Tesettür Giyim Ve Abiyede Moda Tasarımlar Nelerdir?

Tesettür giyim moda dergilerinde yer alan ve ünlü tasarımcılar tarafından modellerin oluşturulduğu bir tekstil alanı halindedir. Kapalı bayanlar modayı takip etmekte ve şık görüntü sahibi kıyafetler giymek istemektedir. Bu yılın trendleri arasında yer alan renkli ve salaş modeller, bayanlar tarından tercih edilmektedir. Sofistike bir görünüm için etnik modeller tercih edilmektedir. Klasik görünüm elde etmek için ise tek renk ve uzun tunik çeşitleri tercih edilmektedir.

 

2017 Tesettür Trendleri Nelerdir?

 

           Tesettür modasında oldukça farklı seçenek bulunmasının sebebi tüm kadınların artık bu oluşumu takip etmesidir. Açık renklerin kullanıldığı ve rahat olmanızı sağlayacak kumaşlardan oluşturulan modeller ön planda yer almaktadır. Abiye çeşitten spor giyime kadar birçok seçenekte açık renkler modadır. Abiye çeşitlerde özellikle kırık beyaz ve altın tonları ön plandadır. Tunik ve iki parçadan oluşan takımlarda ise canlı yaz renkleri karşımıza çıkmakta. Mercan mavisi, pastel turuncu ve pembe tonları ve vazgeçilemeyen renklerden beyaz en trend modellerde kullanılan renkler olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Kullanılan kumaşların renkli ve hafif kumaşlardan oluşması ise diğer bir trend unsuru. Kıyafetlerde pürüzsüz bir görünüm elde etmek hem şıklığı ön plana çıkarmakta hem de zarif bir görüntü ortaya koymakta. Günlük kullanıma uygun modellerde tek renk ve simetrik kesimler ön plana çıkmaktadır. Şifon ve tül kullanımı yanı sıra, yaka gibi detaylarda büzgü ya da kurdele kullanılan modeller bu senenin tercihleri arasındadır.

 

Tesettür Abiye Modellerinde 2017 Modası Tarımları Nelerdir?

 

Düğün, nişan gibi organizasyonlarda ise dantel detayların kumaş üzerine dikilmesi ile oluşturulan, altın sarısı ve kırık beyaz renkteki modeller tercih edilenler arasında. Bu modeller hem masalsı bir görünüm sağlamakta hem de uzun kuyruklar ve duvaklar kullanılarak çarpıcı bir görüntü yaratmaktadır. Özellikle elbiselere ve abiyeye ek olarak kullanılan taçlar ya da başlık dediğimiz aksesuarlar muhteşem bir görünüm oluşturmaktadır. Kapalı bayanların şal üzerine uyguladıkları başlık çeşitleri tarzlarını tamamlamaktadır. Her kadını kendi tarzını yansıtabileceği tunik, gömlek, elbise modelleri tesettür modasının nabzını tutarak, rahat ve şık giyimi sağlamaktadır. Abiye tasarımları arasında eteklerde kullanılan farklı tipte ve renkte kumaşlar ile oluşturulan modeller de öne çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir