Tesettür Elbise Modelleri Neden Pahalıdır?

 

Tesettür kıyafetleri mağazalarda olması gereken fiyatların çok daha fazlasına satılıyor. Bunun nedeni ise, mağaza ve personel giderlerinin etiketlere paylaştırılmasıdır. Bu neden ile birçok bayan alışveriş dahi yapmıyor. Fakat sanal satış yapan sitelerde fiyatlar olması gerektiği gibidir. Genel olarak yapılan indirim ve kampanyalar sayesinde de çok daha uygun şekilde alışveriş yapmak mümkündür. Bu neden ile sanal yollar ile online alışveriş yapmak, maddi açıdan çok daha fazla tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

 

Tesettür Modasında Yazın En Çok Hangi Kıyafetler Tercih Ediliyor?

 

Tesettür modasında yazın her bayanın tercihi elbiseler oluyor. Yaz aylarında hem şık hem de rahat olmak için tesettür elbise modellerini tercih etmek fazlası ile mantıklı olacaktır. Tesettür elbise modelleri, her ortam için uygun şekilde tasarlandığından her gün için farklı model bulmak mümkün olacaktır. Yaz aylarında sıcaktan bunalmamak için ve rahat hareket etmek için elbiseler avantaj sağlamaktadır. Tesettür elbise modelleri için sanal satış yapan siteler tercih edilebilir. Elbiselerin üzerine şal gibi serbest bırakılacak bağlama teknikleri kullanmakta uygun olacaktır. Elbiselerde tercih yapar iken iç göstermeyen kumaşları tercih etmeniz, ekstra bir şey giymemenizi sağlar ve daha rahat hissedersiniz.

 

Elbise Alır İken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Elbise alır iken boy ve kilo oranı çok önemlidir. Vücut analizi yapılarak, bilinçli şekilde alışveriş yapmak çok daha şık olmanıza yardımcı olacaktır. Kilolu bir bayan düz kesim elbise modellerini tercih etmelidir. Zayıf olan bayanlarda aynı şekilde düz kesimleri kullanabilir. Kilolu ve uzun boylu bayanlar belden kemerli ve kuşaklı modelleri kullanabilir. Kısa boylu ve kilolu bayanlar ise küt kesimlerden yana tercihler yapmalıdır. Zayıf ve kısa boylu bayanlar kabarık duracak modelleri tercih etmelidir.

 

Bölgesel kilo sorunu yaşayan bayanlar ise, sorun olan bölgeyi kapatacak ve diğer bölgeleri ortaya çıkaracak modelleri tercih etmelidir. Renklendirmeleri de aynı şekilde yapmak doğru olacaktır. Elbiselerin üzerine yapılan eşarpların tek renk olması daha şık olmanıza yardımcı olacaktır. Elbiselerde omuz ve koltuk altı ölçüsünün de tam kalıp olması gerekir. Tam kalıp elbiseler ile çok daha rahat hareket edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir