Tesettür Alışverişte Özel Tasarım Abiyelerde Renk Uyumları Nasıl Olmalıdır?

Söz, nişan, sünnet annesi, cemiyetler ve özel organizasyonlarda tercih edilebilecek kıyafetler daha özel tasarımlar olabiliyor. Özellikle tesettür alışveriş kategorisinde çok şık, göz alıcı ve kullanışlı modeller tercih edilebiliyor. Beden ölçülerinize göre özel dikimlerle çok daha tesettür ruhuna uygun giyim tarzları tercih edebilirsiniz. Genellikle tesettürlü hanımların bir beden büyük kıyafetler almaları önerilmektedir. Bu şekilde kıyafetler üzerine yapışmaz ve çok daha hoş durabilir.

 

İşlemeli, Pullu, Göz Alıcı Abiyeler

 

Tesettürlü hanımların abiye tercihi genellikle elbiselerden yana olmaktadır. Bu alanda işlemli modeller, şifon kumaşlar üzerinde çok şık olmaktadır. Zümrüt yeşili renk tonu oldukça hoş olmakta ve yaka kısmını kaplayan parıltılı işlemelerin, kollardaki işlemelerle kombine edilmesi de zarafet sağlamaktadır. Pudra renk tonunda elbise modellerinde zarafet sağlaması açısından çok beğenilmektedir. Bel kısmında kemer yerine kullanılan parıltılı taşlar üst kısımlarda kullanılan parlak işlemeli tasarımlarda elbiseyi çok daha gösterişli kılmaktadır. Mint yeşili renk tonu da geçen yaz sezonunun en beğenilen renk tonu arasında yer almakta, elbisenin üst kısmında ceket varmış tasarımları ile farklı ve şık abiyeler elde edilmektedir.

 

Pelerin Detaylı Elbiseler

 

Yeni sezon trendleri arasında pelerin detaylı modeller de bulunmaktadır. Hardal renk tonunda modellerin tesettür alışveriş kategorisinde ekru renk tonunda şallarla kombini de çok şık olabilmektedir. Bu modeller içerisinde tamamen üst kısmı kapatan ve elbisenin sırt kısmını da dönen bu kullanımlar zarif bir imaj sağlamaktadır. Bazı modellerde sırt kısmı ayaklara kadar uzanan bu pelerin detayları da çok daha özel bir tasarım olabilmektedir. Mint yeşili bir elbise üzerinde beyaz dantel şeklinde bir pelerin detayda oldukça beğenilmektedir. Elbise ile aynı renk tonlarında pelerin detayları tercih edilebilir. Elbiseye hareket katması için pelerin uçlarında danteller kullanılabilir.

 

Bakır Renk Tonu Tesettür Abiyeler

 

Hemen hemen tekstil alanının tümünde bakır renk tonlarını görebilmek mümkün olmaktadır. Bu alanda tesettür alışveriş kategorisinde de bu renklere oldukça fazla rastlanabiliyor. Eteklerde kullanılan bu renk, elbiselerin üst kısımlarında ekru üzerine bakır işlemler şeklinde kombine edilebiliyor. Pul payet işlemeleri ile bu renk elbiseler çok şık olmaktadır. Genellikle iki renk kombinasyonu şeklinde olan modellerde ekru, siyah, beyaz renk tonları eşlik edebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir