Tesettür Dış Giyim Modasında Neler Var?

 

Tesettürlü kadınlar tarafından, dış giyim her zaman çıkarılmaz. Yani genel olarak tesettürlü kadınlar çoğu yerde dış giyim tesettür ürünü ile otururlar veya bulunurlar. Bundan dolayı dış giyim modası elbise, tunik gibi tesettür ürünleri kadar önem arz etmektedir. Tesettürlü kadınlar tarafından en çok tercih edilen dış giyim ürünü feracedir. Kumaş yapısı sayesinde hem yaz hem kış aylarında rahatlıkla tercih edilen ferace modelleri, dış giyim modasının yanı sıra tesettür dünyasının en çok tercih edilen tesettür giyim ürünü olmaktadır.

 

Dış Giyimin Olmazsa Olmazı Ferace

 

Tesettür modasında tasarlandığı günden beri zirveyi temsil eden feraceler, ilk günkü gibi popülerliğini devam ettirmektedir. Genellikle ilkbaharın yaşandığı bugünlerde ve yaz aylarında çok sık tercih edilen dış giyim ürünüdür. Her sezon farklı renk ve desenlerde trend olan ferace modellerinde, bu sene çiçek desenli feraceler moda olmuş durumda. Özellikle genç bayanlar tarafından tercih edilen feraceler, muhafazakar bir görüntü sağlama noktasında, oldukça başarılı bir yapıdadır. Feracenin her noktasında kullanılabilen çiçek motifleri, baharın cıvıltısını adeta tesettür modasına yansıtmaktadır. Öte yandan çift taraflı kullanılabilen feraceler, geçen sezon olduğu gibi bu sezonda oldukça rağbet görmektedir.

 

Tesettür Kap​​​​Kap Rahatlığı

 

Yine en çok tercih edilen dış giyim ürünlerinden biri olan kap modelleri, Tesettürlü kadınların, en çok tercih ettiği tesettür ürünlerinden biridir. Genellikle kış sezonunda ortaya çıkan kap modelleri ilkbaharda tercih edilebilecek yapıya sahip kumaşlarda da üretilmektedir. Birbirinden farklı renklere ve desenlere sahip tesettür kap modelleri kadınlara, rahatlığın yanında zarif bir görünüm vermektedir. Bilhassa kaşe kap modelleri, önden düğmeli detaylarıyla kadınlara çok şık bir hava katmaktadır.

 

 

Genç hanımlar tarafından çok tercih edilmese de, klasik ve sade tarzları seven olgun hanımların tercih etmeye devam ettiği tesettür dış giyim ürünlerinden olan pardösü, hala yerini korumaktadır. Bazı özel davetlerde ve toplantılarda dış giyimi çıkarmayan ve aynı zamanda klasik bir tarz benimseyen tesettürlü kadınların, rahatlıkla tercih edebileceği bir dış giyim ürünüdür. Genel olarak koyu tonların tercih edildiği pardösü modelleri yetişkin kadınlara sade bir zariflik katmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir