Tesettür Elbiselerde Sezon Trendleri Nelerdir?

 

Kadınların her mevsim ve her dönem severek kullandığı giyim parçalarının en başında bulunan elbiseler, sezon yenilikleri ile karşımıza her seferinde farklı bir görünümde çıkmakta. Tesettür elbise modelleri de sezon trendlerini kuşanarak farklı tarzlara hitap eden modelleri ve seçenekleri ile karşımızda duruyor. Peki elbise seçimlerinde hangi moda trendleri göz önünde bulundurulmalı ve elbise seçimlerinde hangi noktalara dikkat edilerek tercih yapılmalıdır?

 

– Renkler

 

Tesettür elbise seçimlerinde bu sezon göz önüne alınması gereken ilk ve en önemli unsur renk seçimleri. Sezon trendlerine baktığımızda hardal sarısı, yeşil tonları ve koyu mor renginin oldukça popüler olduğunu görüyoruz. Bu renklerin yanı sıra gri ve kırmızı tonları da sezonun önde gelen renkleri arasında bulunuyor. Elbise seçimlerinde bu renklerden yana tercih yapmak sezon şıklığını yansıtmada detaylarda çok fazla boğulmadan kombin yapmanızı kolaylaştıracaktır. Elbiselerde kullanılan farklı renkler ise görüntünüzü zenginleştirmeye ve trend sahibi bir stil yaratmanıza olanak sağlar.

 

– Aksesuarlar

 

Tesettür elbise modellerinde sezon yenilikleri arasında kemer kullanımı oldukça ön plana çıkmakta. Elbiseler üzerine farklı renk ve modellerde kemer kullanmak sezonun trend görünümünü size sağlayacaktır. Bunun yanı sıra elbiselerle aynı renkte veya farklı renklerde kuşaklar da tercih edebilir, elbiselerin bel bölgesini farklı şekillerde hareketlendirebilirsiniz. Kuşak kullanımında dikkat etmeniz gereken konu ise kuşak üzerinde çeşitli detayların bulunması ve ön plana çıkan bir özelliğe sahip olmasıdır. Payet, dantel veya işleme gibi detaylara kemer ve kuşaklarda yer vermek sezon şıklığına sahip olmak adına önemli bir moda trendi olarak bulunuyor.

 

– Kumaşlar

 

Tesettür elbise modellerinde trend bir görünüm elde etmek için seçilen elbiselerin kumaşları ve dokuları bu sezon ön plana çıkıyor Nubuk görünümlü kumaşlarla hazırlanmış elbiseler sezonun popüler ürünleri arasında. Aynı zamanda parlak kadife kumaşlarla hazırlanmış elbiseler de kombinlerde kullanılabilir ve sokak şıklığına kadifenin nazik dokusu getirilerek romantik bir hava yaratılabilir. Triko elbiseler kış aylarında tercih edilmesi gereken ürünler arasındadır. triko elbise seçimlerinde dikkat çekici örgüler, elbiseler üzerinde kullanılan fermuar, cep ve işleme gibi detayların triko şıklığını arttıran ve sezon görünümünü tamamlayıcı unsurlar olduğu unutulmamalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir