Tesettür Elbise Tasarımlarında Farklı Kullanımlara Hitap Eden Trend Tasarımlar Nelerdir?

 

Sezonun trend tesettür elbise modelleri geniş renk seçenekleri ve kumaş çeşitleri kullanılarak meydana getirilmektedir. Bu sezonun dikkat çeken kumaş ayrıntıları elbiseler üzerinde kullanılan şifon, kadife ve doğal kumaş çeşitleridir. Doğal kumaşlar ile meydana getirilen elbiseler, bel bölgesinde büzgü ayrıntısı ve farklı iki renk kullanımı ile tasarlanmaktadır. Doğal kumaşlarda, gri, mürdüm, kahverengi gibi renkler beyaz renk ile birleştirilerek kullanılmıştır. Kadife elbiseler sezonun trend modelleri arasında yer alırken, uzun etekli ve düz kesim ile tasarlanmaktadır. Kadife elbiselerde zümrüt, bordo, siyah, haki, kırmızı, saks mavisi gibi renkler ön planda tutulmaktadır. Kadife elbiselerin bel bölgesinden oturan ve volanlı eteğe sahip olan modellerinde ise farklı markalar nakış ve çiçek işlemeleri kullanmaktadır. Nakış işlemeleri göğüs, yaka ve kol gölgelerinde uygulanarak, elbiseye hareketli bir hava katılmaktadır.

 

Kış Sezonunun Spor Tesettür Elbise Seçimleri Nasıl Şekillenmektedir?

 

           Tesettür elbise modelleri arasında yer alan spor modeller, günlük kullanımda şıklık ve rahatlık sağlamaktadır. Spor trend modeller arasında bol ve düz bir kesimle oluşturulan pötikareli elbiseler yer almaktadır. Elbiselerin etek bitimi kısmında ise geniş fırfır kullanımı sağlanarak, spor bir tarz elde edilmektedir. Farklı şal modelleri ve çanta tasarımları ile kullanım gerçekleştirildiğinde, dikkat çekici bir tarz yakalanması sağlanmaktadır. Büyük çiçek desenlerinin kullanıldığı, rengarenk elbiseler, kış sezonu için uygun olan kumaşlar ile tasarlanmaktadır. Kış sezonu için de devam eden çiçek desenleri kullanımı, renkli bir tarz yaratmak amacı ile oluşturulmuştur. Desenli elbiselerde mor, pembe, yeşil, kırmızı renklerde oluşturulan çiçek baskılarının kullanımı görülmektedir.

 

Kış Sezonunda Öne Çıkan Klasik Ve Zarif Tesettür Elbise Modelleri Nelerdir?

 

Sezonun trend tesettür elbise tasarımlarında nakış ve inci kullanımı sağlanmaktadır. Özellikle hareketli olmayan ve tek renk tasarlanan klasik elbiselerde, yaka ve göğüs kısmına nakış uygulaması gerçekleştirilmektedir. Geometrik şekillerin ya da çiçeklerin nakış olarak işlendiği elbiseler trend ürünler olarak belirlenmektedir. İnci detayları ise elbiselere dikilen şifon pelerinlerin üzerinde, omuz hizasında ya da eteklerde kullanılmaktadır. İnci detaylar klasik ve zarif bir tarzın yaratılması amacı ile tasarlanmaktadır. Her bayanın kendine uygun ve şık tasarımları bulması sağlanmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir