Tesettür Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Kadınların ister günlük, ister gece özel davetlerde olsun en fazla tercih ettiği giyim unsurlarının başında elbiseler gelmektedir. Her vücut tipi ve her yaştaki kadın tarafından tercih edilen elbiseler, sezon trendleri ile birlikte yenilenerek karşımıza çıkıyor. Ancak elbise seçimlerinde yapılan bazı hatalar ne yazık ki hem elbisenin kendini göstermesini hemde şıklığı engellemekte. Doğru elbise seçimi nasıl yapılmalı ve elbise alırken dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekildedir:

 

– Elbise modeli seçimi:

 

           Tesettür elbise seçimlerinde öncelikli olarak sezonun trend elbise modelleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekiyor. Elbiselerin taşıması gereken özellikler, detayları ve kumaşları seçimleri etkileyen unsurlar olmalıdır. Elbise modeli ise vücut tipine uygun, vücut kusurlarını gizleyen ve şıklığı tamamlayan modellerden seçilmelidir. Kilolu kadınlar gereğinden çok fazla bol elbise seçmemeli, zayıf kadınlar ise tamamen vücudu saran elbiselerden kaçınmalıdır. Çünkü ne kadar kusursuz bir fiziğe sahip olursanız olun yanlış elbiseler vücudun kusurlu gibi görünmesine neden olacaktır. Çok fazla bol elbiseler seçmek de elbisenin kendini göstermesine engel olacağı gibi, boyunuzun olduğundan daha kısa görünmesine de yol açabilir.

 

– Elbise rengi seçimi:

 

           Tesettür elbise alırken elbisenin rengi de göz önüne alınması gereken diğer bir kriterdir. Renk seçimlerinde öncelikli olarak ten rengi ile uyumlu tercihler yapılması daha doğru bir seçim olacaktır. Bunun yanı sıra sezonun popüler renkleri ve desenlerinden oluşan elbiseler de kombinlerin zorlanmadan yapılmasını sağlayacaktır. Elbiselerle birlikte kullanılan şalların da elbisenin renklerinde bulunan renklerden seçilmesi dış görüntüde bütünlüğü ve uyumu size getirecek ufak bir renk detayıdır.

 

– Sezon trendlerinin elbiselerde kullanımı:

 

Tesettür elbise kombinlerinde elbise ile kullanacağınız sezon trendleri ve diğer parçalar şıklığı tamamlamanızda oldukça etkilidir. Eğer elbiseler işleme, ışıltı ve yoğun detaylardan oluşan sezon trendlerini barındırıyorsa, diğer giyim unsurlarında sadeliğe gidilmelidir. Eğer düz bir elbise tercih edilmişse de aksesuarlarda moda trendlerinin mutlaka kullanılması gereklidir. Tesettür elbiseler zengin trend unsurlarına sahip ve yenilikçi çizgileri sayesinde kadınların zorlanmadan kombin oluşturmalarına imkan sağlasa da yanlış tercihler bir moda faciasına yol açmaktadır. Bu yüzden de hazır kombinler şık görüntüye sahip olmak için yardımcı bir seçenek olarak kullanılmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir