Tesettür Elbisede Öne Çıkan Modeller Nelerdir?

 

Tesettürlü bayanlar kıyafet seçiminde zaman zaman zorluk yaşayabilmektedir. Siz de bu zorluğu yaşayanlardan iseniz; tesettür iç kıyafetleri içerisinde bayanlar tarafından beğenilerek giyilen ve son derece pratik olan elbise modellerini size önerebiliriz. Her yıl değişen model ve renkler arasında nasıl bir seçim yapacağınızı bilemiyorsanız bu yıl öne çıkan elbise modellerini sizler için araştırarak derledik. Araştırmalarımız sonucunda aşağıdaki renk ve modellerin bu yıl öne çıkacağına ulaştık.

 

1- Tesettür Elbise de Tercih Edilen Renkler

 

Bu yıl elbiselerde özellikle bahar ve yaz aylarında canlı renkler ön plana çıkacaktır. Bu tonlar arasında; somon, yeşil, pembe, bebe mavisi, ve sarı renkleri ağır basacaktır. Havaların soğuması ve kış aylarına girildiğinde bu renkler yerini koyu tonlara bırakacaktır. Siyah, koyu yeşil, kiremit rengi beğenilerek giyilen renkler arasındadır.

 

2- Tesettür Elbise de Tercih Edilen Modeller

 

– Yaka modeli olarak hakim yakanın tercih edildiği elbise modelleri bu yıl göz dolduranlar arasında yerini alacaktır.

 

– Elbiselerin bel bölgesinde kuşak veya kemer kullanılarak şık bir görüntü elde edilecektir.

 

Tesettür Elbise kol modelleri ise bazılarında dar kesim bazılarında ise bol kesim kullanılmıştır. Bu sayede zevkinize uygun olan kol modelini tercih edebilirsiniz.

 

– Bel bölgesinde kemer veya kuşak olmasından hoşlanmayan bayanlar ise bel bölgesinde dantel ya da işleme olan modelleri tercih edebilirler. Beli komple saran dantel ve işleme modelleri beli sıkar bu da elbisenin toplanmasına ve daha şık görünmenize katkı sağlar.

 

– Sade olmayı sevmeyen bayanlara çiçek desenli elbise modellerinin raflardaki yerini alacağının müjdesini vermek isteriz. Bazı elbise modellerin de belli kısımlarda göreceğiniz çiçek desenlerini, bazı modeller de ise komple çiçek desenleri ile kaplı olduğunu göreceksiniz. Kimi elbise modellerin de ise yalnız göğüs kısmın da veya sadece elbisenin etek uçlarında yer alan çiçek desenlerini görmek mümkündür.

 

– Üst kısmı ceket şeklinde tasarlanmış olan elbise modellerinin; üst kısmı vücuda oturacak şekilde dar aşağı doğru indikçe genişleyen birbirinden farklı renk ve desen de üretilen elbise çeşitleri bayanlar tarafından oldukça beğenilerek tercih edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir