Tesettür Elbise Nereden Alınır?

 

Tesettür kıyafetleri satışı yapan mağazalar ve markalardan alışveriş yapmak her bayan için maalesef ki mümkün olmamaktadır. Özellikle marka olan mağazalar da tesettür kıyafetleri çok yüksek fiyatlıdır. Genel olarak satış yapan mağazalarda da fiyatlar yüksek tutulmaktadır. Giysi maliyetlerine personel masrafları, iş yeri kiraları eklendiğinden fiyatları oldukça yüksek tutuluyor. Mağazalardan alışveriş yapmak için indirim günlerini takip edebilirsiniz. Bunun dışında ise online satış yapan siteleri tercih edebilirsiniz.

 

Sanal alışverişler daha kolay ve rahat olmaktadır. Bu şekilde bir avantajı değerlendirebilirsiniz. Online alışveriş yapmak hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Görsel olarak sunum yaptıkları için bütün modelleri canlı manken üzerinde görmeniz daha kolay karar vermenize yardımcı olacaktır. Mağazalarda eşarplarınızdan dolayı kıyafet denemek çok zor oluyor. Bu nedenle online alışverişler her anlamda avantaj sağlıyor. Tesettür elbise ve modellerinde beklediğinizden çok daha fazla çeşit bulabilirsiniz. Online alışverişler için beden ölçünüzü bilmeniz yeterli olacaktır.

 

Tesettür Kıyafetlerinde Eşarp Ve Şal Kullanımı Nasıl Tercih Edilmelidir?

 

Eşarp ve şal seçimleri kullanılan kıyafetle uyum sağladığı kadar yüz simetrisi ile de uyum sağlamalıdır. Geçirdiğimiz döneme nazaran günümüzde daha fazla bağlama yöntemleri oluştu. Bu yöntemlerde yüzünüz için uygun bağlama şeklini tercih etmelisiniz. Simetrik olan ve hatlı yüz yapınız var ise her bağlama şeklini tercih edebilirsiniz. Fakat simetrik olmayan bir yüz yapınız var ise dağınık görüntü verecek bir bağlama şekli tercih edilmelidir. Şal tercihi daha doğru bir karar olacaktır.

 

Tesettür Elbiselere Hangi Renler Tercih Edilmelidir?

 

Tesettür kıyafetleri içerisinde en çok tercih edilen elbise ve tulumlardır. Yaz aylarında özellikle tesettür elbise modelleri tercih edilmektedir. Elbiseler çin mevsimlere ve ten renginize göre renk tercihleri yapmak gerekmektedir. Tesettür elbise modellerin de karmaşık renklerden ziyade sade ve düz renkleri tercih etmeniz daha görünmenize yardımcı olacaktır. Farklı bir açıdan bakılırsa da, boy ve vücut yapınıza uygun elbiseler tercih etmenizde fayda vardır. Bölgesel kilo alımı gibi bir sıkıntınız var ise sorunlu olan bölgeleri düz renkler gibi kapatıp, diğer bölgelerde renk hareketliliği olacak modelleri tercih etmeniz doğru olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir