Tesettür Abiye Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

 

Abiye kıyafetler özel günlerde kadınların kendilerini daha özel hissetmelerini ve güzelliklerini ortaya çıkartmalarına yardımcı olan giyim unsurlarıdır. Tesettür dünyasında son yıllarda yaşanan yenilikler sayesinde tesettürlü kadınlar özel davetlerde günümüz modasına uygun ve trend abiyelerle buluşmuş, şıklıklarını daha da arttırmışlardır. Sezon yenilikleri ile kuşanmış tesettür abiye seçimlerinde göz önünde bulundurulması gereken stil detayları ise şu şekildedir:

 

– Işıltılara yer vermek:

 

Tesettür abiye seçerken göz önüne alınması gereken ilk konu, bu sezon oldukça popüler olan ışıltı detayına elbiselerin sahip olmasıdır. Abiye kıyafetlerde genellikle kullanılan ışıltılar, bu sezon sokak modasında da oldukça popüler. Bu yüzden de abiye kıyafetlerde kullanılan ışıltılar geçtiğimiz dönemlere göre daha fazla ve yoğun bir şekilde tercih edilmelidir. Elbiselerde kullanılan taşlar, payetler veya kumaşın kendi parlaklığı dikkat çekici ve sezon yeniliklerini barındıran özellikleri taşımalıdır. Abiye kıyafetlerde kullanılan ışıltı hem şıklığınızı arttırmanızı hemde trend bir görünüm elde etmenizi kolaylaştıracaktır.

 

– Kumaş seçimleri:

 

Tesettür abiye tercihlerinde günümüz popüler kumaşları hakkında bilgi sahibi olmak doğru tercihlerin yapılmasına yardımcı olacaktır. Bu sezon oldukça yüksek bir popülerliğe sahip olan kadife kumaşlar, abiyeler de rahatlıkla tercih edilebilir ve çeşitli detaylarla elbiseler daha da zenginleştirilebilir. Kadife ve dantelin bir arada kullanıldığı abiyeler istenilen romantik görünümü size sağlayacağı gibi, aynı zamanda stil sahibi bir görüntü de ortaya çıkartacaktır. Ancak burada unutulmaması gereken çok önemli bir nokta bulunuyor. Kadife kumaşlar yapısı itibari ile vücut kusurlarını olduğu gibi ortaya çıkartmaktadır. Bu yüzden bu tür abiye seçimlerinde çeşitli moda hilelerine başvurulabilir ve vücut kusurları gizlenebilir.

 

– İşlemeler:

 

Tesettür abiye modellerinin bu sezon en göz alıcı detaylarından biri ise işlemeler. Abiyeler de kullanılan işleme motifler, abiye şıklığını arttırarak ruhunuzu yansıtmanıza yardımcı olacaktır. Elbiselerin özellikle yaka, kol ve sırt detaylarında kullanılan işlemeler göz alıcı bir görünümü size sunarken, baş kısmında kullanılan işlemeler de sıra dışı ve göz alıcı bir görüntüyle sizi buluşturacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise işlemelere elbiselerin sadece bir kısmında yer vermek ve dikkati bu bölgeye çekerek yorucu görünümden uzak kalmaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir