Tesettür Giyim Nedir?

 

Tesettür Giyim Nedir?

 

Gelenek ve göreneklerine bağlı olan kadınların yaşam tarzlarında kıyafet olarak daha muhafazakar giyinmeyi tercih etmelerine tesettür giyim denilmektedir. Giyim tarzı kişinin kendi istediğine bağlıdır. Gün geçtikçe tesettür giyme olan ilgi artmış ve bu giyim tarzı benimsenmiştir. Bu da beraberinde tesettür de moda anlayışının gelişmesine yol açmıştır. Tesettür giyim eski dönemlere göre daha şık ve günümüz modasına uygun kıyafetler tasarlanmaktadır. Bu da tesettür giyimi tercih eden kadınların daha şık olmasına ve daha modern görünmesini sağlamıştır.

 

Tesettür Elbisede Bu Sene Hangi Modeller Moda?

 

Bu sene eşarpların yerini daha çok şal modelleri almaktadır. Çeşitli şal modelleri renkleri ve desenleriyle eşarbın önüne geçmişti ve daha çok tercih edilmektedir. Bunun bir diğer nedeni de şalın başa bağlaması daha kolay olmaktadır.

 

Yaz aylarında çiçekli boydan elbiseler yerini almaktadır. Aynı zamanda sade düz renkli elbiseler de, elbiseye kendiliğinden model verilerek ön plana çıkarılmaktadır. Kot elbiseler düz olmasının yanı sıra çiçekli motifler ve dantelli parçalarda eklenerek renklendirilmiştir.

 

Gece kıyafeti olarak boydan uzun ve belden oturtmalı elbiseler her zaman ön plana çıkmıştır. Bununla birlikte elbiselere eşlik eden bol paçalı pantolonlara yer verilmiştir. Elbise modellerini anımsatan tunik modelleri de bulunmaktadır.

 

2017 İçin Tercih Edilebilecek Tesettür Elbise Modelleri

 

2017 tesettür giyim bu yıl kendi içerinde büyük bir değişim yaşamıştır. Özellikle davetlerde için tasarlanan modeller tesettür giyim de bir devrim niteliğindeydi denilebilir. Belden bağlamlı kemerli elbiseler günlük kullanıma uyarlanarak günlük yaşamda şıklığın tamamlanmasına büyük bir olanak sağlamıştır. Abiye modellerinde tunik elbiseler oldukça dikkat çekmektedir. Dikimi modeli ve kumaş seçimiyle oldukça faklıdır. 2017 yılının en çok tercih edilen modellerinden biridir. Elbise modellerinde daha çok üstü kısmı hareketli ve alt kısmı daha sade kalan modeller ön plandaydı. Günlük kullanımda çiçek desenli elbiseler hemen her mağazanın fitrinin de bulabileceğiniz bir modeldir. Renkli olan bu elbiselerin üzerine düz sade şallar tercih edilmektedir. Size bu konuda sayısız model seçeneği sunan ve birçok modeli rahatlıkla bulabileceğiniz internet siteleri mevcuttur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir