Tesettür Alışverişte Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir? 

 

Birçok bayanın sıklıkla tercih ettiği tesettür alışveriş son dönem giyim endüstrisini de hareketlendirmiş durumda. Artık ayrı bir ekolde ilerleyen tesettür giyim mağazaların bir bir yeni bayilerini açarken ürünlerde de çeşitli modeller ve aksesuarlar ön plana çıkmaya başladı.

 

Örneğin önceleri sadece giyim konusunda üretim faaliyetinde bulunan birçok mağaza artık giyimin yanı sıra çanta ve ayakkabı ürünlerinde de gözle görülür bir artış gözlemlendi. Artık tesettür alışveriş esnasında bayanlar sadece kılık kıyafet değil, üstlerine giydikleri elbiselerin, uzun eteklerin ya da baş örtülerin yanında kontrast sağlayacak bileklikler, kolyeler, küpeler ve buna benzer birçok aksesuar ürünlerini de tercih ediyor.

 

Üretim haznesini son on yılda ikiye katlayan tesettür alışveriş merkezleri, birbirinden renkli ve farklı kumaş desenleriyle çok daha fazla müşteri yelpazesine hizmet vermeye hazırlanıyor.

 

Tesettür Giyimde Son Yılların Modası Neler?

 

Son yıllara damgasını vuran tesettür giyim mağazaları gelinlik modelleriyle de son yılların modasını oluşturmaya başladı. Başörtülü gelinlikler birçok kişi tarafından özel düğün günlerinde ve gecelerinde giyilmekte ve görenlerde büyük beğeniler toplamakta. Aynı zamanda meneviş desenli ve özel oyma modelli nakışlarıyla da gelin başları en çok tüketilen tesettür giyim ürünlerinin başında geliyor.

 

Nostaljik unsurlara da göz kırpan tesettür giyim mağazaları eskilerin modasını yeni dokunuşlarla tazelemeye de hazırlanıyor. Kuşaklı elbiseler son yılların tesettür modasında büyük yer oluşturuyor.

 

Yine aynı şekilde 60lı yılların modasını 2000’li yılların ihtişamıyla desteklemek isteyen birçok üretici firma kuşaklı bol pantolonlarla pazar payında önemli moda akımlarını başlatmış durumda.

 

Mürdüm kumaşlarla ipek elbiselerin sıkça kullanıldığı tesettür giyimde farklı renk desenleri de dikkatleri çekiyor. Önceleri siyah, beyaz ve gri gibi daha koyu tonlarla üretilen tesettür ürünler günümüz modasında kırmızı, bordo, mavi ve yeşil gibi birbirinden canlı renklere de ev sahipliği yapıyor.

 

Tesettür giyimin son modası nostaljik olan ile modern olanı kadın giysilerinde bütünleştirmeye devam ediyor. İstekler doğrultusunda her yaşa ve ihtiyaca göre şekillenen bu tür ürünler farklı alışveriş unsurlarına doğrudan etki etmesiyle daha uzun yıllar konuşulacak ve satın alınacak giyim ürünlerinin başında gelmekte.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir