiseler bulabilmek mümkündür.

Bayan Takım Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Takım elbise denilince hep erkekler akla gelir. Son zamanlarda iş kadınlarının yanı sıra sokak modasına da bayan takım elbiseleri damga vurdu. Farklı renk, desen ve kumaşlarıyla birbirinden şık takım elbiseleri üretilmeye başlandı. Kadınların hem iş yaşamında hem de normal hayatında kullanmaya başladıkları takım elbiseler kısa sürede tüm bayanların gözdesi oldu. Sokak modasının da adeta tozu attıracak olan bayan takım elbise modelleri kombinleri de oldukça önemli görülmektedir.

 

Özel kombinler

 

Yeni stil ve tarzlarla ofis sıkıcılığını bir kenara atan bayan takım elbise çeşitleri dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Culotte pantolon ve gömlek kombinleri, kalem etekler ve daha birçok çeşit takım elbise giyen bayanların gözdesi olmuş durumda. Kış aylarında özellikle tercih edilen koyu renk takım elbiselerin yerine havaların ısınmasıyla açık renklere terk etmesi ise o kasveti bayanların üzerinden kaldıracağa benziyor. Renklerin canlılığı günlük hayata da yansıyacaktır. Bu sezon takım elbiselerde özellikle ekose desenler, puantiyeli motifler ve düz renkler tercih edilmektedir. Düz renklerin renk tonuna göre yapılacak kombinler ise stil sahibi olmanızı sağlayacaktır.

 

Özel tasarımlar

 

Takım elbiselerin sadece erkeklere ait olduğunu düşünenlere bayan takım elbiselerin özel tasarımlarıyla feminen bir hava kattıkları yadsınamaz bir gerçek. Son zamanlarda üretilen tarzların, şıklığı o düşünceyi kafalardan söküp attığı artık gözler görülen bir gerçek haline gelmiş durumda. Özel tasarım pantolonlar, birbirinden şık ceketler ve onları tamamlayan gömlekler göz dolduran cinsten…

 

Düz stillerin yanı sıra spor bayan takım elbise modellerde mevcuttur. Özellikler yaz aylarında özellikle tercih edilecek bir tarz olan salaş modeller spor stil sahibi sevenler için vazgeçilmez olacaktır. Bayan takım elbise denilince artık akıllara düz tarzlar gelmiyor ki spor tarzlarda bunlardan biri… Spor takım elbiselerin altına ise spor ayakkabılar, sandaletler gibi ürünler tercih edilmesinde fayda görülmektedir.

 

Şıklığın yeni adresi

 

Aslında takım elbiseler şıklığın anahtarı olarak tanımlanabilir. Stilinizi daha yükseklere taşımak istiyorsanız özenle seçtiğiniz tarz takım elbiselerin altına uygun renkte stiletto ayakkabı modelleri tercih edilebilmektedir. Ya da denge konusunda problem yaşıyorsanız Oxford tarzı ayakkabıları da tercih etmenizde yarar olacaktır. Bayan takım elbise üzerine şapka kullandığınız ise farklı bir şıklık yakalama imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız aksesuarlarda ise sadeliği elden bırakmamanızda da fayda olacaktır.