Tesettür Abiyelerde Doğru Aksesuar Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Tesettür giyimde abiyelerin yeri son derece büyüktür. Tesettür abiyeler normal abiyelerle benzerlik gösteren fakat onlardan belli başlı özellikleri ile ayrılan abiye modelleridir. Genellikle uzun kollu ve taşlı olan tesettür abiye modellerinin daha sade ve abartısız olan modelleri de mevcuttur. Bu denli gösterişli ve dikkat çekici olan abiye modellerinin nasıl bir eşarpla ve aksesuar ile kombin yapılacağı büyük önem kazanmaktadır. Tesettür abiye kombini elbiseyi satın almakla biten bir kombin değildir. O abiyeye uygun bir eşarp, ayakkabı, çanta ve aksesuar seçiminin de yapılması gerekecektir. Kadınların en sık yaptığı hata aksesuar seçimini en sona bırakmak ve yeterince önemsememektir. Fakat tesettür abiye modelleri ile birlikte kullanılacak aksesuarlar en az eşarplar kadar önemlidir. Hatalı aksesuar kullanımı en şık abiye kombinini bile kötü gösterebilme özelliğine sahiptir. Bu sebeple aksesuar seçimine hak ettiği önem verilmeli ve bu noktada son derece dikkatli olunmalıdır.

 

Abiye modeline uygun takı seçimi

 

Tesettür abiyelerle kullanılacak olan aksesuarların seçimi son derece önemlidir. Peki, tesettür abiyelerde doğru aksesuar kullanımı nasıl olmalıdır? Tesettür abiyeler ile kombin yapılacak olan takılar ve diğer aksesuarlar abiyenin modeline bağlı olarak belirlenmelidir. Örneğin abiye çok sadeyse ve taş detayı yoksa gösterişli ve modern görünümlü bir kolye takılması mümkündür. Bunun yanı sıra tesettür abiye çok şaşaalı ise tercih edilecek takı ve aksesuar aynı oranda sade ve abartısız olmalıdır. Bu noktada daha minimalist ve küçük olan modellere yönenilmelidir. Seçimler bu doğrultuda yapıldığında herhangi bir problem çıkmayacak ve abiye kombini başarıyla tamamlanmış olacaktır.

 

En popüler olan tesettür abiye aksesuarları

 

Tesettür abiyeler ile kullanılan aksesuarlar tahmin edildiğinden çok daha çeşitlidir. Aksesuar denince akla direk olarak kolye, küpe ve bilezik gibi takılar gelmektedir. Fakat kemerlerde bir aksesuardır ve bu tarz aksesuarların doğru yerlerde devreye girmesi büyük farklar yaratacaktır. Bunun dışında abiye kullanımlarında kolyelerden çok bilezikler ve küpeler kullanılmaktadır. Bunun sebebi birçok abiye modelinin yakasının işlemeli ya da detaylı olmasıdır. Bu tarz abiyelerde kolye kullanılması doğru olmayacağından küpe ya da bilezik çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir