Tesettür Elbisede Bu Yılın Trendleri Nelerdir?

 

Kapalı bayanlar kendilerine kıyafet alırken bazı zamanlar zorluk yaşayabilmektedir. Bunun sebebi; hem kendilerine hitap eden ürünleri bulamamak, kendilerine hitap eden ürünleri bulsalar bile birçok şey ile uyum içinde kullanacakları bir kıyafet bulamazlar. Bu sebeple de çok para harcamak zorunda kalırlar ya da elde olan ürünler ile uyumsuz da olsa bir kombin yapmaya çalışırlar. Kapalı bayanların yaşamış olduğu bu sorunu tesettür elbise kıyafeti çözmektedir. Elbiseleri kombin yapabilmek için çok fazla masraf yapmanıza gerek yoktur. Pantolon ya da etek gibi üzerine giymek için pek çok gömlek, bluz ve başörtü almanıza gerek kalmaz. Sadece elbisenin üzerine uyumlu olacak evdeki başörtü ya da şallar arasından birini takmanız yeterlidir. Kapalı bayanlara pek çok alanda kolaylık sağlayan elbise de bu yılın trendleri ise aşağıdaki gibidir:

 

1- Tesettür Elbise Modelleri

 

– Bu yıl elbise de trend olan yaka modeli; hakim yakadır. Siz de gardolabınıza bir hakim yaka elbise alarak uzun süre gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

– Bu yıl elbiseler de bel kısmında hareket göreceksiniz. Kemer veya kuşaklar ile daha zarif ve zayıf görüneceksiniz.

 

– Kuşak ve kemerden haz etmeyenler için de bu yıl bel bölgesi; elbise ile bütünleşmiş olan dantel işlemeleri ile bezenmiş olacaktır.

 

– Bu yıl elbiseler çiçek bahçesine dönecektir. Adeta bahar rüzgarı esecek olan elbise modellerinin kimisi baştan aşağı çiçekler ile kaplı iken; bazı modeller de yer yer çiçek desenlerine rastlanacaktır. Bazı elbiselerin etek uçlarını süsleyen çiçekler, bazı elbiselerin ise üst tarafını süsleyecektir. Sizin henüz çiçek desenli bir elbiseniz yoksa en az bir adet gardolabınıza eklemenizi öneririz. Çünkü bu sene bu elbiseyi sık sık kullanacaksınız.

 

2- Tesettür Elbise Renkleri

 

– Bu sene ilkbahar, sonbahar ve yaz mevsimlerin de canlı ve hareketli renkler trend olacaktır. Bu renklerden bazıları; bebe mavisi, pembe, somon ve sarıdır.

 

– Havalar soğuyup da kış yüzünü göstermeye başladığı zaman bu canlı renkler yerini daha koyu renklere bırakacaktır. Bu renkler arasında; koyu yeşil, kiremit, siyah yer almaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir