Tesettür Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

Kaliteli Kumaş Az Yıpranma

 

Kıyafet ihtiyaç listenizi yaptınız ve havalar daha da soğumadan bir tesettür alışveriş mağazalarına bakmak için, çıkmaya karar verdiniz. Arkadaşlarınızı arayıp hafta sonu için sözleştiniz. Hafta sonu gelip çattığında onlarca mağaza yüzlerce ürün sizi bekliyor. Kaliteyi ekonomik şekilde almak istiyor olabilirsiniz. Zamanın trendlerini, kullanışlı tunikleri, son dönem trençkotları takip ediyor ve bunlardan bazılarına sahip olmak istiyorsunuz belki de. Aslında elbise, etek, kap, trençkot ya da tunik ne alınırsa alınsın kumaşın kalitesi çok önemli. Kış ayında dahi olsa terletmeyecek, koku yapmayan, özellikle boyası akmayan kumaşlar seçilmeli. Pamuklu kumaş türleri sağlıklı ve kaliteli kumaşlara örnektir. Bu kumaşa sahip tekstil ürünleri çok çabuk eskimez, yıpranmaz ve solmaz.

 

Alışveriş Öncesinde Kendinizi Tanıyın

 

Alışverişe çıkmadan önce kendi boy ve kilonuzdan emin olmalısınız. Kendinizden emin olursanız buna göre modeller seçer, tesettür alışveriş inceliklerinden yararlanmış olursunuz. Bol ve kiloş elbise modelleri oldukça rahat gözükebilir, mankenlerin üzerinde de o derece şık durabilir fakat ortalama altı bir boya sahip bu tarz tesettür elbiseler sizi olduğunuzdan kilolu ve koşa gösterir. Kemerli ya da omuz kısmından oturan modellerle daha şık olabilirsiniz. Yine son dönemin modası gömlek tunikler ya da şifon bluzlar da kemer, arkadan fiyonk ya da ipli şekilde tercih edilmeli.

 

Etek alırken tesettür alışveriş tercihleri genelde bilekte ya da bilekten inip ayakta biten modeller oluyor. Bunlar pileli, çift katlı, önden düğmeli, arkadan gizli dikişli, yandan cepli ve önde tek paket cepli şekilde vitrinlerde satışta. Kombin yaparken özellikle alt kısım koyu olmalıdır tabularını bir kenara bırakırsanız bu sene trendi yakalamış olursunuz. Siyah etek bir zorunluluk değildir. Zaten dolabınızda çeşit çeşit siyah etek varken bu sefer yapacağınız tesettür alışveriş listenize renkli bir parça ekleyebilirsiniz. Pekala bir çivit mavisi, bir zümrüt yeşili etekte çok rahat tunik, tişört ve gömleklerle kombinlenebilir. Bol paça ve ispanyol paça modelli pantolonlar hem rahat hareket etmeyi sağlıyor hem de topuklu bir ayakkabı ile kombinlendiğinde çok şık durabiliyor. Sağlıklı ve rahat giyinmek kendinizi tanımaktan geçiyor olabilir.

Kaynak: www.tesetturpazari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir