Tesettür Abiyenin Kullanım Alanları Nelerdir?

 

Yakın geçmiş zamanda gece davetleri ve düğün gibi organizasyonlarda özellikle tesettürlü hanımların kafası karışmaktaydı ve tesettür giyim tarzına sahip bayanlar ne giyeceğine karar verememekteydi. Bu kafa karışıklığının nedenlerinden biri de üretilen tesettür abiye modellerinin az olmasından kaynaklanıyordu. Günümüz tesettür abiye dünyasına bakacak olursak artık durumun eskisi gibi olmadığını görülmekte ve tesettür modasının olağanüstü değişimine ve gelişimine şahit olunmaktadır. Bu anlamda arz talep dengesinin doğru oranda artışı dikkatleri üzerine çekmektedir. Tesettür abiye modelleri, gece davetleri, sünnetler, kına geceleri, düğünler, balolar gibi birçok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilmekte ve çok şık bir görüntü oluşmasını sağlayabilmektedir.

 

Tesettür Abiyeler Her Yaşta Kullanılabilinir Mi?

 

           Tesettür abiye kullanımı, yaş ya da giyecek kişinin dış görünüşü fark etmeksizin her kadın tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Detaylı bahsedilecek olunursa, orta yaşlı sayılacak bir kadın için daha bol ve daha sade bir tesettür abiye model seçmesi ve ona göre bir şal modeli belirlemesi daha uygun görülürken genç bir kadının daha canlı renkler, daha farklı desenlerde tesettür abiyeler tercih etmesi ve daha abartılı şal bağlama modellerini kullanması gayet hoş görülebilir. Yani, yaş fark etmeksizin elbette ki tesettür abiyenin kullanılabileceğinden bahsetmek yerinde olacaktır.

 

Hangi Kadına Hangi Tesettür Abiye Modeli Yakışır?

 

Bilindiği üzere, her kadın farklı vücut tipine sahip olabilir. Vücut tiplerinden kısaca bahsedilecek olunursa; elma vücut tipi, armut vücut tipi, üçgen vücut tipi ve kum saati vücut tipinin genel anlamda en çok rastlanan vücut tipleri olduğu fark edilecektir. Bu bağlamda da armut vücut tipine sahip bir kadın, A kesim taft kumaş bir tesettür abiye tercih ettiğinde şık bir görüntü oluştururken kum saati vücut tipine sahip bir kadın belden oturtturmalı daha dar kesim simli ya da ışıltılı kumaş bir tesettür abiyeyi rahatlıkla tercih edebilir. Yani, bu alanda önemli olan nokta tesettürlü hanımların kendi vücudunu tanıması ve sahip olduğu vücut tipine uygun olan tesettür abiye modellerini seçebilmesidir. Yani, vücuduna ve bedenine uygun seçim yapan her tesettürlü kadın hoş bir görüntüyü elbet yakalayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir