Mevsimlik Bayan Gömlek Modelleri Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Erkeklerin olduğu kadar kadınların da dolaplarında oldukça fazla yer kaplayan ve çeşit çeşit modelleri bulunan ürünlerden birisi de gömleklerdir. Hem yazlık hem kışlık modelleri bulunan bayan gömlekleri oldukça kolay bir kullanım sağlıyor. Özellikle yaz aylarında hanımların daha çok tercih ettiği gömlek modellerinin en büyük tercih edilme sebeplerini, yaz günlerinde sıcaklık değil ferahlık hissini yaratmasıdır. Bayan gömlek modellerinde yaz döneminde tercih edilmesi önerilen açık tonlarda ve yumuşak formda üretilen gömlek modelleridir. Çeşitli kombin modelleri ile günlük hayatta, davetlerde düğünlerde, iş yemeklerinde ve toplantılarda da kullanılabilir. Yaş faktörü göz önünde bulundurularak aynı zamanda vücudunu tanıyan hanımlar için seçimler oldukça önemlidir.

 

Bayan Gömlek Modellerinde 2017 Modası

 

Bayan gömlek modelleri için 2017’de moda olan çeşitleri genellikle açık tonlarda ve hafif forumlarda üretilen gömlek modelleri olmuştur Bu forumlarda üretilen gömlekler sıcak yaz günlerinde cildi tahriş etmeyerek cilde serinlik hissi verir. Aynı zamanda diğer ürünler gibi vücudu rahatsız etmediği için kolay bir kullanım sağlar. Kolay kombin yapılabilme özelliği ile hanımların en büyük sorunu olan giyim derdine en büyük çözümü gömlekler buluyor. Özellikle yoğun bir tempoda çalışan hanımlar için iş hayatında virgülün kullanımı büyük bir parçası haline gelen gömlek modelleri 2017 yaz sezonu ve bahar sezonu için birbirinden hoş ve şık formlarıyla alıcıya sunuluyor. Spor giyimden hoşlanan Hanımlar içinde üretilen gömlek modelleri içerisinde genellikle ince kot kumaştan yapılmış olan gömlekler tercih ediliyor. 2017 bayan gömlekleri içerisinde en çok tercih edilen modeller dantel detayı bulunan modellerdir. Yapılacak şık bir kombin ile hoş bir görünüm sağlayan gömlek modelleri vitrinlerde yerini alıyor. Aynı zamanda kendinden kolye detaylı olan seçenekler de bu sezonun en çok moda gömlek modelleri arasında bulunuyor.

 

Baharlık Gömlek Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

 

Bahar dönemi için seçilecek bayan gömlekleri konusunda bazı önemli noktalar bulunuyor. Bunların başında gelen unsur ise gömleğin mevsimin amacına uygun ve ince formda üretilmiş olanlarının tercih edilmesidir. Bunun amacı yazın sıcak günlerinde ferahlık hissi yaşamak ve terlememektir. Kolay kombin yapılacak olan gömlek modellerinin seçimleri de bayanların giyimi için önemlidir. Genellikle siyah beyaz ve koyu renk kot pantolonlar ya da kumaş pantolonla kombin yapılan gömlekler için uygun renk seçimleri de büyük önem taşıyor.

Kot Gömleklerle Nasıl Kombin Yapılır?

Bayanlar için kot gömlekler spor şıklığın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kot gömlek bayan modelleri arasında işlemeli modeller büyük ilgi görmektedir. Yakalarda yer alan süs detayları ve omuzlara işlenen işlemeler kot gömleklerin daha şık ve popüler olmasını sağlamaktadır.

 

           Kot gömlek bayan kombini nasıl yapılabilir? Şık bir kot gömleği deri bir pantolon yada etekle kombinlemek çok zarif ve güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Diğer bir kombin seçeneği ise kot gömleklerin kot pantolonlarla giyinmek olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta iki parçadan birinin rengini daha koyu tercih etmek olmalıdır. Kot gömleklerin renkli etek ve pantolonlarla kombini farklı ve mükemmel bir görünüm kazandıracaktır.

 

Modası her zaman var olacak parçalardan olan kot gömlekler, her mevsim giyilebilir olması yönünden de çok yaygın kullanılmaktadır. Kombin kolaylığı sağlaması da ayrı bir avantajı olmaktadır. Kot gömleği ceket gibi kullanmakta ayrı bir alternatiftir. Birçok kot gömlek bayan model ve markaları mevcuttur. Bu markalar arasında Colin’s, Mavi, Koton, LCW, Defacto ve Bershka yer almaktadır. Bu markalarda da çok çeşitli kot gömlek modelleri yer almaktadır. Kot gömleklerin en büyük özelliği tüm renklerle kolaylıkla kombin yapılabilmesidir. Kot gömlekler sadece bayanlar değil erkekler tarafından da çok fazla talep edilmektedir.

 

Kot gömlek bayan gardrobunda mutlaka bulunması gereken parçalardan biridir. Spor şıklığın yanı sıra farklı kombinleme ile klasik bir şıklıkta oluşturulabilir. Özellikle mevsim geçişlerinde kullanılan kot gömlekler hem şıklık hem de rahatlık isteyenler için gözde olmaktadır. Kot gömlekler nasıl temizlenir? Yıkama öncesi ürün yıkama talimatı mutlaka okunmalı ve ona uygun program seçilmelidir. Kot gömlekleri daha uzun süre kullanabilmek için gömlek ters çevrilip yıkanmalıdır. Gömleğin beraberinde yıkanacağı çamaşırlarda gömleğe uygun olmalıdır. Yoksa renginde atmalar oluşur. Yıkandıktan sonra direk güneşe maruz bırakılmamalıdır. Kurutma için kuru ve karanlık bir yer tercih edilmelidir. Gömleği direk güneşe maruz bırakmak renginin atmasına ve solmasına neden olmaktadır. Gömleğe leke bulaştığında ilk yapılması gereken lekenin kurumasını beklemek olmalıdır. Daha sonra leke sıcak su ile çözdürülmelidir. Kalan lekeyi çıkarmak için sabun ya da cilde dost deterjanlar kullanılmalıdır.

Kot Gömleklerde Hangi Modeller Önde ?

Kot gömlek modelleri spor giyinmeyi seven bayanların vazgeçilmez parçalarındandır. Özellikle günlük kombin modellerinde kot gömlekler ile çok farklı tarzlar yaratılabilir. Yeni sezon kot gömlek bayan modellerinde ise seçenekler çok geniştir. Her mevsimde bu gömlekler tercih edilebilir. Bahar ve yaz sezonunda da bayanlar sık sık kot gömlek ürünleri ile rahatlığı ve şıklığı bir arada yaşayabilir.

 

KOT GÖMLEK MODELLERİ VE YENİLİKLER

 

Kot gömlek ürünleri çok farklı şekillerde kombin edilebilir. Kot bir pantolon ile kot bir gömlek çok şık duracaktır. Özellikle bu iki parçanın arasındaki bazen ren tonu farklı olabilir. Kısa kolluk kot gömlek ve kolsuz gömlekler de yeni sezon ürünler arasındadır. Kot gömlek modelleri aynı zamanda tesettür modasında da ön plandadır. İnce kot kumaşından tasarlanan gömlekler yaz aylarında terletmez. Kot gömlek modellerinde cep detayı, boncuk ve işleme gibi detaylar yer almaktadır. Bazı kot gömlek modelleri ise ceket tarzında da tercih edilebiliyor. Son dönemlerde, kot gömlek modelleri özellikle bol kesimli ve uzun eteklerle de kullanılmaktadır. Farklı renk seçenekleri ile sunulan kot gömlek bayan modelleri son derece şık ve kullanışlıdır. Kot gömlek modelleri farklı tarzlara hitap etmektedir. Bundan dolayı her bayan kendi zevkine göre bir model bulabilir. Kot gömleklerin çok fazla ilgi görmesi ile beraber, seçenekler de arttırılmıştır.

 

HER TARZA, HER ZEVKE UYGUN KOT GÖMLEKLER

 

Her bayanın giyim tarzı farklıdır. Lakin yeni sezon kot gömlek bayan modellerinde de seçenekler bir o kadar geniştir. Açık mavi, buz mavisi ve koyu mavi gibi renk seçenekleri bulunmaktadır. Tesettürlü bayanlar için uzun kollu ve bol kesimli kot gömlek modelleri mevcuttur. Bazı kot gömleklerinde farklı işlemler ve detaylar bulunmaktadır. Yaka kısmında işleme, boncuk gibi detaylar sadeliği biraz daha geride bırakıyor. Eskitilme kot gömlek modelleri ise özellikle genç bayanlar tarafında çok tercih ediliyor. Sıcak günler için ince ve hafifi gömlekler sunuluyor. Hemen hemen her şekilde kot gömlekler kombin edilebilir. Uzun eteklerle veya şortlarla, bol kesimli pantolon veya kot pantolonlarla da gömlekler şık görünecektir.

Kot Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Kot gömlek bayan modası

 

Hem hanımlar hem de beyler için kot gömlek belki de modası asla geçmeyecek tek parçadır. Sokak stiline bakıldığında herkesin üzerinde birer kot gömlek görür olduk. 80’lerde insanlara verdiği spor hava ile kullanılmaya başlayan ve git gide popülerleşen gömlekler, özellikle değişik kot gömlek bayan modelleri ile son bir kaç yılda oldukça değişime ve gelişime uğramıştır.

 

Kullanılan yaka süsleri, kumaşa işlenen değişik pul ve boncuklar, fermuar detayları, taşlar ile kot gömlek bayan modası her yıl olduğu gibi bu yıl da moda olacağını garantiliyor. Peki kot gömlek nasıl giyilir, ne ile kombinlenir biraz bununla ilgili bilgi verelim.

 

Kot gömlek-kot pantolon uyumu nasıl olur?

 

Kot kumaş sert ve kaba görünümlü bir kumaş olduğundan, hem alt hem üst için aynı 2 kumaşı kullanma fikri ilk başta garip gelebilir. Fakat kot gömlek-kot pantolon modası hala etkinliğini sürdürüyor. Fakat bu görünümde ekstra şıklık ve farklılık yakalamak istiyorsanız kullandığınız parçaları aynı kot renginde kullanmamanız gerekiyor.

 

Kot gömleklerin eteklerle kullanımı nasıl olur?

 

Kot gömlekleri canlı renkli eteklerle kullanmamak için pek çok sebebiniz var. Zira kot, klasik rengi itibari ile, her tür renge uyum sağlayabiliyor. Bu arada deri etek ve kot gömlek uyumunu da es geçmemek gerekiyor. Zamanında pek çok ünlü tarafından deri etek-kot gömlek uyumu denenmiş ve oldukça başarılı olmuştu.

 

Kot gömlekleri ceket gibi kullanmak

 

Kot gömleğinizi ceket gibi kullanmaktan çekinmeyin. Gömleğinizin düğmelerini açık bırakarak içine baskılı tişörtlerinizi veya askılı üstlerinizi giyebilirsiniz. Bu stil en çok sonbahar ve bahar gibi sert mevsimsel geçişlerde iyi gitmektedir.

 

Ayakkabı seçimi nasıl olmalı?

 

Kot gömlekler çoğunlukla günlük ve spor bir görüntü ile kullanıldığı için ayakkabı seçiminiz de buna uygun olmalıdır. Rahat ve düz spor ayakkabılar başlıca tercihiniz olabilir. Elbet bu konuda kendinizi sınırlamayın. Renkli kumaş kanvas ayakkabılar, farklı tarzda babetler, hatta daha şık etekli kombinlerde ince topuk stilettolar kullanarak yaratıcılığınızı gösterin.

 

Kot gömlek ile neler kombinlenemez?

 

Nelerin kombinleneceğini bildikten sonra bir de kot gömlek bayan modasında giyilemeyecek parçalara değinmek gerekiyor. Kalem kumaş etekler, kot gömlek için kesinlikle bir yasak bölgesi teşkil ediyor. Çünkü bu iki parça birbirine asla uyum sağlayamıyor. Ayrıca bol paça kumaş pantolonlar, yünlü kumaşlı alt parçalar da kot gömlekler ile beraber giyilemeyecek başlıca parçaların arasında yer alıyor.

Kot Gömlek Modellerinde Dikkat Çeken Detaylar Neler ?

Modayı takip ederek, kendi tarzını yaratmak isteyen bayanların vazgeçilmezi şu sıralar kot gömlek modelleridir. Kot gömlekler ile çok farklı kombin seçeneklerini yaratmak mümkün. Oldukça kullanışlı olan kot gömlek bayan modelleri özellikle kot pantolonlarla sıkça kullanılıyor. Kot gömlek modellerinde ise bir birinden çeşitli ve göz alıcı detaylar da kullanılmaktadır.

 

FARKLI KOT GÖMLEK MODELLERİ

 

Kot gömlek modelleri hem sade hem de göz alıcı özelliklere sahiptir. Böylelikle her tarzda giyinen bayanlar bu ürünlerle kendi kombi modellerine katkıda bulunabilirler. Sade ve açık tonlarda kot gömlek modeli ile hemen hemen her pantolon şık duracaktır. Beyaz pantolon veya açık renklerde bir kot pantolon ile günlük şıklık yaratılabilir. Öte yandan koyu tonlarda kot gömlek modelleri de bulunmaktadır. Bu seçim ise tamamen bayanların zevklerine bağlıdır.

Kot gömlek modelleri, tesettür moda sektöründe de ön plandadır. Uzun ve salaş kesimli kot gömlek modelleri, tesettürlü bayanların gün içerisinde rahat ve şık hissetmelerine neden oluyor. Kot gömlek modellerinde cep detayları bulunuyor. Bazı modellerde ceplerde işlemeler bulunabiliyor. Aynı zamanda yaka kısmında işleme ve boncuklar da şık ve dikkat çekici bir detaydır. Bir birinden değişik kot gömlek bayan modelleri ile her zaman farklı bir şıklık ortaya koymak da mümkün.

 

KOT GÖMLEKLERLE NASIL ŞIK OLUNABİLİR?

 

Kot gömlek modelleri hem kışın hem de yaz aylarında kullanılabilen, önemli bir parçadır. Kot gömleklerin bazıları ceket gibi tercih edilebilir. Bir tişört veya askılı bir badi üzerine kot gömlek tercih edilebilir. Aynı zamanda bahar ve yaz ayları için de kot gömlek seçenekleri var. Daha ince bir kot kumaşından üretilen gömlekler son derece kullanışlıdır. Bazı modellerinde kol kısmında detaylar yer alabilir. Kolsuz kot gömlek modelleri de yaz ayları için uygundur. Bu tür kot gömlekleri kısa şort veya eteklerle kombin edilebilir. Son yıllarda kot gömlek bayan seçeneklerinde çok fazla çeşitlilik söz konusudur. Bu da kot gömlek ürünlerinin farklı şekillerde kullanımına da yol açtı. Özellikle uzun ve bol kesimli eteklerle de, kot gömlekler kullanılabilir. Mini ve deri eteklerle kot bir gömlek kullanımı da son yıllarda özellikle ünlüler tarafından sıkça tercih edilmeye başlandı.

Kot Gömlek Modelleri Ve Kombinleri Nelerdir?

Kot gömlekler eskiye nazaran kullanımı daha da yaygınlaşan bir bayan giyim unsuru haline gelmiştir. Özellikle spor giyim tercih eden bayanların seçimi olan kot gömlekler her sezon yeni tasarımlar ile vitrinlerde yerini alıyor. Bu sebeple her sezon kot gömlek bayan giyimi oldukça çeşitli modeller görüyor.

 

En Çok Tavsiye Edilen Kot Gömlek Modelleri Nelerdir?

 

Kot gömlekler günlük kullanıma daha uygun olan özellikle bayan giyim konusunda ön planda bulunan bir giyimdir. Spor ve aynı zamanda şık görünmek isteyen hanımların ağırlıkla tercih ettiği kot gömlek bayan modelleri farklı tarzlara hitap eden çeşitleri bünyesinde bulunduruyor. 2017 sezonunun en çok tercih edilen kot gömlek bayan modeller uzun kollu kot gömleklerdir. Renk konusunda ise bu gömlekler açık ve koyu mavi renkler yaygın olarak görülüyor. Bu gömleklerin aynı zamanda kolları katlanabildiği için mevsimlik kullanımında elverişlidir. Günlük kombin için asimetrik formda kesilmiş olan ve boydan düğmeleri bulunan kısa kollu kot gömlek modelleri de bayanların ilgi odağı oluyor. Kumaşının ince ve hafif olması yaz günlerinde sıcağın hissedilmemesine sebebiyet veriyor. Bu nedenle en çok tercih edilen giyim unsuru olarak hanımların dolaplarında yerini alıyor. Hem spor giyinip hem de şıklığını kaybetmek istemeyen hanımlar için de kot gömlek seçiminde, ön kısımlarının işlemeli veya şerit desenli olması büyük önem taşıyor. Bu şekilde hem spor hem şık giyim sağlanmış olunur.

 

Spor Giyimde Şıklık

 

Spor giyimde farklı tarz yaratmak isteyenler için önerilen kot gömlek bayan modelleri ise, arkası düz ancak ön kısmının nakışlar ile hareketlendirilmiş olanlarıdır. Bu modellerde çoğu zaman belden bağlanabilen bir şerit detayı bulunuyor. Oldukça çeşitli olan kot gömlek modelleri günlük hayatta hanımlara kolaylık sağlayan bir giyimdir. Kumaşının ince yapıda olması ve rahat kullanımı ile hem spor hem de şık bir görünüm yaratıyor. Hemen hemen tüm sezonlar da modası geçmeyen ve sürekli yeni tasarımlar ile ön plana çıkan bayan kot gömlek modelleri, bu sezonda da damgasını vurmaya devam ediyor. Özellikle açık tonlarda tercih edilmesi önerilen bayan kot gömlek modelleri, kot pantolonlar ile kombin yapıldığı zaman daha spor bir görünüm elde ediliyor.

Kot Gömlek İle Yapılacak Kombinler Nelerdir?

Her sezon kendini yenileyen moda tasarımı ile ön plana çıkan giyim türlerinden birisi de bayan kot gömleklerdir. İnce ve kalın kumaşlardan oluştuğu için hem kısa hem uzun yani mevsimlik olarak tercih edilebilen bir üründür. Her yıl kendini yenilemesi ile modasının geçmeyeceğini gözler önüne seren kot gömlek bayan modelleri hanımlar için kurtarıcı bir giyim ürünü olarak dolaplarında yer alır. Mevsim fark etmeden her zaman moda olarak kullanılan bu gömlekleri kombinlemek oldukça büyük önem taşıyor.

 

Günlük giyim sorununu ortadan kaldıran gömlek çeşitleri hanımlar için büyük bir kurtarıcıdır. Özellikle sıcak günlerde cildi tahriş etmeyen yapıda kullanılan kot gömlek modelleri bayanların en çok tercih ettiği kıyafetler arasındadır. Bu nedenle her yıl yenilenen bir modası ve her yıl yenilenen çeşitleriyle mağazaların vitrinlerinde yerini alan gömlek modelleri hanımların ilgi odağı olmaya devam ediyor.

 

Etek ve Kot Gömlek Kombini

 

Şüphesiz ki kot gömlek bayan modelleri etek ile kombin yapıldığı zaman, oluşan bu tarz sonucunda harika bir görünüm ortaya çıkıyor. Bundan dolayı kot gömlekler ile kombin yaparken özellikle modacıların en çok tercih ettiği etek kombinleri deri etekten yana. Etek ile kot gömlek kombini yapıldığı zaman, kombin yapılan deri eteğin altına giyilecek olan spor ayakkabı veya botlarda bu kombini tamamlayan önemli unsurlardan oluyorlar.

 

Kot Pantolon ve Kot Gömlek Kombini

 

Kot gömlekleri kombini için ayrı bir tarz yaratan kot pantolon kombine de oldukça yaygın olarak kullanılan bir giyim tarzıdır. Kot parçalarının birbirleriyle uyumlu olması halinde kendi tarzını yaratan hanımlar bulundukları alanda oldukça büyük bir görsel şölen oluşturabilirler. Aynı zamanda kot parçalarının birbirleriyle uyumlu olması ile havalı ve şık bir görünüm de ortaya çıkacaktır. Kaşık gömleklerin Blazer ceketlerle kullanılması ve altına tercih edilecek kot pantolon modeli de oldukça önemlidir.

 

Mini Elbise İle Kot Gömlek Uyumu

 

Mine elbiselerin üzerine tercih edilecek kot gömlek bayan modelleri oldukça şık bir görünüm oluşturuyor. Özellikle deseni ve modeli düz olan elbiselerin üzerine tercih edilen kot gömlek modelleri ise ortaya oldukça güzel bir sonuç çıkartıyor. Kullanımı oldukça rahat, şık ve kolay olan bu kot gömlek modeli kombini ise hanımlar tarafından oldukça yaygın olarak tercih ediliyor.

Gömlekle Şıklık Nasıl Yakalanır?

Bayanların genellikle tercih ettiği kıyafet gömlektir. Yerine göre pek çok çeşitle her türlü ortamda şıklık yakalanabilir. Çünkü bayan gömlekleri güzel renk ve desenlerle karşımıza çıkmaktadır. Bayan gömlekleri tesettürlü tesettürsüz her bayanın en az bir tane sahip olduğu kıyafet türüdür. Daha çok resmi durumları hatırlatsa da spor türleri de mevcuttur.

 

Peki gömlek kombini nasıl olur?

 

Akla ilk gelen takım elbise içi gömlek olsa da bayan gömlekleri başlı başına bir modadır. Çünkü gömlek hem elbise şeklinde, hem etek ile birlikte hem de pantolon ile kullanılabilir. Kullanımı da oldukça zordur. Çünkü hangi çeşit gömleğin nasıl bir kıyafetle uygun olacağını netleştirmek çok fazla vakit alabilir. Spor şık olmak isteyenlerin keten kumaşlı gömlekleri tercih etmesi gerekir. Daha pastel tonlarını ve hatta komik desenli gömlekleri seçmeleri spor görünmelerini sağlayacaktır. Altına ise kot pantolonlar ve yırtık olanları, bohem etekler, spor ayakkabılar giyilebilir. Ofis şıklığını yakalamak için ise ipek gömlekler, şifon gömlekler, dantel detayları olanlar tercih edilebilir. Bu tarz gömlekler etekle hoş görünse de kapri pantolonlarla daha uyumlu olmaktadırlar. Aksesuar olarak ise kemer en güzelidir. Gömlek pantolon içine verilerek ofis şıklığı yakalanabilir.

 

Kareli gömlek kombini nasıl yapılır?

 

Yaz kış hatta dört mevsim en iyi trendlerinden biri kareli gömlektir. Oduncu gömleği de dediğimiz bu gömlekler son zamanların vazgeçilmezi olmuştur. Yaz gelince genellikle şortlarla kombin edilen gömlekler, kışın pantolonlarla kullanılır. Yine mini eteklerle de çok hoş görünümler elde edilir. Mevsim geçişlerinde kot pantolonla kombin edildiğinde üste alınacak fermuarlı bir deri ceket ile çok tarz bir görüntü sağlanabilir. Bağlamalı kareli gömleklerde de etek pantolon seçimi kişiye kalmıştır. Yapılan kombinde aksesuar olarak eklem yüzükleri tercih edilebilir. Genelde tercih edilen kırmızı gömleklerde ise siyah deri çantalar ve yüksek topuklu bilekte biten ayakkabılar güzel görünmektedir. Siyah beyaz renkteki gömlekler beyaz dar paça pantolonlarla tercih edilse de bu biraz cesaret işidir. Özgüveni yüksek bayanların tercihidir. Tarz oluştururken kullanılan aksesuarlar da önemli yer tutar. Bayan gömlekleri uzun kolyeler, kemerler, bilekliklerle rahatlıkla kullanılabilir.

Gömlek Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gerek iş hayatında gerek günlük hayatta rahat edebileceğimiz bir kıyafet türüdür bayan gömlekleri. Birçok çeşidi, deseni ile bayanların ilgisini oldukça çeker. Bayan gömlekleri seçimi de önem kazanmıştır bu sayede. Çünkü gömlekler bayanın tarzını yansıtır ne kadar şık ne kadar spor olduğunu giydiği bir gömlek modelinden anlayabiliriz.

 

Gömlek Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?

 

           Bayan gömlekleri seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunlardan bazıları gömleğin vücut ölçülerinize uygunluğu, ten rengi ve gömlek rengi uyumluluğu ve en önemlisi de sizin kişisel zevklerinizdir. Bu şekilde seçtiğiniz bir gömlek sizin için en doğru seçim olacaktır. Sonuç itibariyle her model her vücuda yakışmayacaktır. Gömleğin duruşu kişiden kişiye yani vücut ölçülerine göre değişkenlik gösterecektir. Doğru seçim yapmak göze hitap etmesi demek değildir askıda görüp sepete atmak yerine üzerinizde nasıl durduğunu görmeniz en güzel seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır. Hatta bazen saç renginize uygun olanı bile seçmelisiniz. Ten rengi uyumluluğuna gelecek olursak sarışın ve açık tenli bayanlar soluk renklerden kesinlik uzak durmalıdır. Daha canlı ve daha koyu renklere yönelmeleri onlar için en iyi tercih olacaktır. Esmer tenli bayanlar ise açık renk gömlek tercih etmeleri onlar için doğru seçim olacaktır. Çünkü iki koyu renk birbirini boğar. Ve hoş bir görüntü yaratmaz. Bunun yanı sıra sizi özensiz de gösterecektir.

 

Hangi Gömlek Modeli Hangi Vücuda?

 

Birçok gömlek modeli vardır. Bunlardan bazıları uzun yakalı, kısa yakalı, yakasız, uzun kollu, kısa kollu, desenli, uzun çizgili, yan çizgili, tek renk, dar kalıp gibi. Bu kadar çeşit arasında karar vermek zor olacaktır. Eğer boyunuz ve boynunuz uzun ise mutlaka yakalı gömlekleri tercih etmelisiniz. Renk ve desen seçiminde ise oldukça düz ve sade gömlekleri tercih etmelisiniz. Çünkü boyunuzun uzunluğu zaten dikkat çekmeniz için önemli bir faktör bu yüzden desenli karışık gömleklere ihtiyacınız olmayacaktır. Boyunuz kısa ise desenli gömlekleri tercih etmelisiniz. Özellikle çizgili gömlekler etrafınızda ki insanların algılarıyla oynayacaktır ve kafa karışıklığına sebep olacaktır. Aynı zaman da çizgili gömlekler oldukça şıktır. Kilolu bayanlar ise bol gömlek tercih etmek yerine bol ve dar arası vücut ölçülerine uygun gömlekleri tercih etmelidir. Tesettürlü bayanlar ise yukarıda anlattığım gibi boylarına ve kilolarına göre uzun gömlekleri tercih etmelidirler.

Farklı Renkler İle Gömlek Modelleri

Gömleklerin tüm kadınlar açısından büyük bir önemi bulunmaktadır. Özellikle üstüne her hangi bir dış giyim çeşidi almadan giyebileceği yaz ve ilkbahar ayları için çok daha büyük bir önem teşkil etmektedir. Şık bir keten pantolon ya da güzel bir mavi kot pantolon üzerine giyilebilecek birbirinden değişik ve hoş gömlek bayan gömlek modelleri ile en harika kombinler yapılabilir. Üstelik bu şekilde arkadaşlar ile dışarı çıkılarak değişik mekânlara gidilebilir, alış verişe çıkılabilir ya da özel davetlere dahi her kadın rahatça katılabilir. Özellikle de bu seneni modelleri ile birlikte renklerini görünce buna çok daha inanacaklarına hiç şüphe yok.

 

Yeni sezon gömlek renk seçenekleri

 

Bu yılın ön plana çıkan gömlek renkleri ise her ne kadar modeline göre değişiyor olsa da, başta beyaz olmak üzere, yeşil renk tonları, kırmızı, fuşya ya da sarı ve mavi renkler en çok beğeni toplayan modeller arasında bulunmaktadır. Birbirinden değişik ve şık bayan gömlek model seçenekler ile de her kadın istediği bir gömleği bulup satın alabilecek. Mavi renk üzerine yapılan küçük noktalar halindeki yuvarlak beyaz şekiller ile bu gömlek çeşitleri değişik pantolonlar ile güzel bir kombin yapılabilir.

 

Koyu renk pantolonların seçilmesi tüm kadınlara tavsiye olunur. Aynı şekilde göğüs kısmında karşılıklı iki yan tarafa desen olarak yapılmış nakışlı işlemeler ile tasarım haline getirilen gömlek çeşidi de yine bulut mavisi sade rengi ile harika bir görünüm vermektedir. Bu yılın renk açısından genel ve ortak konsepti ise çok daha canlı renk seçeneklerinin kullanılmasıdır. Bu sayede tüm kadınlar yaz aylarında adeta parlayacak ve şıklık yarışına girecekler.

 

Gömlek modası

 

Bu sene bütün kadınlar açısından gömlek modası olabilir. Özellikle birbirinden hoş model tasarımların bulunduğu piyasa üzerinde bir de capcanlı renkler ile donatılmış olan gömlekler çok daha ilgi çekecek. Tabii kadınların vazgeçemediği pembe renkler de yine yeni sezon gömlek modası içerisinde yerini çoktan aldı. Farklı kombinler ışığı altında bayan gömlek modelleri her biri değişik yaşlara hitap eden çeşitleri ile bu sene geçen yıla oranla daha fazla ilgiyle karşılaşacak.

1 2 3 5