Tesettür Alışverişinde Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

 

Sadece tesettür giyim sektöründe değil erkek ve bayan tüm giyim sektörlerinde fiyatları belirleyici birtakım unsurlar söz konusudur. Özellikle, tesettür alışveriş fiyatları diğer giyim alışverişlerine göre daha pahalıdır. Genel olarak bunun sebebi; yeni sezon ürünleridir. Yeni sezon ürünler hem piyasaya göre hem de diğer sezon ürünlerine göre daha pahalı durumdadır. Tesettür giyim modellerinde sektörlerin çeşit ve model unsurlarının artması ile birlikte çeşitli fiyat avantajları ve kampanyaları mümkün olsa da fiyatlar ürünlerin marka ve modellerine göre de belirlenmektedir. Trend haline gelen ve oldukça popüler olan markalarda tesettür giyim modelleri kalite ve fiyat olarak daha yüksektir. Ürünlerin kumaş, doku ve tasarım gibi özelliklerinin artması da fiyatları belirleyici unsurlardan biridir.

 

Tesettür Giyimde Fiyat Avantajı Nasıl Sağlanır?

 

Tesettür giyim modellerinde çoğu zaman fiyat avantajı sağlanabilir. Fiyat avantajı sağlamak için öncelikli olarak tesettür alışveriş mağazalarında genel bir araştırma yapılmalıdır. Bu araştırma sonucunda eğer markaların internet mağazacılık sistemleri de mevcutsa, dijital ortam aracılığı ile de fiyat kampanyalarından yararlanılabilir. Çünkü mağazaların satış konusunda giderleri daha fazla olduğu için mağazacılıkta ürün fiyatları daha yüksek olabilmektedir. Fakat internet siteleri aracılığı ile aynı ürün markasını satan mağazalardan daha avantajlı şekilde ürünler elde edilebilir. Tesettür giyimle ilgili ürün ne olursa olsun mutlaka piyasa araştırması yapılmalıdır. Çünkü farklı mağazalarda aynı ürünler daha uygun fiyata satılabilmektedir. Bunun yanı sıra ürünler ile ilgili fiyat kampanyalarından yararlanmak için geçmiş sezon ürünleri üzerine alışverişler de yapılabilir.

 

Tesettür Giyiminde Kalite Nasıl Anlaşılır?

 

Her giyim sektöründe olduğu gibi ürün kalitesi öncelikli olarak kalite ürün kumaş ve dokusu ile anlaşılmaktadır. Tesettür alışveriş mağazaları ürettikleri ürünler konusunda özellikle ürün kalitesine önem vererek, fiyatları da bu doğrultuda belirlemektedir. Ürün kalitesi hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlayan diğer bir husus ise ürünlerdeki dikim kalitesi ve tasarımlardır. Bir ürünün dikimi ne kadar düzgün olursa kalitesi de o kadar artmaktadır. Ayrıca, ürünlerin görsel tasarımları ile kumaş dokusunun birleşimi de ürün için kalitenin belirlenmesini sağlamaktadır. Ürün tasarımı, kalitesi, kullanılan kumaş ve dikimi tesettür giyim modellerinde fiyatları artırıcı bir etki yaratmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir