Tesettür Alışverişinde Neler Alınır?

Tesettür alışverişi tesettüre yeni girenler ve ilk kez bu ürünleri alacak kişiler için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra tesettürlü giyinen kadınlar da dolaplarını yenilemek ya da tarzlarını değiştirmek için ara ara baştan ayağa bir alışveriş yapma ihtiyacı duyabilirler. Tesettür alışveriş mağazalar ya da tesettür giyim ürünleri satan web siteleri bu konuda sizlere oldukça yardımcı olacaklardır. Tesettür giyimde önemli olan uygun ve doğru ürünü almak ve birbiri ile giyildiği yani komin yapıldığı zaman görüntünün uyumlu ve amaca uygun olmasıdır.

 

Tarzınızı Belirleyin

 

Tesettür giyim alışverişi yapmadan önce elde edilmek istenen tarzın ne olacağına kadar verilmelidir. Spor, klasik, şık ya da rahat-şık adı verilen tarzlara göre parça seçimi yapılırsa kombinler daha başarılı olmakta ve bu kombinlere göre de ayakkabı, çanta ve eşarp seçimi daha kolay olmaktadır. Bu tarzlardan herhangi birine sahip olmanız aynı zamanda yanınızda taşıyacağınız aksesuarların seçimi ve uygun kullanımı için de oldukça önem arz etmektedir.

 

Alınacak Parçalar Nelerdir?

 

Baştan ayağa yapılacak bir tesettür alışveriş fikri düşünüldüğünde ilk akla gelen ürün tabiî ki eşarptır. Eşarplar istenirse şal olarak da tercih edilebilmektedir. Şallar genelde spor ve spor-şık ürünler ile uyumlu olmaktadır. Ayrıca şal alınacaksa kışlık ve yazlık olarak 2 çeşit düşünülmeli ve kumaş türüne göre seçilecek kışlık ve yazlık şallarda renk ve desenlerin birbirinden farklı olmasına da dikkat edilmelidir. Canlı renkler seviliyorsa şal kullanımı daha uygun olacaktır. Şalların düz renk olanları hemen hemen her şey ile uyum göstermektedirler. Eşarp kullanımı tercih ediliyorsa da mutlaka üzerindeki desenler ve eşarbın tarzına da dikkat edilerek tesettür alışveriş yapılmalıdır. En önemli olan parçayı aldıktan sonra ise alt ve üst giyimden devam edebilirsiniz. Alt giyim için etek tercih edenler keten, pamuklu, kot ve viskon gibi kumaşlar arasından tercih yapabilirler. Etek alınırken dikkat edilecek nokta boyunun tam ayarlı olmasıdır. Bu sebeple kullanılacak ayakkabı da oldukça önemlidir. Üst kısım için ise bluzlar, gömlekler, tunikler seçilebilir. İkili ve üçlü takımlar da tesettür giyimde yeri olan parçalardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir