Tesettür Giyim Ofis Kombinleri Nasıl Olur?

 

Tesettürlü hanımların da iş dünyasındaki yeri git gide artmaktadır. Bundan dolayı da iş ortamında da tesettürün sağlanması gerekmektedir. Tesettür giyim anlamında ofis ortamında nasıl kombin olur? sorusu sorulduğunda akıllara ilk olarak ceket modelleri gelmektedir. Bunun yanı sıra iş yeri için birçok tesettür giyim ürünü ile kombin sağlanabilir. Bunu sağlayabilmek için bazı ince noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Genel olarak kadınlar bol ve geniş modellerin ofis ortamı için sırıtacağını düşünmektedirler. Yalnız doğru bir şekilde tercih edildiğinde çok zarif kombinler oluşturulabilir.

 

Ofis Kombini İçin Klasik Modeller

 

Tesettürlü kadınların ofis için bir uyum yakalamaları adına ilk olarak belirli klasik tesettür giyim ürünlerine sahip olmaları gerekmektedir. Bu ürünler klasik ceket, klasik yelek, etekler ve pantolonlar olmaktadır. Bilhassa siyah, lacivert gibi koyu tonlar tercih edildiğinde çok şık kombinler elde edilmektedir. Siyahın tonlarında tercih edilen klasik sade tesettür elbiseleri ile her renk tonunda eşarplar uyum sağlayabilmektedir. Bundan dolayı tesettür ofis kombini için ilk olarak tercih edilecek renk siyah olmalıdır.

 

Ofiste Tesettür Zarifliği

 

İş yeri ortamında şıklığı yakalamak için en önemli tesettür ürünlerinin başında bol kesim tarzda pantolonlar gelmektedir. Bu tesettür ürünü sayesinde ofis için çok şık kombinler yapabilmek mümkün. Bol kesim bir siyah pantolon üzerine ise uyun sağlayacak renk tonlarında bir tunik ve yine uyumlu renk tonlarında şal ile ofis ortamında hem rahat hem şık bir tesettür kombini oluşturulabilir. Bu kombin için, ince topuklu tarzda ayakkabı seçimi ve zincir askılı olan çantalar oldukça tamamlayıcı olacaktır.

 

Ofis Tesettür Giyimde Etek Duruşu

 

Tesettürlü kadınlar için iş yerinde tercih edilebilecek tesettür giyim ürünlerinde en önemli parçalardan biri de etektir. Ofis ortamı için kalem etek ve klasik etekler ofis ortamına resmi bir duruş aynı zamanda çok zarif bir duruş katmaktadır. Bu kombine çoğunlukla topuklu ayakkabı tercih edilmelidir. Topuklu model sevmeyen tesettürlü kadınlar için Oxford model ayakkabılarda klasik bir görünüm katmaya yardımcı olacaktır. Bilhassa bilek kısmına kadar gelen bu pantolonlar bu sitil ayakkabılar ile buluştuğunda çok hoş bir görünüm kazandırmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir