Tesettür Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür Elbise

 

Yere kadar uzun etekli olan, kolları uzun ve yakası kapalı şekilde üretilen kıyafetlere tesettür elbise denilmektedir. Buna ek olarak üzerinde bulunan işlemeler, eteğin biçimi, kol ve yaka biçimi de modelden modele değişiklik gösterebilmektedir. Eskiden pek gelişme göstermemiş olan tesettür giyim artık modern ve yenilikçi modeller olarak üretilmektedir.

Tesettürlü bayanlar için özellikle tesettür elbise hem çok pratik hem de çok şıktır. Bu elbise modelleri tek parça olduğu için ve üzerine herhangi bir giysi giymeye gerek olmadığı için özellikle bahar ile yaz aylarında en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Gündüz çalışmaya giden bayanlar, gece ise gezmeye giden bayanlar için en ideal seçimlerden biridir. Tesettür elbise modelleri pratik olmasından dolayı, kişiye zamandan tasarruf ta sağlamaktadır. Ancak tesettür elbise alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu püf noktalar ile daha şık ve daha gösterişli olunmaktadır.

 

Tesettür Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Son günlerde bayanların özellikle tesettür elbise kullanımı bir hayli artmış ve tesettür elbiseye ilgileri yoğunlaşmıştır. Elbiseler daima kurtarıcı kıyafetler olup hem günlük hayatta hem de özel günlerde tercih edilmektedir. Tesettür elbise tek paça şeklinde olduğu için kombine de gerek duyulmaz ve bu da zamandan kazanmaya yardımcı olur. Tesettür elbise seçerken sadece modelinin güzel olması yeterli değildir. Tesettür elbise seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar şunladır:

 

Tesettür elbise seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta elbisenin kalıbıdır. Bunun için bayanların özellikle kendi vücut ölçülerini çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Vücutta var olan kusurlar seçilecek uygun elbiselerle kapatılabilmektedir. Örneğin bayanlarda basen sorunu varsa, seçilmesi gereken elbise dökümlü modeller olmalıdır. Bu kişiler dar veya balık tarzı elbise seçerse çok kötü duracaktır. Eğer bayanlar düz bir vücuda sahip ise bol veya salaş elbiseler seçilmemelidir. Bu kişilerin dar kalıplı tesettür elbise modelleri seçilmelidir.

 

Renk seçimi konusunda da zorlanan tesettürlü bayanlar, genellikle çok koyu renkler tercih etmektedir. Ancak ten rengine uyduğu sürece açık renkli tesettür elbiseler de seçilebilir. Genelde düz modellerin tercih edildiği tesettür elbise de, abartıyı sevenler aksesuar kullanarak elbiseyi zenginleştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir