Tesettür Elbisede Trend Modeller Hangileridir?

 

Tesettür elbise modellerinden en yaygın olanları belden oturtmalı yere kadar uzananlardır. Bu modellerin etek kısımları hafif kabarıktır. Bunlar dışında tesettür elbiselerde karpuz kol detayları son derece yaygındır. Elbise boyları genel olarak uzun olmakla birlikte midi boy elbiselerde bu sezonda görülmektedir. Genellikle düz renk dizayn edilmiş bu elbise modellerinde renkli işlemeler kullanılmıştır. Bu sezonda elbiselerle ilgili karşımıza çıkan bir başka ayrıntı trikolardır. Sezonun gözdesi olan triko elbiseler renk ve modelleri ile göz doldurmaktadır.

 

Tesettür Abiye Elbise Modelleri

 

           Tesettür giyim modası içinde abiye elbiseler de büyük yer tutmaktadır. Sezonun en gözde abiye modelleri genellikle güpür ve İspanyol kollu olanlardır. Genellikle abiye elbiseler için parlak kumaşlar tercih edilmekle beraber göz alıcı renkler de kullanılmıştır. Bu tarz tesettür abiye elbiselerinde payet işlemelerinde sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. İşlemeler genel olarak yaka kol ve bel bölgelerinde yaygındır.

 

Tesettür Tunik Trendleri

 

           Tesettür giyim tercih edenlerin vazgeçilmezi tunikler hem kullanışlı hem de şık olmaları sebebiyle vazgeçilmez giyim eşyalarıdır. Günlük kıyafetlerde ve de özel günlerde kullanılan tuniklerde yine asimetrik kesimler yaygındır. Nakış işleme deseni diğer kıyafetlerde olduğu gibi tuniklerde de bolca kullanılmıştır. Genellikle bol kesim pantolonlarla kombine edilen tunikler taytlarla ve hatta dar paça kotlarla da rahatlıkla kullanılabilir.

 

Tesettür Giyimde Moda Renkler Nelerdir

 

Tesettür giyimde karşımıza çıkan en trend renkler haki, hardal, sarı, mor ve bordodur. Günlük tercih edilen bir elbise ya da tunikte ağırlıklı olarak haki renk kullanılmıştır. Bunun dışında hardal açık mavi sarı tonları da tercih edilen renklerdir. Abiye kıyafetlerde ise bordo siyah ve mor renkler hakimdir.

 

Tesettür Kaban Trendleri Nelerdir

 

Havaların soğumasıyla beraber vitrinlerde yerini alan tesettür kabanlar sezonun moda desenleri ve renkleriyle donatılmıştır. Kaşe kumaşların bolca kullanıldığı bu kabanlarda hakim renkler bordo hardal ve mavi tonlarıdır. Belden oturtmalı modellere az rastlanırken yukardan aşağıya bol inen kesimler daha yaygındır. Nakış işlemeler yine bu kabanlarda da kullanılmıştır. Ünlü tesettür giyim markalarının tercih ettiği triko kabanlar da yine sezona damgasını vurmuştur.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir