Tesettür Giyim Aksesuarları Neler?

 

Tesettür Giyimde Kolye Çeşitleri

 

Kolye çeşitleri ve tercihleri hem hanımları daha şık göstermek hem de giyilen elbiselerin ayrıntılarını ön plana çıkarmak için paha biçilemez birer aksesuardır. Bu bakımdan elbise almaya giden hanımların tesettür giyim alanında yeni çıkan aksesuar modellerine de bir göz atmasında fayda var gibi görünüyor. Özellikle kolyelerin elbise üzerindeki farkları ortaya çıkaran zengin seçenekleri oldukça önemlidir. Kolye seçenekleri arasında damla görünümlü olan modeller mevcut. Püskül detaylı kolyeler ise salaş ama hoş görüntüsü ile özgür hanımların bir numaralı tercihleri arasında bulunuyor.

 

Kuş tüyünden yapılan kolye modelleri ise özellikle sportif giyinen hanımların üstlerine başlarına ek bir zenginleştirici olarak taktıkları kolyeler arasında ilk sıralarda. Çiçek görünümlü kolyelerden en revaçta olan kolyeler ise papatya kolyeleri. Altın taşlı kolyeler ise özellikle düğün kıyafeti olarak lanse edilen abiyelerin üzerinde parlayarak tesettür giyim noktalarındaki ışıltıyı dışarılara taşıyor. Taşlı kolyeler de özel fiyatları ve indirimli kampanyaları ile hanımların tesettür alışverişlerini süsleyen bir diğer parçalar. Siyah boncuklu taşlar siyah ve beyaz gibi ana akım renklere ev sahipliği yapan elbiseler ile birlikte hoş görüntülere yol açıyor.

 

Doğal taş kolyeler ise kimsede bulunmayan ve orijinal renkleri ile göz dolduran aksesuarlar arasında. Söz konusu aksesuarlar ve kolyeler olunca seçenekler de bunlarla sınırlı kalmıyor. Son on yılda herkeste görmeye alıştığımı ve artık belli bir tarzın ve ekolün dışa vurumu olarak görülen kelebek desenli kolyeler de tercih edilebilecek alternatif ürünler arasında bulunuyor. Kalpli kolyeler ise romantik tesettür hediyelerin belki de en temel noktasını oluşturuyor. Tarihe merak salmış hanımlar için özel üretim olan ve çeşitli firmaların lansman gecelerinde de tanıtılmış olan tarihi motifli kolyeler farklı tasarımları ve desenleri ile dikkatleri çekiyor.

 

Tesettür Giyimde Aksesuar Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Her alışveriş türünde olduğu gibi aksesuar seçerken de belli başlı kriterler ve püf noktalar mevcut. Özellikle aksesuar seçecek olan hanımlar ne çok hangi kıyafetleri giyiyorlarsa o kıyafetlerin rengine ve tarzına uygun aksesuarlar seçmeli. Böylece bütünlük moda ile birlikte sağlanmış olur ve göze hitap eden tasarımlar daha da çoğalır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir