Tesettür Giyim Pardesü Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pardösüler sonbahar geldiğinde ortaya çıkartılan ve kış boyunca da kullanılan özel ürünlerdendir. Tesettür dış giyim kategorisine giren pardesüler kabanlar kadar kalın değil fakat trençkotlara oranla çok daha kalındır. Hafif soğuk olan günlerde ideal olan bu dış tesettür giyim ürünü sayesinde kalın montlar giymeden soğuktan korunabilmek mümkündür. Hem geçiş dönemlerinde hem de kış aylarında yoğun olarak kullanılan bu dış giyim ürününün seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyulması ve pardesünün bu doğrultuda seçilmesi doğru ürün seçimini kolaylaştıracak ve kişi kendisi için en ideal olan pardesü modelini satın alacaktır.

 

Pardesü kumaş kalitesi

 

Pardesüler, soğuktan korunmak için giyilen kaban benzeri dış tesettür giyim ürünleridir. Ürünün en önemli amacı kişiyi soğuktan korumaktır. Hal böyle olunca dikkat edilmesi gereken ilk nokta pardesüde kullanılan kumaşın kalitesidir. Pardesüde kullanılan kumaş mutlaka kaliteli olmalı ve kişiyi sıcak tutmalıdır. Kaliteli kumaşlardan yapılan pardesüler yalnızca sıcak tutmayacak aynı zamanda kişinin üzerinde çok daha iyi ve şık duracaktır. Kaliteli kumaştan yapılan pardesü modelleri kalitesini her zaman belli edecektir. Bu sebeple bu noktaya mutlaka dikkat edilmeli ve mümkünse yünlü kumaşlardan üretilen pardesüler tercih edilmelidir.

 

Dikiş kalitesi

 

Pardesü alımında dikkat edilmesi gereken ikinci önemli nokta ise dikişlerinin kaliteli olup olmadığıdır. Bir pardesünün tasarımı önemlidir fakat bu tasarımının doğru şekilde uygulanıp uygulanmadığı çok daha önemlidir. Dikişleri kalitesiz olan bir pardesü tasarımı ne kadar güzel olursa olsun hoş durmayacak ve kısa sürede yıpranacaktır. Bu sebeple tercih edilecek olan pardesünün dikişleri mutlaka kaliteli ve sağlam olmalıdır.

 

Pardesü modelinin önemi

 

Pardesü seçiminde en son adım ise ürünün tasarımının ve modelinin nasıl olması gerektiğidir. Model seçimi kişisel zevklere bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bazı kadınlar belden bağlamalı olan pardesü modellerinden hoşlanırken bazıları düğmeli olan modelleri beğenmektedir. Bu gibi durumlarda kişi kendi zevklerini ön plana koymalı ve seçimlerini bu doğrultuda yapmalıdır. Tesettür giyim ürünler içerisindeki yeri son derece büyük olan pardesüler bu şekilde seçilmeli ve doğru model seçildikten sonra güvenle satın alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir