Tesettür Giyim Kıyafetleri Neden Pahalıdır?

 

 

Tesettürlü bayanların ortak sorunu, tesettür kıyafetlerinin pahalı olmasıdır. Genel bir bakış yapılır ise aslında, tesettür kıyafetleri pahalı değildir. Klasik giyim tarzlarına göre, tesettür giyim kıyafetleri çok daha fazla kumaşlardan tasarlanır. Kumaşın artması kullanılan her malzemenin ve işçiliğin artması anlamına gelir. Bu neden ile tesettür kıyafetleri pahalı olarak değerlendirilmemelidir. Sadece mağazalarda normal kabul edilen fiyatlardan daha yüksek etiketler vardır. Bunun nedeni, mağaza giderlerinin etiketlere yansımasıdır. Bu neden ile sanal yollar ile, online alışverişler daha karlı olacaktır.

 

Tesettür Kıyafetleri İle Rahat Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

 

Tesettür kıyafetleri, büyük ve bol ürünlerdir. Bu nedenler ile onlarla rahat hareket etmek zor olabilir. Tesettür giyim kıyafetleri ile rahat edebilmek için üst giyimde omuz ölçüsü tam olmalıdır. Omuz ve koltuk altı payları tam ölçüde olmalıdır. Bu şekilde olmaz ise, hareketleri kısıtlar ve gün içinde fazlası ile rahatsız eder. Pot bir görüntü oluşturarak da şıklığı bozacaktır. Bunun dışında ise, pantolon ya da eteklerin bel ölçüsü tam ve boy uzunluğuna uyumlu olmalıdır. Boy uzunluğu ile eteklerin genişliği aynı eşitlikte olmalıdır. Bu yürürken kolaylık sağlayacaktır.

 

Tesettür Kıyafetleri İle Nasıl Kombin Yapılır?

 

Tesettür kıyafetlerini kombin yapmak zor olabilir. Büyük ve salaş parçalar olduğu için doğru uyumu yakalamak zor olabilir. Tesettür kıyafetleri kombin yapar iken, renk geçişleri yumuşak olmalıdır. Genişlik ve salaşlıklarda alt üst giyimlerde eşit olmalıdır. Biri diğerinden dar ya da bol olur ise, şık bir kombin olmayacaktır. Bunlar dışında ise türbanların kumaş yapıları, kullanılan kıyafetlerin kumaş yapıları ile benzer olmalıdır. Bu şekilde kombinler doğru yapılmış olacaktır ve şık görünmenizi sağlayacaktır.

 

Tesettür Giyimde Moda Nasıl Takip Edilir?

 

Tesettür giyim modasını doğru kaynaklardan takip etmek gerekir. Bunun için mağaza vitrinlerinden ve sayfa görsellerinden yararlanılabilir. Online satış yapan firmalar, görselleri için canlı mankenler ile görsel grafiklerini hazırlarlar ve bu görsellerde moda ile uyumlu kıyafetleri kullanırlar. Mağaza vitrinleri içinde aynı durum söz konusudur. Mağaza vitrinlerinde olan kıyafetler moda olan kıyafetlerdir. Bu şekilde kaynaklardan doğru ve aktif şekilde moda takibi yapılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir