Tesettür Elbise ve Uyum

tesettür elbiseTesettür elbiseler, renk ve model bakımından birbiriyle uyumlu olacak şekilde üretilmiştir. Tesettür Elbise modellerinde, özellikle baş örtüsü, ferace, kaban, kap ve pardesü gibi ürünlerle uyumlu olacak şekilde tasarlanmaktadır. Bunun nedeni ise, başörtüsünün tesettür elbise kategorisinde, bir simge haline gelmesi ve vazgeçilmez bir öge olarak karşımıza çıkmasıdır. Tesettür çeşitlerini değerlendirirken, uyum problemini yaşamamak için, işin uzmanı satıcıların ürünlerine bakabiliriz.

Başörtüsü Tek Başına Yetiyor mu?

Başörtüsü ve dekolte kıyafetler, çok abes kaçmaktadır. Tesettürlü giyinmek isteyen bir bayan, başörtüsü giydikten sonra, ferace, kap, kaban ve benzeri tesettür elbise çeşitlerini de giymek gerekir. Başörtüsü ile mini etek, yırtık kot veya tesettüre uymayan başka elbiseler, ‘abes’ bir görüntü oluşturmaktadır.

Tesettürlü Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tesettürlü elbise alırken, tesettüre uyacak elbiselerin tercih edilmesi gerekir. Bu konuda uzmanlaşmış firmaların çalışmalarını, cep telefonundan rahatlıkla tetkik edebiliriz. En uygun tesettür elbise giyimi konusunda, size fikir verecek çalışmalara bakmak gerekir. Tesettür tunik ile tesettür pantolon tesettürü oluştururken, dekolte olmayan bluz, etek ve ferace türleri de tesettürün bir parçasıdır. Sonuç olarak, tesettürün oluşması için, tesettür giysilerinin takım olarak alınması daha uygun olacaktır. Tesettür giysilerinde en iyi çözümleri sizler için sunan firmalar, her yıl yeni modelleri çıkarmaktadır.

Yeni modeller ve yeni renklerle, tesettüre renk katan firmalar, kısa sürede ürünleri bitirmektedir. Renk ve model bakımından birbiriyle uyumlu üretilen tesettür giyim modelleri, görünüş itibariyle göze hoş gelen çalışmalardır. Tesettürde uyum, model ve renk bakımından, giyecek kişiye yakışan, tesettürlü giysilerin bir arada giyilmesi olayıdır. Tesettürlü giyim hizmetinde hızlı ve pratik bir şekilde çalışan firmalar, tezgaha gelmeden, internetten tesettür giyim modellerini, kısa zamanda bitirmektedir.

Öz kültürümüzün temeli olan tesettür giyim, Anadolu kadınlarının geleneksel giyim çalışmalarının da temelini oluşturmaktadır. Avrupa giyim kültüründen tamamen farklı olan tesettür giy kültürümüzde, eller, ayaklar ve yüz hariç kapatma kuralı vardır. Bu nedenle başörtüsü ile diğer tesettür giyim ürünleri, renk ve tasarım bakımından oldukça uyumlu olmalıdır. Kısacası, tesettür giyim kategorisindeki çalışmalar, birbirleriyle tam uyumlu olacak şekilde imal edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir