Tesettür Abiye Modellerinde Dikkat Çeken Renkler Ve Detaylar Nelerdir?

 

Tesettür Abiye Modellerinde Uygulanan Şık Kesim Nedir?

 

Kış sezonunun trend tesettür abiye modelleri çarpıcı renklerden ve kumaşlardan meydana getirilmektedir. Bu modellerin birçoğunda ise kullanılan detaylar tül ve dantellerden oluşmaktadır. Abiye modellerinde dikkat çeken kesim özellikleri üst beden bölgesinin oturan bir tasarım ile oluşturulup, bel kısmından itibaren daha bol bir kesimin hakim olmasıdır. Etek özelliklerinde dökümlü ve uzun etek tasarımları oluşturulmaktadır. Bu etek tasarımları abiye modellerin daha ihtişamlı ve şık görünmesine yardımcı olmaktadır. Dökümlü kesim sayesinde abiye modellerinin etek kısmı kendinden pileli bir görünüme sahip olmaktadır. Üst beden için aynı zamanda yakada tül detayları ve dantel kaplama dikkat çekmektedir.

 

Sezonun Nişan Ve Davetler İçin Uygun Olan Tasarımları Nelerdir?

 

           Tesettür abiye modellerinde renk çeşitliliği ön plana çıkmaktadır. Lila, mürdüm ve mavi gibi renkler sezonun ön plana çıkan abiye elbise renkleri arasında yer almaktadır. Klasik modellerde kullanılan ve her sezon modası geçmeyen parıltı, taş gibi aksesuarlar da dikkat çekmektedir. Çarpıcı bir görünüm elde etmek amacı ile ise daha çok altın ve gümüş renklerinde oluşturulan, tül detaylı modellerin tercih edilmesi uygun olacaktır. Kabarık ve uzun etekli modeller, özellikle nişan ve düğünler için uygun olurken daha şık ve sade tasarımları gece eğlencelerinde tercih etmek uygun olacaktır.

 

Çift kumaş rengi ve çeşidi kullanılarak yapılan modeller de bu sezon tercih edilenler arasında yer almaktadır. Tek renk ve kalın dokulu kumaşlar kullanılarak bir elbise ve üzerine uzun bir kaftan şeklinde dikilen yelek ile oluşturulan modeller, mistik bir hava oluşturmaktadır. Tesettür abiye seçeneklerinde kol ve yaka kısmında tül detayları ya da etek bölgesinde tül detayları uygulanmaktadır. Üst beden de daha hareketli ve taşlı modeller, etek kısmında tek renk ve sade tercihler yapılarak tasarlanmaktadır. Kumaşlarda parlak kumaşların tercih edildiği ve yeşil renk kullanılarak öne çıkarılan tasarımlar dikkat çekmektedir. Parlak kumaşlar ile uygulanan nişan kıyafetleri en trend elbise türleri olarak, sezona damga vurmaktadır. Çeşitliliğin bulunduğu modeller arasından en uygun tasarımın seçilmesi kolaylaştırılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir