Tesettür Alışverişinin Vazgeçilemeyen Parçaları

 

Tesettürlü bir kadının gardırobunda bulunması gerekenlerin listesi alışverişlerin kurtarıcıdır. Her kıyafetle uyum sağlayan parçalar modayı takip etmek isteyenlerin de vazgeçilmezidir. Tesettür alışveriş imkanı sunan mağazalar ya da online satış kanalları incelenirken klasik parçalarla yakından ilgilenmek ve avantajlı satış koşullarından faydalanmak keyif vericidir…

 

Siyah İpek Şalın Dayanılmaz Cazibesi

 

Hemen herkesin dolabında bulunan siyah ipek şallar her kıyafetle ve kombinle kullanılabilir. Zaman ve mekan farkı gözetmeksizin daima cool bir hava veren şallar, sağladıkları öz güvenle sahiplerinin bulundukları her ortamda fark edilir olmasını sağlarlar.

 

Siyah boneler dolapların olmazsa olmazıdır. Açık renk şallarla kullanılmak için beyaz boneler tercih edilse de siyah rengin kullanım yeri her zaman çok daha fazla olacaktır.

 

Tesettür giyimi tercih eden muhafazakar bir bayanın en önemli giy ve çık tercihini feraceler oluşturur. Kesimi, kumaşı ve modeli farklı olan feracelerin kesimleri de birbirinden farklıdır. Modayı yakından takip etmek isteyenlerin tesettür alışveriş alternatiflerini doğru değerlendirmeleri gerekir. Ani ziyaretlerde ya da yaz akşamlarında dışarı çıkarken kullanılmak üzere her bayanın dolabında en az iki farklı feracenin hazır bulunması gerekir.

 

Dolaptaki Uzun Elbiselerin Sayısı Artırılabilir

 

Yazlık ve kumaşlardan ayrı ayrı hazırlanan uzun elbiselerin renk tercihleri kullanım yerine göre değişiklik gösterebilir. Her ortamda rahatlıkla kullanılabilecek olan uzun elbiseler, genç yaştaki kullanıcıların da en beğendiği parçalar arasında sayılabilir.

 

Fonksiyonel ve çok cepli bir trençkot özellikle bahar aylarının vazgeçilmezi olarak değerlendirilebilir. Tunik tarzındaki uzun gömlek elbiseler altında jean ya da dar paçalı pantolon giymek isteyen tesettürlü genç kızların tercihidir. Her renk baş örtüsü, modern çantalar ve topuklu ayakkabılarla da tarzın net bir şekilde belli edilmesini sağlayan modeller, farklı renk ve desenlerle de kombin yapılabilir.

 

Etnik desenli temalardan hoşlananlar tesettür alışveriş seçimleri arasına jean gömlek ve maxi boyda siyah keten etekleri de ilave edebilir. Vücut yapısıyla uyumlu etek kesimleri yazın babet ayakkabılar ve bahar aylarında da hafif topuklu çizmelerle şıklık yarışında bir adım öne çıkmak isteyenler tarafından tercih edilir. Kim giyerse giysin deri ceketler doğru kombinasyonlarla klasik bir tarzın en önemli belirleyicisi olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir