Tesettür Giyim Kombinleri Nasıl Yapılır?

 

Tesettürlü hanımların birçoğu farklı kombinler yaparak dış görünümü tamamen değiştirmektedir. Kıyafetler genelde tunikler, kaban, uzun etekler, bol pantolon ve salaş görünümlü tesettür giyim bayanların tercihidir. Oldukça fazla çeşit ve modele sahip olan tesettür tarzı daha modern ve göz alıcı renklerle dikkat çekmektedir. Tuniklerin salaş ve bol kesimi hanımları dışarı çıkarken kurtarmaktadır.

 

Başörtüsü ve şallarla kombin tamamlandığı gibi ayakkabı ve aksesuarlar kıyafeti oldukça değiştirmektedir. Daha feminen ve çağdaş bir tarz isteyen genç bayanlar sportif ve şık görünmektedir. İşlemeli, dantel ve şifon gibi kumaşların tercih edildiği tunikler kendi tarzına uygun renklerle daha fazla seçeneği olması hanımların işine gelmektedir.

 Tesettür Giyim Parçaları Nelerdir?

 

Kıyafetlerin arasında en zengin olanları tesettüre dair giyim tarzıdır. Moda renkler ve modellerle ilk akla gelen tunik olsa da elbise, etek, ikili takımlar, kap, trençkot, pardesü, ferace, abiye ve daha pek çok tesettür giyim parçaları bulunmaktadır. Her yaş grubuna ait farklı model ve zengin çeşitleri ile karşınıza çıkmaktadır. Herkes tarzına uygun model seçenekleri arasında seçim yapıp farklı kombinler yaratmaktadır. Tesettür modasında kullanılan ipek eşarp ve şallar giyim parçalarının vazgeçilmezleridir. Feraceler dış giyim ürünleri olduğu gibi en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Kemerli ve önden düğmeli modelleri olan elbiseler genç bayanlarının beğenisini kazanmaktadır.

 Tesettür Giyimde Abiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Abiye kıyafetler genelde özel davet ve mezuniyet gibi yerlerde tercih edilmektedir. Oldukça şık ve gösterişli olan kıyafetler bayanları güzel göstermektedir. Tesettür giyim de özel kıyafetlerden biri olan abiyeler taşlı, işlemeli, dantel, saten ve tül ağırlıklı modelleri yanında şifon ve bol tarzıyla dikkat çekmektedir.

 

Vücut hatlarını belli etmeyen tarzıyla ve rahat kullanımı kapalı bayanların almasına sebep olmaktadır. Özel olarak hazırlanan kıyafetlerin renkleri arasında en çok tercih edilen haki, pudra, siyah ve mürdüm gibi kendine has güzel renkleri ve modelleri ile dikkat çekmektedir. Şık ve zerafeti andıran özellikleri ile bayanların zarif görünmesine sebep olmaktadır. Kıyafete uygun kombin yaparak abiyeyi daha farklı hale getirmek mümkündür.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir