Tesettür Abiyeler Nasıl Seçilmeli?

 

Abiye kıyafetler özel gün ve gecelerin vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Değişen moda anlayışları ile beraber, abiye elbiseler de değişikliğe uğramış, kadınların farklı tarzları yansıtmalarına olanak sağlayacak şekilde yeniden şekillenmiştir. Tesettür abiye kıyafet seçimlerinde dikkat edilmesi konular ve stil unsurları ise şöyle sıralanabilir:

 

– Günümüz Trendlerini Abiyelerde Kullanmak

 

Tesettür abiye şıklığı yaratmak ve gecenin en göz alıcı kadını olmak için abiye seçimlerinde mutlaka günümüz moda trendlerine yer verilmeli ve detaylarla ön plana çıkartılarak kullanılmalıdır. Abiye kıyafetler doğası gereği göz alıcı ve birçok unsuru barındırıcı özelliklere sahiptir. Günümüz moda trendlerine ve abiye giyimdeki yeniliklere baktığımızda da bu unsurların hepsini görmekteyiz. Ancak abiye seçerken birden fazla moda detayına sahip ürünler seçmek karışık ve yorucu bir görüntü oluşturmanıza neden olabilir. Bu yüzden sadece tek bir veya iki trend üzerine yoğunlaşarak abiye seçimleri yapmak ve renk üzerinden bu detayları vurgulamak daha doğru ve yerinde bir tercih olacaktır.

 

Farklı Abiye Modelleri Arasından Doğru Seçim

 

Tesettür abiye seçimlerinde elbiselerin şıklığını ortaya çıkartmak için şüphesiz ki en önemli konu vücut tipine uygun elbise seçiminden geçiyor. Vücut tipine uygun olmayan elbiseler boyun daha kısa görünmesine, daha kilolu görünmeye ve orantısız bir görüntü ortaya çıkartmaya neden olabilir. Bu yüzden de kusurları gizleyici özelliklere sahip modeller ve kumaşların seçimleri oldukça önemlidir. Gerektiği takdirde abiyeler de tül detayı kullanılarak fazlalık olan bölgeler gizlenmeli veya kusursuz bir görüntüye sahip olmak için korse gibi yardımcılar kullanılmalıdır. Abiye elbise trendlerini takip ederek sezonun trend abiyeleri arasından seçim yapmak şıklığı arttıran ve dikkat çekici bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Abiye kıyafetlerde tek parça elbiseler seçilebileceği gibi, iki parçalı abiye giyimler de tercih edilebilir. Sezon yeniliklerine baktığımızda büstiyer ve etek, pantolon ve bluz gibi ikili abiyeleri oldukça sık görüyoruz. İkili abiye kıyafetler rahatlık açısından size büyük avantaj sağlamasının yanı sıra, yeniliklere de elbiselerde daha kolay yer vermenize ve istediğiniz değişiklikleri daha kolay uygulamanıza olanak sağlayacaktır. Bu sayede istediğiniz eklemeleri rahatlıkla yapabilir ve görüntünüzü zenginleştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir