Tesettür Elbise Modası

Kelime anlamı olarak erkeğe açık görünmeme ve örtünme anlamı taşıyan tesettür, günümüzde şıklığın ve zarafetin önemli örneklerinin sunulduğu tesettür elbise modasıyla tüm kadınları etkiledi. Her geçen gün hızla değişen yeni moda trendleri sonucu yeni tarzlar da kullanılmaya başlandığı görüldü. Tesettür giyim markaları şimdiden önümüzdeki senenin moda çalışmalarına başladı. İsterseniz ilk önce bu senenin ilkbahar yaz tesettür modasını mercek altına alalım.

 

2017 ilkbahar yaz tesettür modası

 

Rahatlığın yine ön planda tutulduğu ve yeni trendleri yansıtan renklerin kullanıldığı, zarif tesettür elbise çeşitleri kullanıcılar tarafından tercih edildi. Şıklık amacıyla ışıltılı detaylar, güçlü desenlerle şıklık her zamankinden daha da ön plana çıkartıldı. Klasik ve modern çizgilerin karıştırılarak ortaya çıkartılan elbiseler, etekler, yelekler, ceketler, bluz ve gömlekler modanın takipçileri için ilgi çekici konumunu korudu. Ayrıca trençkotlar d mevsim geçişlerinin kurtarıcı parçası olarak dolaplarda yerini aldı. Uzun, kısa, desenli veya düz renkli, klasik veya spor, tüm modelleriyle 2017 yaz sezonunun en gözde parçası olmayı başardı. Tesettür elbise çeşitlerinde camel, haki yeşil, lacivert ve bej tonlarındaki renkler en çok tercih edilen trençkot oldu. Dikkat çekmek isteyen bayanların favori renkleri ise kırmızı, pembe, yeşil, sarı, eku, turuncu ve saks mavisi olarak belirlendi.

 

2017 sonbahar kış modası nasıl olacaktır?

 

Bu senenin trendleri fazlasıyla beğeni toplamayı başardı. Yine rahatlığın ve şıklığın ön planda ve bir arada olduğu trendlerde bayanlar muhafazakarlığını korurken estetik bir görüm içinde oldu. Daha çok sade çizgilerin kullanıldığı modellerle kadınların hem şık hem de rahat olması sağlandı. Koyu renk tercihleri devam etti. Ancak birtakım yenilikler le canlı renkler kullanılmaya başlandı. Elbise ve eşarbın canlı renkleri kaliteli kumaşlarla harika sonuçlar verdi. Detayların yine önemli olduğu ayakkabılarda yer alan metal aksesuarlar kadınlara zarafet kattı. Elbiseler, pardösüler ve montlar, atkı ve şallarla kombinlendi. Ayrıca ince bir bele sahip kadınlar bunu harika taşıdıkları belde kemer kullanımı gözlendi. 2017 sonbahar kış modası özgür hissettirecek trendleri şıklıkla birleştirmeyi başardı. Tesettür elbiseler, çantalar, ayakkabılar ve eşarpla birlikte görenleri büyüledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir