Tesettür Dünyasında Bu Yılın Modası Nasıl Olacak?

 

Tüm bayanlar dış görüntülerine önem vermektedirler. Bunun için de moda dergilerini ve gazetelerdeki moda sayfalarını karıştırmaktadır. Tesettür giyim de bu yılın modası neler olacak? Sorusu birçok kapalı bayanın merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Siz de bu sene moda olacak kapalı kıyafetleri merak ediyorsanız; moda dergilerini karıştırmak yerine bu konuda hazırlamış olduğumuz makalemizi okumanız yeterli olacaktır. İşte bu yılın moda tesettür kıyafetleri:

 

1- İki Renk Esintisi

 

Bu senenin kapalı kıyafetlerin de iki renkli desenler moda olacaktır. Bu sene etek, tunik ya da ferace de değil; bütün kıyafetler de iki renkli modeller ilgi görecektir.

 

2- Çiçek Bahçesi

 

Bu yıl cıvıl cıvıl rengarenk olmak isteyenlere üreticiler bir müjde daha vererek; çiçek desenli modelleri piyasaya sürmüşlerdir. Bazı modellerde tamamen göreceğiniz çiçek desenlerini, bazı modellerin kollarında, etek uç kısımlarında ya da yer yer serpiştirilmiş olarak görebilirsiniz. İki renkte olduğu gibi çiçek desenleri de bu yıl tesettür kıyafetlerin pek çoğunda kendini gösterecektir.

 

3- Kumaş ve Model Seçenekleri

 

– Öncelikle bu sene gömlekler de kullanılan kumaş krep olacaktır. Bu senenin montları ise kapitone kumaştan üretilecektir.

 

– Pardesü yakalarında ise fiyonklar göz dolduracak ve tesettürlü bayanların beğenisine sunulacaktır.

 

– Etek ve ceket kıyafetlerin de ise jakar kumaş tercih edilecektir.

 

– Krep kumaşın kullanıldığı gömleklerin yaka modeli fular olacaktır. Ayrıca fular yaka yalnızca gömlekler de değil; mont yakalarında da sık şekilde görülecektir. Kaban modellerinin yakasında ise kürk detayları dikkat çekecektir. Kürk detayı ise yalnız yaka da değil; kol manşetleri ve ceplerde de kullanılacaktır. Kürk yaka bu yıl kaban ve montlardan sonra ceketlerde de kullanılacaktır. Bu sayede kürk detayı sevenler için pek çok seçenek olacaktır.

 

– Ferace modellerinde ise bu sene özellikle yarasa kollu olanlar gözde olacaktır. Yarasa kollu feracelere; pul detayları ve floral desenler de eklenince bu feraceleri giyen bayanların havasından geçilmeyecektir.

 

– Bu sene pardösü de ise koyu renk tonları yerine; vizon, taba, haki, açık mavi ve toz pembe renkler tercih edilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir