Tesettür Alışverişi Nasıl Yapılır?

 

Tesettür giyim tarzını benimseyen hanımlar kendilerine sunulan seçenekler arasından alışveriş yapar. Seçilen parçaların birbiriyle kombinlenmesi, eşarp seçimi ve renk tercihleri tesettür alışveriş dendiğinde akla gelen ilk sorular arasında yer alır. Şıklığın ve rahatlığın bir arada kullanıldığı modeller sayesinde herkes kendi vücut tipine uygun alternatifler bir araya getirebilir.

 

Tesettür Giyimin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

 

Bu giyim tarzını seçen kadınlar için en önemli ayrıntı eşarp seçimidir. Kare şeklinde veya bağlanmaya yetecek derecede büyük dikdörtgen bir şal tercih edilebilir. Bone adı verilen ve eşarpların içine takılan ürünler başörtüsü seçimine uygun renklerle birlikte kullanılır. Tarzını belirleyen ve seçimlerini buna göre yapan hanımlar, diledikleri görünüme kavuşabilirler. Kolay kombin edilen üst giyimler pek çok farklı ürünle kombin yapılarak günlük kıyafetler çeşitlendirilebilir.

 

Dış giyim seçenekleri de tesettür giyimin en önemli seçimler arasında yer alır. Kullanıcı ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan yeni modeller tesettür alışveriş yapmaya elverişli ürünler satan mağaza vitrin ve reyonlarından seçilebilir. Dış giysiler arasında en sık kullanılanlar; ferace, pardösü ve kaplardır. Mevsime uygun olan kumaşlar arasından üretilen feraceler beli kemerli ve bileğe kadar uzun olarak tasarlanır. Yaka, ön kısım ve kollarda hareketli parçalara sahip olan feraceler en sık kullanılan ürünler arasında yer alır.

 

Tesettür Giyim Modası ve Elbise Modelleri

 

Tesettür giyimin vazgeçilmez parçaları olan elbiseler sezon modasına uygun renk ve desenler arasından seçilerek özenle hazırlanır. Göze çok karışık gelmeyen, ten rengiyle uyumlu, mevsim ihtiyaçlarını karşılayacak elbise modelleri seçilirken pardösü ve kap modelleriyle olan uyuma dikkat etmek gerekir. Her bayanın kendine ait yarattığı stil, muhafazakâr giyim tarzını benimseyen kadınların da en önemli ihtiyacı olarak moda sektörünü yönlendirmeyi başarmaktadır.

 

Genelde kalın ve düz kumaşlardan hazırlanan pardösüler, boyun kısmı kapalı ve bileğe kadar uzayan bir şekilde hazırlanır. Kaplar daha çok uzun tunikler kalıbında olup dış giyim olarak kullanılabilecek kumaş seçimleriyle üretilir. Kıyafetlerle uyum içinde olacak eşarpların, düz renkler arasından seçilmesi daha genç bir görünüm için gereklidir. Karışık desenli başörtüleri daha zor kombin yapılabilir. Dış giyim ve eşarp seçiminin ardından tesettür alışveriş seçenekleri iç giyimle devam ettirilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir