Tesettür Abiyede Modası Geçmeyecek Ürünler Ve Seçimleri Nasıl Oluşturulur?

Tesettür abiye, kapalı bayanlar tarafından takip edilen trend modellerin artması ile modacılar tarafından da ele alınmıştır. Abiyeler arasında en çok tercih edilen modeller açık renk olan modellerdir. Açık renk olan modeller özellikle yaz mevsimini yansıtmakta ve sıcağa karşı yansıtıcı bir renk olarak rahatlık sağlamaktadır. Açık renklerin yarattığı klasik ve ilgi çeken görüntü ise trendler arasında yer almıştır. Beyaz, krem, açık altın sarısı tonları en popüler renklerdir. Bu modellerde uzun kuyruklar kullanılmakta ve üst beden bölgelerinde özellikle yine açık renkte ileşmeler ya da dantel kaplama yerleştirilmektedir. Bu tarz bir model giyinerek düğün veya nişan gerçekleştiren bir bayan, büyülü bir görünüm elde eder. Dantel, işleme ya da tül gibi unsurların kullanıldığı abiye çeşitlerinde hareketlilik sağlanmaktadır.

 

Tesettür Abiyenin En Yeni Modelleri Kişiye Göre Nasıl Seçilmeli?

 

Kısa boylu bir bayansanız ve tesettür modasını takip ediyorsanız mutlaka tek parça ve tek renk abiye modellerini denemelisiniz. Tek renk ve uzun elbiseler sizleri olduğunuzdan daha ince ve uzun gösterecektir. Bu tarz elbiselerin altına yüksek topuklu ayakkabı seçerek, kıyafeti kaldırmanız ve taşımanız mümkün hale gelecektir. Vücut yapınız özellikle çok düzgün değil ise tek renk fakat çarpıcı renklerden oluşturulmuş abiyeleri tercih edebilirsiniz.

 

En Trend Tesettür Abiye Tasarımları Neler?

 

           Tesettür abiye modellerinde oluşturulan kaftan benzeri bir üst ve içerisine uygulanmış hafif kumaş yardımı ile oluşturulmuş elbiseler de trendler arasında yer almaktadır. Bu elbiseler etnik bir hava barındırır. Üzerinde kullanılan iş detayları ve çiçek desenleri ile özel tasarımlar haline getirilmektedir.2017 senesinde de olduğu gibi iki çeşit aynı rengin farklı tonları kullanılarak elde edilen abiye çeşitleri moda dergilerinde yerini almaktadır. Etek kısmında şifon kullanımı ile daha çarpıcı bir havaya bürünen modeller oluşturulmaktadır.

 

           Tesettür abiye modellerine ek olarak kullanılan aksesuarlar da ön plana çıkmakta. Özellikle abiye ile uyumlu ve onu tamamlayan nitelikte şallar ve şallara eşlik eden taç, başlık gibi aksesuarlar büyük ilgi çekmektedir. Bu aksesuarlar özellikle gelinlerin tarzını tamamlamasında yardımcı olmaktadır. Her sene olduğu gibi klasik modeller ve iki parçadan oluşan takım abiye modelleri de raflarda yerini almıştır. Kırmızı, yeşil, pastel renklerden oluşan modeller, bayanlar tarafından ilgi görmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir