Tesettür Elbisede Kadınlar Nasıl Modeller Tercih Etmeli?

 

Kadınlar için elbise seçimi yaş, kültür yada fiziki özellikler fark etmeksizin önemini hiç bir çağda yitirmemiştir. Her zaman özel bir gün veya kendini özel hissetmek istediği bir gün de kadın bulabileceği en güzel elbiseyi bulmak ister. Tesettürlü kadınlar için durumun kısıtladığı ortada peki onların işlerini kolaylaştırmak için ne sunabiliriz?

 

Tesettürün amacını yitirmeden, günümüzde gelişen büyük bir moda akımı olduğu doğrudur. Her isteğe ve renge göre çeşitler üretilmekte, tesettürlü kadınların işleri kolaylaştırılmakta. Tesettür elbise seçiminde kadınlar, vücuda yapışmayan aynı zamanda yüzlerine yakışan renkleri tercih etmeli. Zevklerine göre değişen taş süslemeleri de eklenerek, tesettür elbise farklılık yaratmalı.

 

2017 İçin Tercih Edilebilecek Tesettür Elbise Modelleri

 

Bu sene tercih edilen modellerin başında hiç şüphesiz, düz kesim bir elbisenin tüller ile çevrilip üzerine taş eklenmesiyle oluşan narin modellerdir. Genelde 20-40 yaşları arası tesettürlü kadınların daha çok yoğunlaştığı bu model, özel günleri taçlandırmak da hiç şüphesiz eksiksiz bir parçadır.

 

Tesettür Elbise de Tercih Edilmesi Gereken Renkler

 

Her zaman elbise seçiminde fiziki özellikleri veya inançları fark etmeden her kadın için “kendine yakışan” renk tercihi en önemli etkendir. Bu sene ağırlıkta olan renkler ise; beyaz tenli kadınlar için krem, açık mavi, kırmızı renkleri tercih edilirken, buğday tenli kadınlarsa daha çok siyah, bordu renkleri tercih etmektedir. Her zaman söylediğimiz gibi, kadınlar kendine yakışan renklerden yola çıkarak tesettür elbisesini de bu yönde değiştirmelidir.

 

Tesettür Elbise Hangi Semtlerde Bulunabilir?

 

Bu çok çeşitli bir kolaylık fakat kabul edilmelidir ki tesettürlü kadınlar için yoğunlaşmış birkaç semt mevcuttur. Bunlar; Gaziosmanpaşa, Bakırköy, Fatih, Eminönü, Kadıköy gibi bu tercihlere yönelik çeşit imkanını daha fazla sunan semtlerdir. Özellikle dönüp Fatih’e değinilmeli. Bu semtin meşhur, uzun caddesinde tesettürlü kadınlar için neredeyse her renk ve her model elbise üretilmiş, tercih edenlere sunulmuş haldedir. Hazır giyimin dışında, tesettürlü kadınların kendi tercihleri üzerinden hayallerinde ki elbiseyi diktirme imkanı da sunan bu işletmeler, her zaman tesettürlü kadınlar için ön plana alınmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir