Tesettür Elbisenin Günümüzdeki Yeri Nedir?

 

Her kadın güzel görünmeyi fazlasıyla önemser. Güzel görünmek, kişiyi motive eden ve kişinin mutlu olmasını sağlayan bir durumdur. Hal böyle olunca, moda dünyası günbegün gelişmekte ve olağanüstü bir hale gelmektedir. Tesettür modası da, bu anlamda genel moda kavramının bir yan dalı ya da alt dalı olarak düşünülebilmektedir. Tesettür modasının en önemli parçaları olarak, tesettür kaban, trençkot, ceket, etek, tesettür elbise, şal ve eşarp şeklinde söylemek mümkündür diyebiliriz. Bunlar arasında ise, son dönemlerde tesettür elbiseler çokça tercih edilmekte ve kombinlerde kullanılmaktadır. Hal böyle olunca da tesettür elbise günümüz tesettür moda dünyasında çok önemli bir yere sahiptir diyebiliriz.

 

Her Kadın Tesettür Elbise Giymeye Uygun Mudur?

 

Her kadın aynı vücut şekline sahip değildir. Farklı çeşitlerde vücut şekilleri vardır, elma biçiminde vücut, armut biçiminde vücut, üçgen biçiminde vücut ve kum saati biçiminde vücut ana vücut şekillerindendir. Bu vücut şekillerine göre de tesettür elbise giyimi değişiklik göstermelidir. Her kadın öncelikle kendi vücudunu tanımalı ve ona göre bir elbise seçiminde bulunmalıdır. Bu yapıldığı taktirde her bedende, her boyda kadına muhakkak tesettür elbiseler yakışacaktır. Örnek vermek gerekirse armut vücut tipine sahip bir kadına A kesim tesettür elbiseler çok güzel yakışacakken kum saati vücut tipindeki bir kadına çoğunlukla her tip elbise yakışacak olup belden bağlamalı modeller zarif ve şık bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır.

 

Tesettür Elbise Trendleri Nelerdir?

 

Tesettür elbise özellikle 2017-2018 moda kreasyonunda da son derece önemli bir noktada bulunacaktır. Tesettür elbise trendleri irdelenecek olursa, özellikle nude tonlarda çiçek desenli elbiselerin tesettür giyinen her kadının dolabında olması gerektiği savunulabilir. Bunun yanı sıra kruvaze kol ve fırfırlı modellerde tesettür elbiselerde vazgeçilmezler arasında sayılmaktadır. Kişinin vücut biçimine göre dar ya da bol modellerde olması fark etmeksizin tesettür elbise giyimi kadınlarda zarif ve şık bir görüntü oluşturmaktadır. Tesettür elbise trendlerinde kombin önerisi verilecek olursa buz mavisi boydan bir tesettür elbise üzerine giyilecek bir kot ceket ve onun üzerine lacivert tonlarda parlar tart şal takılması çok hoş duracaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir