Tesettür Giyim Ürünlerinde Öne Çıkan Kumaşlar Hangileridir?

Tesettür giyim ürünler her anlamda son derece çeşitlidir. Şallar, tunikler, elbiseler ve daha pek çok giyim ürünün satışa sunulduğu düşünüldüğüne kumaşlarında ne denli çeşitli olduğu anlaşılmış olacaktır. Tesettür giyim ürünü satın alırken birçok kadın hem modele hem de kumaşa bakmaktadır. Bu tarz ürünlerde kumaş her detaydan çok daha önemlidir. Bunun başlıca sebebi ürünlerin tesettüre uygunluk açısından uzun kollu olacak şekilde üretilmesidir. Zaten uzun kollu olan tesettür giyim ürünleri birde polyester tarzı terleten ve rahatsız eden kumaşlardan yapıldığında kişiye zor anlar yaşatabilmektedir. Bu sebeple tercih edilen ve satın alınan tesettür giyim ürünlerinin seçimi de kumaşa her daim dikkat edilmeli ve terletme ihtimali bulunan kumaş türlerinden uzak durulmalıdır. Son dönemlerde en çok tercih edilen kumaş türü pamuklu ola kumaşlardır. Bunun yanı sıra ipek ve triko tarzı kumaşlardan yapılan tesettür giyim ürünlerinin yapımında kullanılan popüler kumaş çeşitleridir.

 

Pamuklu tesettür giyim ürünleri

 

Pamuklu kumaşlar, rahat ve konforlu kumaş dediğinde akla gelen ilk kumaş türüdür. Tesettür giyim ürünlerinin birçoğunda karşımıza çıkan bu kumaş türü kişinin rahat etmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Pamuklu kumaşlar daha çok tunik, bluz ya da şal tarzı tesettür giyim ürünlerinde kullanılmaktadır. Bu tarz günlük ürünlerde kullanıldığında büyük avantajlar yaratan pamuk içeriği yüksek kumaşlar kişiyi terletmediği ve serin tuttuğu için tesettürlü kadınların ilk tercihlerinden bir tanesidir.

 

İpek eşarplar ve şallar

 

İpek kumaş pamuklu kumaşlara oranla biraz daha pahalı olan fakat şıklığı ile birçok kadının ilk tercihlerinden bir tanesi olan kumaşlardandır. Bu kumaşın en önemli özelliği yumuşak dokusu ve farklı şekillerde üretilmesidir. İpek kumaş tesettür giyim ürünleri içerisinde çoğunlukla eşarplarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra şallarda kullanılması da mümkündür. Özel günlerde çok şık duran ipek eşarplar her kadında bulunması gereken ürünlerdendir.

 

Triko ürünler

 

Triko kumaşta tesettür giyim ürünlerinin yapımında öne çıkan kumaşlardandır. Bu kumaş daha çok kış sezonlarında üretilen giyim ürünleri için tercih edilmektedir. Özel dokuması ve sıcak tutuşu ile dikkat çeken triko kumaşlar elbiselerde, kazaklarda ve hatta tuniklerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir