Tesettür Abiye Nasıl Seçilir Ve Kombinlenir?

Özel günlerinizi taçlandırmak için özel kıyafetler seçilir. Tesettür giyim elbise türleri arasında abiye elbiseler tüm bu özel günlerinizde kullanabileceğimiz alternatiflerle şık görünmek isteyen bayanları bekliyor.

 

Tesettür giyim elbise çeşitleri arasından hangi abiyeyi almalı

 

Öncelikle kıyafeti giyeceğiniz ortamın başrol oyuncusu sizseniz ona göre ya da herhangi birinin davetinin bir parçası iseniz seçiminizi bu duruma göre belirlemeniz gerekir. Kendi kına geceniz ya da özel gününüzde istediğiniz kadar abartıya ve gösterişe kaçarak parlak aksesuarlarla ortamın en güzel kadını olmak istersiniz. Ancak başka birinin davetine gidiyorsanız daha mütevazı ama yine de sizi yansıtan bir abiye seçimi yapmanız ve aksesuarlarınızı da buna göre seçmeniz gerekecektir. En doğru abiyeyi bulmak için vücut yapınızı iyi tanıyor olmanız gerekir. Tarlatanlı mı yoksa balık etek mi ya da drapeli veya ikili abiye bir elbise mi vücut şeklinize daha çok yakışır bunu tespit ettikten sonra bir diğer önemli detay da hangi rengin size yakışacağıdır. Taftadan yapılmış haki bir renk mi yoksa Fransız şifonundan yapılmış mint ya da mor rengi bir elbise mi renginize gider. Ya da modası hiç geçmeyen siyah veya altın rengi bir abiye mi sizi yansıtır? Oksit ya da kiremit mi? İsterseniz pelerinli abiye modeli ile daha bir gizemli görünebilirsiniz.

 

Abiyelere uygun eşarplar

 

Tesettürlü bayanların en çok abiyelerin üzerine uygun eşarp ya da şal bulmakta zorlanırlar. Bu yüzden bir tasarımcı ile çalışıyorsanız işiniz çok kolaydır. Ancak bir mağazadan ya da internetten satın aldığınızda abiyenizin üzerine uygun bir şal bulamayabilirsiniz. Bu nokta da en önemli şey, elbisenizin kumaşı ve rengiyle uyumlu bir kumaş bulmak ve gelinlikçilerden birinde üzerine uygun nakış ve taşlardan işleme yaptırmaktır. Bu noktada el işlemeli hazır türbanlardan ya da şifon hazır eşarplardan faydalanabilir ve bu eşarpların üzerine istediğiniz taşları abiyenizin renkleri ile uyumlu bir şekilde işletebilirsiniz. Bunların hiçbirini yapamıyorsanız uygun renkte iyi ipek bir şal alarak kullanabilir ve düz renk tercih ettiğinizde tüm gözleri kıyafetinizde toplayabilirsiniz.

 

Tesettür giyim elbise çeşitleri içinde abiyelerinizin rengine uygun platform topuk ya da isteğinize göre taşlı veya sade bir ayakkabıyla kombinizi tamamlayabilir; altın, gümüş, platin mücevher tasarımlı bir portföy çantayla oldukça etkileyici görünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir