Tesettür Alışverişlerde En Trend Gelinlik Tasarımları Nelerdir?

Tesettürlü hanımlar her alanda şık, rahat ve kendi tarzlarına özel seçimler yapabilmektedir. Bu durum gelinlik seçimlerinde de böyle olmaktadır. Özel detayları, ışıltılı kullanımları, kabarık, uzun kuyruklu tasarımları ile çok hoş kullanımlar elde edebilirsiniz.

 

Prenses Gelinlik Modelleri

 

Son dönemlerde prenses tasarım gelinlik modelleri tesettür alışveriş seçeneklerinin en çok arananları arasında yer alıyor. Bu tarzlarda dantel detayları çok fazla olmakta ve duvaklar oldukça uzun bir şekilde kullanılmaktadır. Bele kadar dar bir şekilde inen modeller, eteklerinde oldukça kabarık tarzlara yerini bırakmaktadır. Bazı modellerde etek ucunda kullanılan danteller, bazı modellerde yerini tül eteklere bırakmaktadır. Arka kısımlarda yer alan pudra renkli büyük kurdele detaylarının uçları da yere kadar inebiliyor. Bazı modellerde ise iç kısmında çıkan tül detaylarını üst katmanlarla tamamlanabiliyor. İşlemeler, taşlı detaylar bu tarz gelinliklerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Türban uyumlarında da boncuklarla süslenen gelin başı, göz alıcı bir zarafet ortaya çıkarabiliyor.

 

Dantel Gelinlik Modelleri

 

Dantellerin en çok yakıştığı kıyafet şüphesiz gelinlikler oluyor. Dantel işlemleri ne kadar fazla olursa, gelinlik modeli o derece şık ve kusursuz görünebiliyor. Bazı modellerde iç kısımda kullanılan sade kumaşların üzerinde kaftan tarzında dantel işlemlerle hazırlanan ek kısımlar yer alabiliyor. Yeni trend pelerin detayları gelinliklerde de yerini almış durumdadır. Bembeyaz bir gelinlik modelinin üzerinde dantel pelerin tasarımı da tesettür alışveriş seçenekleri arasında yer alıyor. Kabarık etekler her zaman için gelinliklerde trend olmakta, ancak daha marjinal gelinler dantelli modellerden daha az kabarık etek tasarımları kullanabiliyor.

 

Kuyruklu Gelinlik Modelleri

 

Her genç kızın rüyası upuzun kuyruklu bir gelinliğinin olmasıdır. Bazı modellerde kuyruk kısımları çok fazla uzun olabiliyor. Genellikle dantelli olan kuyruk kısımları gelinliklere çok farklı bir hava katabiliyor. Özellikle resim çekimlerinde bu modellerin çok masalsı görünümler oluşturabiliyor. Kuyruklu modellerde düz eteklerde kullanılabilmektedir. Bu alanda tesettür alışveriş seçeneklerinde bu tarz gelinliklerin yanında bazı modellerde tam aksine çok sade olabiliyor. Sade modellerde ayrıntılar az olsa da zarafet olarak asil bir duruş kazandırmaktadır. Her beğeniye, tarza ve hayale göre gelinlik tasarımları hazırlamak mümkün olduğundan bu alanda herhangi bir sınır olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir