Tesettür Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettürün bir yaşam stili olduğu gibi kendine has bir giyim tarzı da vardır. Bu giyim tarzı da öteki oluşturulmuş tarzlar gibi pratiklik kazandırılabilir. Havanın sıcağına, kışın soğuğuna alışabilmek veya başa çıkabilmek için nasıl giyineceğinizi bilmelisiniz. Tesettür kıyafetleri genelde normal giyim ürünlerine oranla daha pahalıdır. Hal durum böyle olunca doğru zamanda doğru ürünlere yatırım yapmakta daha mantıklı ve sağlıklı bir karar olmuş olur. Tesettür alışveriş yaparken dikkat edilen hususlardan biriside elbisenin şıklığından çok nasıl durduğu ile ilişkilidir. Her güzel parça üzerinizde güzel durmaya bilir. Bu sizin vücudunuzla veya görünüşünüz ile alakalı bir durumdur. Herkes güzel olabilir ama güzel görünmek zordur. Yine de sade şıklığı yakalayan muhteşem kombinler elde eden birçok kişi vardır.

 

Tesettür Alışverişinde Ürünlere Göre En Çok Seçilen Modeller Nelerdir?

 

Genelde göze hoş gelen ve her şeye hitap eden ürünler de vardır. Tesettür alışveriş yaparken eğer etek alıyorsanız hafif yapılı veya kalıplı biri iseniz veya kalça, basenlerinizde fazlalık var ise düz kesim etek daha çok tercih edilmektedir. Tunik alıyorsanız prenses yaka veya hakim yaka tunikler çok moda olması ile birlikte çiçekli ve derin detaylı tuniklerde hoş gözükmekte ve göze hitap etmektedir. Belden kemerli tuniklerde çok tercih edilerek zarifliğe yakın olunmasını sağlayan adımlardan biridir. Elbise veya abiye tercihlerinde seçim yaparken renk seçenekleri ile ten uyumu arasındaki farka çok dikkat edilir. En moda olan elbise ve abiye modellerinde İspanyol kol, pliseli, çiçekli abiyeler daha hoş görünüp daha çok tercih edilmektedir.

 

Her Mevsim Nasıl Şık Olunur?

 

Her mevsim şık olmak için pahalı kıyafetlere gerek yoktur. Kış ayları için yalıtımlı hoş ürünler alırken yaz aylarında ince ve daha canlı renklerden yana tercih kullanılmaktadır. Kışın genelde koyu renk tercih edilmesi ile birlikte göze hem hoş gelen, hemde güzel duran ayrı bir çekicilik profil olarak oluşturulur ve karlar arasında daha güzel görünmeyi sağlar. Tesettür alışveriş bu şekilde yapılırsa daha faydalı ve güzel olur. Yaz renkleri olarak açık renkleri tercih etmek hem size hemde etrafınıza pozitif bir enerji yayar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir