Tesettür Alışveriş Nasıl Yapılır?

 

Tesettür giyim, diğer adıyla muhafazakar ya da örtülü giyim olarak bilinen bir giyim şeklidir.

 

Tesettüre girmek isteyen ya da yeni örtünen bayanlar için tesettür giyimde kullanılan parçalar nelerdir, tesettür giyimin parçaları nasıl kullanılır ve nasıl kombinlenir, tesettür alışveriş nereden yapılır, tesettür alışverişi yaparken nasıl parçalar alınmalıdır ve tesettür alışveriş nereden yapılır bunların çok iyi bilinmesi gerekir. Birçok sosyal medya hesabında tesettür alışveriş konusunda faydalanabileceğiniz sayfalar bulunmaktadır. Fakat tesettür giyim ve tesettür alışveriş hakkında hiçbir şey bilmeyen insanlar için bu sitelerden alışveriş yapmak pek doğru olmayacaktır.

Tesettür giyimde parça seçimi çok önemli olduğundan özenle kullanılmalı ve buna uygun doğru kombin yapılmalıdır.

 

Tesettür Giyimde Kullanılan Parçalar Nelerdir?

 

Tesettür giyim için alınacak ve doğru seçim yapılması gereken en önemli parçalardan biri başörtüsüdür. Seçtiğiniz başörtüsü, tamamen bağlanabilecek kadar büyük, kare şeklinde ya da dikdörtgen şeklinde bir şal olabilir.

 

Başörtüleri, bağlanmadan önce içine takılan bone adlı kumaş parçasıyla birlikte satılır. Bu kumaş parçaları, alın kısmına kadar uzanır ve saçların görünmemesini sağlar.

 

Şallar için de şalın kumaş dokusuna bağlı olarak bu parçanın alınıp alınmayacağına karar verilir. Başörtüsü ya da şal seçimi yapıldıktan sonra, dış giysi seçimi yapmak gerekir. Dış giysi denilen ferace, kap ya da pardösü olmaktadır. Pardösü kalın ve düz bir kumaştan yapılmıştır ve ayak bileklerinden boyun kısmına kadar kapalıdır. Bir nevi uzun mont gibidir. Ferace ise daha ince ya da kalın bir kumaştan olan ve genel anlamda belinde kemer olup yine ayak bileklerine kadar uzanan ceketlerdir.

 

Ön kısımlarında ya da yakasında değişik modeller olabilmektedir. Kap ise daha çok tuniğe benzeyen ve tunik gibi kullanılan, ama tunikten kalın olan bir giysi çeşididir. Bunların dışında alınabilecek olan alt ve içe giyilen parçalar ise, kişi zevkine ve yaptığı seçime göre değişiklik gösterebilir.

 

Tesettür Alışveriş Nereden Yapılır?

 

Tesettür giyim alışverişi için çeşitli tesettür mağazalarından kıyafet seçimi yapılabileceği gibi aynı zamanda da internet üzerinden tesettür giyim alışverişi yapılabilir. Bu tesettür alışveriş sitelerinde başta aşağı birçok tesettür giyim kombinasyonu bulabilir ve bu giysileri güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. İnternetten alışveriş yapmak istemeyenler ise, ünlü tesettür giyim mağazalarını araştırıp, uygun kıyafetleri yerine gidip görerek alabilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir