Tesettür Giyim Modelleri Nelerdir?

 

Tesettür giyim, diğer giyim modellerine nazaran belli kriterleri olan ve çok uzun bir geçmişe sahip olan bir modeldir. Başörtüsü, şal, eşarp ve türban olarak bilinen giysiler, bu modanın simgesidir. Renk ve desen çeşitleri bakımından her yıl yenilenen bu modeller, diğer elbiselerle takım olarak giyilmektedir.

 

Her Yıl Yenilenmektedir

 

Özel renk ve model yapısıyla tercih edilen bu modada, ferace, kap, kaban, abiye, elbise, tunik, kombin, tesettür eşofman, bluz, etek, gömlek ve pardesü gibi birçok model bulunmaktadır. Bu modeller renk ve desen özellikleri bakımından takım olarak üretilmektedir. Her yıl yeni renklerin çıktığı ve yeni modellerin üretildiği tesettür giyim ürünleri, internetten sipariş edilebilir.

 

Yeni Modellerde Neler Var?

 

Model oluşturma işlemlerinde, etek ucu ve manşet kısımları desenlidir. Dantelli, derili, düğmeli, püsküllü, tüllü, cepli, kemerli, takı desenli, yakalı ve kapüşonlu gibi eklentilerle yeni modeller oluşturmaktadır. Siyah beyaz iki renk özelliklerine sahip ve özel renk seçeneklerini bir araya getiren modeller, indirim kampanyalarıyla satışa sunulmaktadır. Binlerce modeli internetten satın alabilirsiniz. Abiye, ferace, kap ve kaban gibi boydan elbise modelleriyle, başörtüsü modelleri uyumlu bir şekilde üretilmektedir.

 

           Tesettür giyim kategorisinde tercih yapmak isteyenler için, birçok yeni model bulunmaktadır. Bu yeni modeller, yeni desen ve renk seçenekleriyle her yıl yenilenmektedir. İndirimli satış seçenekleriyle özel avantajlarla satılan tesettür giyim ürünleri, her yaşa göre hazırlanabilmektedir. İnternetten satın alırken beden ölçüsüne göre satış yapılmaktadır. Tasarım özellikleri bakımından desen ayrıntıları ve elbiseyi şık gösteren ayrıntılar, yeni model oluşumunda oldukça etkilidir. Pliseli veya plisesiz etek seçenekleri farklı kategorileri meydana getirmektedir. Tesettür elbise modellerinin kendine has özellikleri vardır. Gömlek ve benzeri tesettür giyim ürünleri dar ve dekolte değildir.

 

Etekler boldur ve hatları belli etmez. Derin yırtmaç özellikleri bulunmaz. Abiye ürünlerinde eller, ayaklar ve yüz hariç bütün vücut belli olmayacak şekilde kapanmaktadır. Ferace çeşitleri de aynı özelliklere sahiptir. Tunik ve pantolon çeşitleri de tesettürlü olacak şekilde üretilmiştir. Pantolon ve tunik beraber tesettürlü olmaktadır. Kap, kaban ve benzeri dış giyim ürünleri ile başörtüsü çeşitleri takımdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir