Tesettür Giyim Kombinleri Nasıl Yapılmalıdır?

 

 

Tesettürlü bayanların çoğunun yaşadığı ortak sorunlardan birisi, nasıl kombin yapılacağıdır. Tesettür kıyafetleri, ayrı ayrı durduğunda çok şık ve güzel duran parçalardır. Bu parçaları doğru şekilde birleştirmek gerekir. Yanlış yapılan kombinler, kıyafetlerin güzelliğini ve şıklığı kapatacaktır. Tesettür giyim parçaları ile kombin yapar iken, kesim ve genişleme şekline dikkat edilmelidir.

 

Etek ya da pantolon üzerine tercih edilen kıyafetlerin, genişlik şekli eşit olmalıdır. İspanyol paça bir pantolon üzerine giyilen ürünün de paça genişliği ile aynı ölçüde olması gerekir. Bu kural etek ile yapılacak kombinler içinde geçerlidir. Bu durumun dışında ise, renk geçişleri yumuşak olmalıdır. Tesettür giyim parçaları, uzun bol ve büyüktür. Bu göz önünde bulundurulmalı ve renk tercihleri bu duruma uygun olarak yapılmalıdır. Birbirini yarı yarıya kesen kıyafetler olduğu için, renk geçişlerinin keskin olması şık bir görüntü oluşturmayacaktır. Tüm bunların dışında ise, kombinler vücut yapısına uygun olan kıyafetler ile yapılmalıdır.

 

Tesettür Kıyafetleri İle Türben Yapımı Nasıl Olmalıdır?

 

Tesettür kıyafetleri ile türban kullanımı, son dönemlerde geliştirilen eşarp bağlama teknikleri ile kararsızlığı beraberinde getirmiştir. Türban kullanımı, giyilen kıyafetlere uygun kumaş seçilerek yapılmalıdır. Bu yol gösterici olacaktır. Türban kumaşı, nasıl bağlanacağı hakkında ipucu verir. Saten ve ipeksi olan eşarplar, daha resmi bir görünüm verecektir. Davet, toplantı ya da mesleki duruma göre günlük olarak da kullanılabilir. Fakat günlük kullanım için daha spor bir görüntü veren ve kalıplı şekilde yapılmamış türbanlar çok daha uygun olur. Tesettür giyim ve türban modelleri kombin halinde hazırlanır ise, büyük kolaylık sağlayacaktır.

 

Eşarp Bağlama Teknikleri İle Doğru Model Nasıl Belirlenir?

 

Eşarp bağlama tekniklerinin gelişmesi ve hazır eşarp modelleri ile, bayanların kararsız yanları ön plana çıkmıştır. Bu durum normal giyim tarzı olan bayanların, saç modelleri arasında yaşadıkları kararsızlık ile aynıdır. Fakat saç modellerinde de eşarp bağlama tekniklerinde de aynı kural geçerlidir. Bayanlar, yüz yapılarına uygun olan bağlama tekniklerini kullanmalıdırlar. Simetrisi ve hatları belirgin olmayan yüz yapıları için dağınık olan, kalıplı durmayan modeller çok daha uygun olacaktır. Simetrik ve hatlı yüzler için ise, gergin ve kalıp modeller uygun olacaktır. Bu kural çerçevesinde teknikler geliştirilmesi, daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir