Tesettür Alışverişlerinde En Çok Satan Ürünler

Tesettür giyim sektöründe yaşanan gelişmeler ve ilerlemeler alışverişlerde tercih edilen parçalarda değişikliğe gidilmesine yol açmıştır. Bazı giyim ürünleri çok daha fazla tercih edilmektedir. Tesettür alışveriş kategorisinde en çok satan ürünler aşağıdaki gibidir.

 

Tesettür elbiseler

 

Tesettür elbiseler en çok tercih edilen tesettür giyim ürünlerinden bir tanesidir. Tesettür alışveriş kategorisinin giyim kategorisinde yer alan elbiseler oldukça kullanışlı ve avantajlıdır. Tesettür elbise modellerinin normal elbiselerden farkı uzun kollu ve bol olmalarıdır. Yaz aylarında sıklıkla tercih edilen ve satın alınan elbiseler genellikle desenli ve renklidir. Tesettür elbiseler düz renk eşarplar ile son derece uyumlu görünmektedir. Yaz aylarında en çok tercih edilen elbise modelleri pileli ve şifon olan tesettür elbise modelleridir. Bunun yanı sıra kot olan uzun elbiselerde son derece uyumlu durmaktadır. Elbiselerde hangi modellerin tercih edileceği mevsime bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kış aylarında tercih edilen elbise modelleri triko kumaştan yapılan kalın ve yünlü elbiseler olacaktır.

 

Tesettür tulumlar

 

Bu sezon alışverişlerde en çok tercih edilen bir diğer parça ise tesettür tulumlardır. Tulumlar yaz ayları için ideal olan giyim ürünlerinde bir tanesidir. Bu tarz tulumların tesettüre uygun bir şekilde kombin yapılabilmesi için uzun kollu olan bluzlar ile kombin yapılması gerekmektedir. Tulum modelleri son derece çeşitlidir. Tesettür alışveriş sitelerinin elbise kategorisinde yer alan tulumlar farklı kombinler yapmak ve sürekli olarak elbise giymek istemeyenler için idealdir. Tulumlar kumaş ve model anlamında değişiklik göstermektedir. Bu senenin en gözde olan modelleri kot kumaştan yapılan tulumlardır. Bunun yanı sıra kumaş olan koyu renk tulumlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Tesettür kap ve pardesüler

 

Tesettür giyim alışverişlerinde en çok satan 3’üncü giyim ürünü ise kaplar ve pardesülerdir. Bu iki giyim ürünü dış giyim kategorisinde yer almaktadır. Dışarı çıkarken ince ve şık bir şeyler giymek isteyen tesettürlü kadınların, ilk tercihi tesettür kap modellerinden yana olmaktadır. Bunun yanı sıra pardesüler biraz daha kalındır ve kış mevsiminin yaklaştığı aylarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu iki dış giyim ürünün çok satmasının başlıca sebebi kurtarıcı parçalardan olmalarıdır. Özellikle tesettür kap modelleri kombin yapma zorunluluğunu ortadan kaldırmakta ve giyildiği her kombinin havasını değiştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir